Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri ma jogásznak menni?

Megéri ma jogásznak menni?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt állok, töriből emelt szintű érettségire készülök, nagyon jól tanulok + lesz 40 többletpontom a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményem révén. Jó eséllyel felvesznek. A kérdésem az volna, hogy meg fogja-e érni egyáltalán?


Önmagam számára egyértelműen, hiszen ez érdekel. Ügyész szeretnék lenni mindenképpen, noha tudom, 15 év munkája lesz, mire ügyész lehetek. De ez nem probléma, semmi nem jön ingyen, minden pályán sok év, mire valaki révbe ér.


Az én kérdésemet az anyagi oldaláról értsétek. Bárki bármit is ír meg mond, egyáltalán nem mindegy, hogy tizenöt év tanulás meg munka után harminc x évesen meg fogok-e tudni élni ebből vagy csak nehezen.


Mert nagyon telített a pálya, mert sokan akarnak ügyészek lenni és csak kapcsolatok útján fogok tudni érvényesülni ésatöbbi.



2018. szept. 30. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi lesz 15 év múlva és az adott illető az adott hivatásában/szakmájában hogyan fejlődik és miket ér el 10-15-20-25 év múlva azt senki sem tudja amikor belevág egy szakba!


Ha elhivatott vagy akkor jelentkezz! Attól mert X, Y-nak 20 évvel később az egyetem után ilyen-olyan élete lett attól semmi garancia, hogy veled is így lesz! De fordítva is igaz!


Tanuld meg a jogban minden igaz még annak az ellenkezője is! :-)

2018. szept. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Érthető. :)
2018. szept. 30. 15:06
 3/3 anonim ***** válasza:
65%

Óriási a szórás és nagyon ki kell tűnnöd, ha sok pénzt kereső valaki akarsz lenni! Rengeteg link, csöves alak megy jogira, akik el is végzik! Mint írtam a szórás óriási, tehát ha el is végzed, lehetsz minimálbéren tengődő jogász és lehetsz nagyon gazdag is. Ismerek olyan jogászt, akit teljesen bedarált a rendszer és most 15 év után is 15 éves VW Passat-ja van, albérletben lakik havi 180-as fizujával.

Ez nem orvosi, programozói meg gyógyszerészeti, ahol, ha el végzed, még ha ügyetlen is vagy, szarrá fogod keresni magad! Ismerek olyan orvos-rezidenst, aki 29 éves és új 3-as BMW-vel járkál, lakóparkban van lakása. Havi 700-at ügyeletekkel simán megkeres.

2018. okt. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!