Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mekkora arra az esély, hogy...

Mekkora arra az esély, hogy 2020-tól csak az mehet felsőoktatásba, aki csinál egy emelt érettségit?

Figyelt kérdés
Edulineon olvastam , hogy 2020-tól csak azokat veszik fel akik rendelkeznek középfokú nyelvvizsgával illetve egy emelt szintű érettségivel. Az emeltes részéhez mekkora esélyt láttok?

2018. szept. 28. 12:53
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
91%

Most vagyok végzős, és a tanárok kérdezték, hogy ki akar menni tovább tanulni jövőre, egy ember sem jelentkezett, fakultáció sincs az iskolában, nincsenek alap dolgok, pl matek fakt, töri, magyar, stb. Mi van, ha ezek kellenek valakinek a tovább tanuláshoz? Bementünk, reklamáltunk, semmi nem történt, Aláírást gyűjtöttünk a szülőktől(!). Mire mentünk vele? A tanárok így is állnak az osztályhoz, ha nem tanul tovább senki, akkor még a középszintű érettségire sem készítünk titeket fel. Én szeretnék majd egyetemre menni, csak nem rögtön, előtte terveim vannak. De így szerintem mindenképpen újra kell majd érettségiznem. Tesiből is akarok vizsgázni, de a tanár nem vállal felkészítést(4 tesi tanár van, egy vállal, de annál kb 10%, hogy átmész, mert nem készít fel sehogy.).

A nyelvoktatás 0, csak angolt lehet tanulni, németre rengeteg tanár van, és rengeteg jelentkező évről-évre, de nem indít az iskola német nyelvű oktatást, ezért is gyűjtött már pedig néhány osztály aláírást.

A nyelvvizsgával meg kb kitörölheted a seg ged, ismerek olyan embert, akinek emelt szintű vizsgája volt angolból, kiment Angliába, és nem tudott megszólalni sem, aztán, csak makogott, nem értette senki mit akar. Ennyit erről.

Másik: ,,Az emelt szintű érettségi könnyű." Igen, ha van fakt, ha nincs+még a középre sem készítenek fel 4 év alatt, mert a tanár a zanza tv nézéséért kapja a fizetést, akkor, hogy lesz emeltem? Igen, pont úgy, hogy következő évben jelentkezel újra egy másik intézményen, ami költséges+fizeted a magántanárt, ami szintén az.

És egy ilyen intézményből menj aztán egyetemre... :)

2018. szept. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
90%
Igen, ezért sajnos ott tartunk, hogy nem szabad szakgimnáziumba menni ha valaki tovább akar tanulni. Nincs ez így jól, de jelenleg ez a helyzet.
2018. szept. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
16%

#21

[link]

4. §

Az iskola jogszabályt sért, ha ezeket nem teljesíti.

A szülők tolják be a rendeletet az igazgató orra alá. Ha ez sem segít, forduljanak a helyi kormányhivatal oktatási osztályához, a fenntartóhoz és végül az oktatási jogok biztosához.

2018. okt. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
81%
#19, villamosmérnöki szakra. Hát kb mindenből, de nem is nagyon tudom, hogy lehetne máshogy, a tananyag alig változik. A feladatokban megváltoztatják a számokat, vagy egy két paramétert. Az említett tárgy a Digitális technika volt. De mindhatnám még az elektronikát, jelek és rendszereket, elektromágneses tereket, mindent, amiből példákat kell megoldani. (Az utóbbi 2-nél vannak trükkös kisfeladatok is.)
2018. okt. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
76%
#21, ez szakgimnázium vagy szakközép? Vidék vagy Budapest?
2018. okt. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
25-ös, vidék és szakgimi.
2018. okt. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
Erősen ajánlott a két emelt mindenhova, mert egy mivel eleve kötelező egy rohadt plusz pontot se ér.
2019. okt. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Szomorú, amit a 21# ír, de sajnos igaza van. Egy most végzős gimis osztályt diákjait megkérdeztem, a 30 fős osztályból 5-en akarnak továbbtanulni. Rengeteg az óraszám, s emelett kéne felkészülni nyelvvizsgára, ami a tantervben sincs előírva. Lehet, hogy 6 év volt erre, de szerintem a mai világban a legtöbb 14 évesnek fogalma sincs, hogy mi szeretne lenni, bőven elég lenne a diplomához a nyelvvizsga. Elég gáz ez, de szerintem halasztani fogják a törvényt.
2019. okt. 30. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!