Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mekkora arra az esély, hogy...

Mekkora arra az esély, hogy 2020-tól csak az mehet felsőoktatásba, aki csinál egy emelt érettségit?

Figyelt kérdés
Edulineon olvastam , hogy 2020-tól csak azokat veszik fel akik rendelkeznek középfokú nyelvvizsgával illetve egy emelt szintű érettségivel. Az emeltes részéhez mekkora esélyt láttok?

2018. szept. 28. 12:53
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
70%
Nem beszélve arról, hogy régen se készítettek fel minden iskolában a felvételire. Sokaknak csak többedjére sikerült bekerülni az egyetemre.
2018. szept. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
18%

#6 Akkor te nem tudom hova jártál. Nyílván a két emelt érettségi megvalósításához olyan oktatási infrastruktúrát kell kialakítani, amely a fölkészülést lehetővé teszi.


Másrészt meg ha önálló felkészülésre alkalmatlan vagy, akkor nem az egyetemen a helyed.

Ott van matematikából a Bólyai-féle könyvsorozat, aki átveszi abból az integrálszámítást, analízisből első féléven nem lesz problémája.

Ott van fizikából a Holics-féle könyv, emelt szintre bőven fel lehet belőle készülni.

Informatikából is van biztosan segédanyag.


Ja hogy az önálló tanuláshoz lusta voltál? Hát ez a te sarad, annak iszod a levét.

Akinek magántanár kell, mert lusta átvenni a Bárczy: Differenciálszámítás, integrálszámítás c. könyveit (amikből egyébként évtizedek óta több generáció tanult) az meg is érdemli a saját sorsát!

Hát persze a pénzes szülők buta gyerekei ezt megtehetik.

És még így is csak 318 pontod lett.

Hát messze el is süllyedhetsz egy BME-s mellett.


Ilyen hozzáállással az iparban sem lesz megállásod, bár szerintem még a szakdogáig sem jutsz el.

A beállítottságtól és a hozzáállástól függ nagyon sok minden!

2018. szept. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
64%

Én ezen mindig ki vagyok akadva, ha valaki az önálló felkészüléssel és az önálló tanulással jön.... Igen, ha nincsen más lehetőség, akkor az van és azt kell csinálni. Úgy is fel lehet készülni egy érettségire, nyelvvizsgára stb., bármire. Tiszta sor. Ugyanakkor elsősorban az iskolák feladata lenne az, hogy megteremtsék a lehetőségeket a diákok számára és segítsék, támogassák őket. Ez alatt nem azt értem, hogy mindent a szájukba kell rágni és nyilván senki sem tud megtanulni helyetted semmit, elengedhetetlen a szorgalom, gyakorlás és tanulás. Viszont mi a francnak járunk iskolába, mi a francnak vesszük meg a drága tankönyveket stb., ha az iskolák és a tanárok nem látják el a legalapvetőbb feladatukat? Én is egyedül szereztem nyelvvizsgát, mert az iskolában csak a középszintű érettségire készítettek fel minket, de nem tartom normálisnak. Szerintem ideális esetben nincsen szükség drága különórákra vagy otthoni tanulásra, internetről letöltött anyagokkal stb., mert az iskolában szakképzett pedagógusok normálisan végeznék a munkájukat.


Nekem az a véleményem, hogy tök jó ötlet a nyelvvizsga és az emelt érettségi felvételi követelménnyé tétele, mert így legalább tényleg nagyobb a valószínűsége annak, hogy a diákok biztosabb alappal kezdik meg a felsőoktatást és sokat profitálhatnak a már megszerzett tudásból. Ugyanakkor szerintem ezt addig nem szabadna bevezetni, amíg a közoktatásban meg nem teremtik a megfelelő feltételeket ahhoz, hogy a diákok ezeket a követelményeket teljesíteni is tudják.

2018. szept. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
62%

"Ugyanakkor elsősorban az iskolák feladata lenne az, hogy megteremtsék a lehetőségeket a diákok számára és segítsék, támogassák őket."


