Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Alsó tagozatban minden iskoláb...

Alsó tagozatban minden iskolában van matek korrepetálás?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék, hogy az állami iskolákban van-e lehetőség korrepetálást igénybe venni, mert ez "jár", vagy ezt minden iskola maga dönti el?

Mit csináljon, akinek nincs pénze magántanárra tanítás után??



2018. szept. 29. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

A mi városunkban 3 iskola van, egyikben sem vállalnak korrepetálást.

Alsó tagozatban még nem szokott akkora igény lenni korrepetálásra, vagy ha igen, akkor a szülők 99%-ban tudnak segíteni a megértésben.

2018. szept. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is tudok segíteni, csak én másképp magyarázom, mint a tanár, ami összezavarja a gyerekem. Ezért gondoltam, hogy talán a délutáni udvari rohangálásba belefér 1 plusz óra gyakorlás, akiknek nehezebben megy, nyilván ez a tanároknak plusz munka a kinti csevegés helyett.
2018. szept. 29. 17:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Édes vagy, hogy azt hiszed "jár". Sajnos a mai világban (Mo-n) már nem így mennek a dolgok. Ez tudod attól függ, hogy egy adott pedagógusnak megvan-e az óraszáma. Ha igen, akkor nem fog korrepetálást tartani ezért a vacak fizetésért. Mert túlórára fidesz óta nem fizetnek. Ezt törvénybe is foglalták. Az nem baj, ha máshogy magyarázol, még mindig jobb, mintha hagynád a gyereket lemaradni. Persze meg kell próbálni úgy, ahogy a könyv is próbálja.
2018. szept. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pedig én még bízom benne, hogy vannak olyan pedagógusok, akiknek fizetéstől függetlenül ez a hivatásuk, nem csak egy elvégzendő munka. Vannak még lelkes, lelkiismeretes tanárok, mint ahogy orvosok, vagy ápolónők is, csak sajnos nagyon ritka. Ma már minden a pénzről szól.
2018. okt. 1. 09:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csupán a "lelkiismeretesség"-ről szól. Sok tanár régen tartott, amikor nem volt ilyen rossz a helyzet, mint ma. De belefáradtak. Nekik még a sztrájkhoz sincs joguk. Nem hagyhatják, hogy nevetséges fizetésekkel kiszúrják a szemüket, meg azt hogy 18 helyett ma már 26 órában kell tanítani. És ehhez jön a helyettesítés meg az ügyelet, amikért nem kapnak fizetést. Ne nézzük már rabszolgáknak a tanárokat! Megnézném azt, hogyha vkinek egy munkahelyen plusz 6 óra túlórát lenne kötelező vállalnia minden héten INGYEN, ki meddig maradna ott. Nincsenek bónuszok, meg juttatások, kafetéria, céges autó, meg kutyaf**za, mint mondjuk egy főmuftinak egy cégnél. Az mennyivel tesz többet a társadalomért, aki egy irodában rábólint döntésekre, meg leosztja a beosztottjainak? Az mennyivel értékesebb munka? Az arányok nagyon rosszak!
2018. okt. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem miért várja el mindenki, hogy a tanárok INGYEN, lelkiismeretességből dolgozzanak. Lelkes? Mire legyenek szegények lelkesek, a nettó 120 ezres fizetésükre? Egy színész mikor megy el ingyen fellépni, tiszteletdíj, vagy kaja-pia nélkül? Mikor láttál olyat, hogy egy autószerelő lelkesedésből ingyen kicseréli még az olajadat egy izzócsere után? Minden munkát meg kell fizetni, mindennek megvan az ára. A tanárok sem dolgoznak ingyen, bármilyen meglepő!
2018. okt. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért azt tegyük hozzá, hogy a tanárok mindig is sírtak, szóval azért ez nem egy új keletű dolog. Tehát amikor ezt a szakmát választották, tudták, hogy mire számíthatnak, mint ahogy az ápolónő is, vagy az orvos. Egyébként meg nem tudom, hogy csinálják, de jó néhány tanár ismerősünk van és marhára nem nélkülöznek, sőt...
2018. okt. 1. 12:41
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem itt nem a "sírásról" írt senki. Ha azt nézzük azt honnan tudták volna, hogy felemelik az óraszámukat 8 órával, meg hogy nem fizetik majd ki a helyettesítéseket. Régen közel sem volt ennyire rossz a helyzet, ezt (is) a fidesz csinálta, azóta nem fizetik a túlórákat, meg ők emelték fel az óraszámot. Ráadásul van aki 22 órában van, és törvényileg ugyanannyit keres, mint más 26 órában. Nem véletlenül volt pár éve tanártüntetés is! A "tudták, mire vállalkoznak" szerintem egy nagyon arrogáns látásmód. Ennyi erővel senki ne menjen tanárnak, csak aki szeret ingyen dolgozni? Hajrá, előbb utóbb úgy is összeomlik a rendszer, a pedagógustársadalom elöregedőben van...
2018. okt. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%

Én tanár vagyok (voltam). Sosem "sírtam", nem nyavalyogtam, most sem fogok neked.

Viszont két éve 25 év után egyszerűen eldöntöttem, hogy ez nekem már nem oké, és kiléptem a közoktatásból.

Ha ez ennyire jól fizető, könnyű szakma, akkor menj, és csináld. De valahogy fogynak a pályáról a kollégák, főleg az én szakomon (matek és fizika).

Csak az emberek nyilván annyira buták, hogy erre a klassz pályára mégsem mennek. Vajon miért...?

Amióta nem vagyok állásban, jóval többet keresek, várólistám van hónapokra előre. Ez egy piaci helyzet.

Ezt a kormány teremtette: elüldözi a pályáról a jókat, a szülők pedig megkeresik ezeket magánúton, és csak azt fizetik, akivel elégedett a gyerek és a szülő.

Akinek nincs erre pénze, az ugyanaz, mint amikor nincs pénze mozira, strandra, étteremre. Nem kötelező jól tanulni. Aki jobbat szeretne, az meg fizessen, mint bármi másra, ami nem kötelező.

Továbbá nem kötelező az oktatásromboló kormányra szavazni...

2018. okt. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!