Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell hónapokat várni,...

Miért kell hónapokat várni, hogy elkezdhessem a vezetésóráimat? Felháborító! És az első alkalom után megint 4 hónapot kell várni a 2. órámig?

Figyelt kérdés
Egy kisebb vidéki városban élek és a sikeres Kresz és elsősegély után közel 4 (!!!) hónap múlva mehetek első alkalommal vezetni, annyira tele vannak. Körbekérdeztem az összes iskola összes oktatóját. Mindenhol ez van. Mit csináljak?? A 18 éves kis mitugrászok, akik qwára ráérnének és anyuci, apuci kifizeti nekik, foglalják a helyet...Felháborító!
2018. szept. 29. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

2005-től 2015-ig nem képeztek oktatókat, értelemszerűen ez a 10 éves kihagyás meglátszik az oktatók számán is. Ezenkívül limitálták a munkaidejüket is (napi illetve kétheti limit, és ebbe beleszámít az elméleti óra is), illetve a tanulóknak is többet kell vezetni, mint korábban. Ezenkívül sok oktató abba is hagyta az egészet, mert talált jobb munkát, a jelenlegiek nagy része meg 50-60 éves, hamarosan ők is kikopnak, a helyzet csak rosszabb lesz.


"A 18 éves kis mitugrászok, akik qwára ráérnének és anyuci, apuci kifizeti nekik, foglalják a helyet"

Mindenkinek ugyanannyit kell várni.

2018. szept. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
De azt ugye tudod, hogy tanulni nehezebb, mint dolgozni? Azok a kis mitugrászok többet teljesítenek valószínűleg, mint te, szóval ne panaszkodj.
2018. szept. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen. Én 17 éves kis mitugrász voltam, aki qwára ráért és anyuci, apuci fizette nekem.... Mi is ezzel a problémád? Ugyanúgy kellett várnom 3 hónapot, hogy elkezdhessem a vezetést, mert nekem sem volt oktatóm. 1,5 év volt a teljes folyamat, mert nagyon sok szünet volt két óra között. Nehéz volt összeegyeztetni az időpontokat, mert az oktató is tele volt és nekem is 7-9 órám volt minden nap, ami után még tanulnom kellett. Nem foglaltam a helyet senki elől sem, én ugyanúgy azért voltam ott, mint bárki más. Jogsit akartam szerezni.
2018. szept. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Nem tom hol csinalod. En elmeleti vizsga utan 1 hettel mar vezettem es heti 4-6 orat, szoval 2 honap alatt meglett az egesz. Egyebkent en is 17 evesen.
2018. szept. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálhatnál más autósiskolába átmenni más városokba. Előtte telefonon érdeklődd meg, hogy náluk mennyit kéne várni.
2018. szept. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!