Így van, de sajnos a tapasztalat nem ezt igazolja vissza. Egy 30-40 fős osztályban nagyon nehéz még szakképzett pedagógusi oldalról is olyan feltételeket teremteni, hogy minden diák igénye kielégítődjék. Mindig lesznek (és voltak) lemaradók, akik nem tudják jól követni az anyagot, mert sok nekik. Ugyanakkor másoknak meg unalmas az óra, mert nekik lassú az a tempó.

Elméletileg a fakultációk feladata lenne ennek a részben való áthidalása.


"Én is egyedül szereztem nyelvvizsgát, mert az iskolában csak a középszintű érettségire készítettek fel minket, de nem tartom normálisnak."


Ezzel nem vagy egyedül. Sokan elfelejtik, hogy a középszintű érettségi a nyelvismeret tekintetében B1 szintnek felel meg.

A nyelvvizsgáé meg B2-nek. Itt van tehát egy óriási szakadék, amely valóban csak különórákkal hidalható át.


Amíg az lesz, hogy még csoportbontás esetén is a nyelvi órák 15-20 fősek, addig nem is lehet elvárni ennél jobbat.


Egyébként a nyelvvizsga ügynek van még egy eredete, amit szintén kevesen tudnak: Régebben a diplomához elegendő volt az alapszintű nyelvvizsga!

Ezt egyszer csak önkényesen fölemelték, hogy középszintű nyelvvizsga kelljen.

Viszont a középiskolai oktatást, és az érettségi követelményeket nem igazították ehhez hozzá! Ez az alapprobléma szerintem.

2018. szept. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

#13-as, és az állam feladata lenne, hogy tisztességes körülményeket biztosítson a pedagógusoknak (fizetés, felszereltség). Ne rabszolgaként kezelje őket, nevetséges fizetéseket a fejükhöz vágva 30-40 év után is. Az a baj, hogy ma kontraszelekció van e téren.

Amúgy más országokban, ahol van felvételi, ott sem az van, hogy az iskolában mindent megtanítanak, ott is magántanárhoz járnak, vagy külön felvételi előkészítőkre.

A csoportbontásról annyit, hogy már az se nagyon van. Tudok olyan fővárosi általánost, ahol 20+ fős osztály egy csoportban tanul angolt. A cigány, az autista, az SNI-s, meg az értelmes egy helyen... Ott akarjál te tanárként bármit is elérni. Ha tanítasz és számonkérsz, és a gyerek rossz jegyet kap, jön a szülő, hogy az ő gyereke milyen okos pedig, meg sokat is tanul, meg jönnek a feljelentgetések. A másik meg állandóan pofázik, és akkor se tanulna, ha fizetnének neki.

2018. szept. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
29%

Ja és a nyelvvizsgára sem az iskola készített fel, hanem ajánlottak egy olyan helyet, ahol az utolsó vizsgákat tartották, mert folyamatban volt a hely megszüntetése. Informatikai szaknyelvvizsgát lehetett tenni, és nagyon könnyű volt, kb egy 8.osztályos is átment volna rajta mindenféle gond nélkül. Szerencsére én még ki tudtam használni ezt a kiskaput. De ha az iskolán múlna, senkinek nem lenne se nyelvvizsgája, se emelt érettségije.


De a gyökér barátunk, aki az észt osztja, hogy aki képtelen önállóan felkészülni, az ne menjen egyetemre, na azt megnézném, hogy őt mennyire készítették fel az önálló tanulás mellett. Épp az ilyen beszűkült gondolkodókról beszéltem az első válaszomban, akik csak azt hiszik, hogy mindenkinek rohadt könnyű, mint adott esetben neki volt. Csak megsúgom, akármelyik egyetemre is megy az ember, ott már van felkészítés a vizsgákra, ZH-kra, vannak segédanyagok is, kifejezezetten azokhoz a számonkérésekhez (típuspéldák/feladatok). A felvételi pont csak addig számít, még bekerül valaki. Onnantól tiszta lap van, teljesen mindegy mi volt előtte. Aki tanul, annak megy, aki nem az megbukik. Senkit nem érdekel onnantól kezdve a felvételi pontja.


