Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szabályos bezárni az iskola...

Szabályos bezárni az iskola főbejáratát ráccsal tanítási időben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy belvárosi gimnáziumba járok nappalis okj tanfolyamra és az új rendszer szerint az iskola főbejáratát ráccsal zárják és egész nap se ki se be.Ha pár percet kések a vonat miatt első óráról akkor nem hajlandóak kinyitni a rácsot, meg kell várnom az első óra végét és akkor beengedik a későket.Eléggé nyomasztó ez a tudat, hogy így bezárnak minket és szünetekben látni a rácsot. Ha vége van óráidnak akkor ott várni hogy kiengedjenek,kinyissák a bejáratot...tisztára mint egy börtön.Ez azért van hogy a gyerekek ne menjenek ki idegenek ne menjenek be, de hát ott a portás meg a takarítónők gondokok akik a nap 70%-ban ott beszélgetnek egymással a portán ha nincs semmi dolguk.Nem elég ha ők figyelnek..vagyis a portás.

A fő dolog amire kíváncsi vagyok,hogy ez szabályos?? Nem veszélyes bezárni a főbejárot úgy hogy 700 diák van a suliban?? Ha történik valami katasztrófa(tűz) akkor olyankor mit csinálnak ?? Megvárják amíg a portás megkeresi a kulcscsomóját és megkeresi a kulcsot és a nagy sokkban kinyitja?

Csodálkoznak ha nem szeretnek iskolába járni a diákok.Ez nem hiszti akar lenni,és nem ez életem problémája, csak kiváncsiságból kérdeztem.

Előre köszönöm a válaszokat,tapasztalatokat. Ha a mai diákokat szeretnéd szídni(nekem is meg van néhányról a véleményem) akkor ne itt légyszi, én lassan 21 leszek és csak a szakmámat szeretném normális körülmények között tanulni. :D



2018. szept. 29. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, az én gimim ajtaját is bezárták.
2018. szept. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabályos, tűzvédelmi szempontból tényleg komoly probléma, ha lezárják a menekülési útvonalakat. Az még rendben van, hogy nem lehet tanítási időben kimenni, mert olyankor az iskola felelős a diákokért, de hermetikusan zárni a kijáratot minden, csak nem normális. A börtön egyébként abból a szempontból jobb, hogy ott legalább rendszeresen kiengedik a rabokat a levegőzni, a diákok viszont manapság reggeltől délutánig nem jutnak friss levegőhöz, legfeljebb az alsósokat viszik ki néha játszani az udvarra...
2018. szept. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Most,hogy írtad ..a börtön tényleg jobb! :D ez egy belvárosi suli a betondzsungelben, még udvar sincsen, van pár nagyobb terasz de nem lehet kimenni, mert van amikor az is zárva van.:(

2018. szept. 29. 21:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a rács semmiképp nem szabályos. A lányom is a belvárosban jár suliba, szerencsére nincsenek bezárva, bár el van mondva, hogy tanítési időben ne hagyják el az iskola területét.

A reggeli késés már más dolog, az én régi gimimben is úgy volt, hogy reggel becsöngetéskor kulcsra zárták az ajtót, hogy a késők ne tudjanak bemenni és csak 20 perc múlva nyitották ki, amikor már igazolatlan óra volt. Szóval ezt megtehetik, bár nem szép tőlük.

2018. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A miénk is ilyen, kész börtön.

Csak nem irinyis vagy? XD

2018. szept. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez elég durva! Ráadásul a törvény úgy van, hogy 18 év alatt nem lehet el hagyni az iskola épületét. Nálunk gimiben egy tanár állt az ajtóban, személyit kért, és aki betöltötte a 18-at, kimehetett, a végzős osztályok gyakran kint ebédeltek. Szerintem nem szabadna felnőtt embereket bezárva tartani. A késés is simán lehet önhibán kívüli, hagyj ne legyen már a gyereknek igazolatlan órája, csak mert pl, lerobbant a vonat! A másik, amit nem értek, hogy ezek szerint mindenkinek pontosan ugyanannyi órája van? Pl, ha a 11-es Pistike nem jár dupla matek faktra szerda utolsó két órában, akkor mit csinál? Ő sem mehet haza?
2018. okt. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Úgy volt(vagyis aki elmúlt 18) ha egyszer elhagyod az iskola épületét suli időben kinyitják neked a rácsot de aznap már nem mehettél vissza.

De szerencsére már javult a helyzet! Már a portás végzi a dolgát és figyeli hogy aki még közoktatásban van ne hagyja el tanitási időben az épületet.

Csak első óra után zárják a rácsot hogy a későkkel kiba***nak.(Késők 80% vidéki és vonattal jár)

2018. nov. 1. 01:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!