Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemre lehet duplázn...

Orvosi egyetemre lehet duplázni az érettségit?

Figyelt kérdés
Nem teljesen tudom, hogy hogyan működik ez a duplázós módszer, és nagyon hálás lennék, ha valaki le tudná nekem írni egyszerűen. hallottam pl olyat, hogy a két követelmény emelt érettségi közül ha az egyik nagyon jól sikerül,azt meg lehet duplázni és a másik emelt helyett is azt számítják, (bár kételkedem, hogy ez így működne) hogy van ez?

2018. szept. 30. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Bármelyik egyetem bármelyik szakára lehet pontot duplázni, de valóban nem így van, ahogy te írod. A pontduplázás általában azoknak jó, akik

1. nem a legjobb tanulmányi eredményekkel rendelkeznek átlagosan, de van legalább 2 tárgy, ami érdekli őket, és azoknál kihozza magából a maximumot;

2. elrontotta a többi érettségit.

Ugyanis ilyenkor nem számítanak tanulmányi pontot, hanem a felvételi követelmények közül a két legjobban sikerült tárgy érettségijének (jelen esetben ez emelt biosz és kémia/fizika) pontjait duplázzák.

Ha mondjuk van két 70%-os érettségid, akkor a pontjaid így alakulnak: (70+70)×2+2×50=380

Tavaly ha minden igaz (az eduline-t néztem most, ami nem mindig megbízható) 418-441 között volt a ponthatár, ami pontduplázásnál azt jelenti, hogy 80-86%-ot kellett minimum elérni.

Szóval érdemes a többi érettségit is a legjobb tudásod szerint megírni, mert a pontduplázás nem olyan egyszerű azért, mint amilyennek sokan beállítják.

Viszont ha most 11-es vagy, az azt jelenti, hogy 2020-ban fogsz érettségizni, és ha jól emlékszem, akkorra akarják jelenleg bevezetni, hogy minimum egy nyelvvizsgával és egy emelt érettségivel lehet csak felsőoktatásba jelentkezni, így lehet, hogy változni fognak addigra a pontszámítási módok, de ha minden igaz, még semmi konkrétumot nem közöltek erről. A fent leírtak a jelenlegi pontszámítási rendszerben érvényesek.


Remélem, érthető, és azt is remélem, hogy jól írtam a dolgokat :D

2018. okt. 1. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jól tudja az #1-es. Szerintem se nagyon éri meg duplázásra játszani, én is arra mentem (nem orvosira), és végül 21 ponttal többem lett simán. Pedig nem sokat készültem a törire meg a magyarra, sajnos az egyik emeltemet kicsit elszúrtam, kb 10 % kevesebbet értem el, mint illet volna.
2018. okt. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem arra jatszom, es 12.es vagyok (szoval huzos lesz az ev....) osszessegeben a kozep targyaim jol mennek, csak nem tudtam hogy eri meg legjobban :) koszi a valaszokat :)
2018. okt. 1. 15:21
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem sem érdemes duplázasra menni. Van olyan ismerősöm, aki szintén orvosira ment volna, és duplázásra játszott, de nagyon elrontotta a bioszát, magyarra és törire viszont nem készült annyit, így nem is lett elég pontja a budapesti egyetemre, kénytelen volt leköltözni Szegedre (Budapestiként).
2018. okt. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként mindenképp a neked előnyös megoldás szerint lesznek számolva a pontjaid. Felvin van ilyen pontszámító kalkulátor, azzal lehet saccolni.

Én is duplázásra hajtottam, de amúgy már bánom, mert gyakorlatilag 0 tényleges tanulással irodalom 82% lett, töri meg 79%, így ha kicsit többet beleadtam volna ezekbe a tantárgyakba, meg lett volna a 90% is belőlük.

2018. okt. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!