Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelező tagozaton muszáj az...

Levelező tagozaton muszáj az összes órára bejárni? Az van hogy péntek-szombat lenne az első alkalom, hogy be kellene menni, de nem fogok tudni részt venni rajta. Lehet ennek következménye?

Figyelt kérdés
2018. szept. 13. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ott is meg van szabva, hogy mennyi a hiányzás lehetséges százaléka. Egyébként én feltétlen bemennék, főleg, mivel akkor mondanak el minden ezzel kapcsolatos információt.
2018. szept. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
32%

Melyik egyetemre és milyen szakra jársz?


Az előadásokra nyilván nem kell bejárni. A szemináriumnál tárgy- és tanárfüggő, hogy be kell-e járni.

De eleve a legtöbb helyen 2-szer, vagy 3-szor lehet hiányozni.

Az első hét pedig amúgy is "átmeneti", mert ilyenkor a tárgyfelvételi időszak van, ilyenkor alapból elnézőbbek a tanárok.

Beszélj a tanárokkal, ha van rá módod!

2018. szept. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj az összesen részt venni, de mivel tömbösítve tartják az órákat, simán előfordulhat, hogy egy tárgy egy nap miatt teljesen kihagyásra kerül és így nehezebb lesz a vizsga. Én is levelezőn jártam, 80%-ban csak órai jegyzetből vizsgáztam..
2018. szept. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

nem muszáj..anno első évben minden előadásra bejártam ami teljesen felesleges volt...nagy léptekkel végigrohantak a tételeken semmi plusz nem volt benne. Egy jó tanács, már most nézegesd a tételsort a tantárgyaidnak és dolgozd ki őket tankönyvből vagy szerezz kidolgozottat és kezd el tanulni......sokkal kifizetődőbb mint előadáson unatkozni!

Ha újra egyetemista lennék már kezdetektől nem járnék előadásra...minden tárgyból tökéletesen le lehet vizsgázni kidolgozottból/tankönyvből jelesre is úgy hogy előadáson egyszer sem voltam..persze ezt már felsőbb években játszottam :-)

2018. szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Én levelezősként az utolsó két évben (4 éves képzés volt) gyakorlatilag SEMMIRE nem jártam be, az utolsó évben konkrétan 1x jelentem meg "szakdolg konzultáció " címén .... az összes vizsga meglett, lediplomáztam.
2018. nov. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!