Szerencsére nem vagy olyan helyzetben, hogy te hozd a döntéseket a minisztériumban. A véleményed semmit nem ér, úgyhogy akár meg is tarthatnád magadnak, mert annyi haszna van csak, hogy koptatod a billentyűzetet, még leírod. Senkit nem érdekel.

2018. szept. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%

"Szerencsére én még ki tudtam használni ezt a kiskaput."


Ebből is megnyilvánul a lustaságod, hogy a könnyű utat választottad. Tudod a valóságban nem a papír dominál.

Ebből is látszik, milyen buta vagy.



"Csak megsúgom, akármelyik egyetemre is megy az ember, ott már van felkészítés a vizsgákra, ZH-kra, vannak segédanyagok is, kifejezezetten azokhoz a számonkérésekhez (típuspéldák/feladatok)."


Miért, középiskolában nincs? Megadtam jónéhány irodalmat, amiből lehetett volna készülni, megspórolva a magántanárt. Ja de tudom, a szülők gazdagok, a gyerek buta, hát ki a fene foglalkozik itt már az önálló tanulással...


Na meg tipusfeladatok: Ilyenek csak alárendeltebb, igénytelen helyeken léteznek. Igényesebb helyeken általános tudást adnak át, mint pl. a BME-n, nem pedig egy tipusfeladatra tanítanak be.

Ez is mutatja a szűklátókörűségedet, hogy szerinted a tipusfeladatok a minden, miközben az egy nagy semmi.

Ha kikerülnél ipari környezetbe (amire nem sok esélyt látok) akkor megtapasztalnád, hogy mekkora butaság, amit itt sületlenségként összehordasz...

Nevetséges és szánalmas.

Apuci-anyuci pénzeli a buta gyereket, bepaterolják egy noname helyre, aztán utána még azt hiszi háromszázvalahány ponttal, hogy ő az ász. Hát messze nem! Igényesebb helyeken tégedet megennének reggelire...

Úgyhogy lehet visszavenni az arcodból, mert nincs mire fennhordanod azt! El lehet botorkálni a sarokba.

2018. szept. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok beszállni a vitátokba, dr a BME tele van típusfeladatokkal. Mint odajáró ezt tanúsíthatom. De nehogy azt higgye vki, hogy ettől könnyű jó jegyet szerezni. Egyszer egy előadótól kérdeztük, hogy milyen a verseny az adott tárgyból, és azt mondta: "ott nem típusfeladatok vannak, többet kell gondolkodni". Ehhez képest 30-40% bukik a tárgyból.
2018. szept. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%
#18 És mégis melyik szakra jársz, és melyik tárgyból vannak típusfeladatok?
2018. szept. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég szomorú, hogy a szakgimnáziumok itt tartanak, hogy csak ilyen alacsony szinten tanítanak. Ezért megy aki csak teheti már jobb gimnáziumba megfelelő tagozatára, akkor is ha 14 évesen már tudja mi szeretne lenni. Hogy a konkrét példádnál maradjunk informatika: Szent László, Leövey és még sorolhatnám. És onnan lehet egyetemre menni. És igenis kötelezővé tenném egyetemhez az egy emelt érettségit. A szakgimnáziumoknak meg legalább a szaktárgyakból illene annyit tanítani, hogy abból emelt szinten legyen aki kikerül, ha már szakmát ad a lezébe, jó lenne ha értene is hozzá.Szégyen ahová lebutították a szakgimnáziumokat.


A nyelvvizsgát voszont nem tenném ninden egyetemnél kötelezővé. Gondoljatok bele, pl mentős. Örüljünk neki ha valaki csinálja ezt a nehéz szakmát ennyi pénzért. Erre mi nem adjuk ki a diplomáját ha nem tud valamilyen nyelven. Nagyon szomorú. De láttam már tanító néni jelöltet diploma nélkül, nyelvvizsga hiányában pályát elhagyni,gyakorlati év után, miközben angolt mindig külön tanár tanít, nem az akiva többi tárgyat. Szóval ezt nem gondolták jól át.

2018. szept. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!