Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PTE szlavisztika vagy ELTE...

PTE szlavisztika vagy ELTE szlavisztika?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy melyik egyetem lenne jobb döntés. Szlavisztikán belül oroszt szeretnék tanulni. Helyileg mindegy lenne, hogy melyik, csak nem tudok dönteni...

Nektek mik a tapasztalataitok ezekkel az egyetemekkel kapcsolatban? Melyiket ajánlanátok?



2018. okt. 3. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Tök mindegy, munkád egyikkel se lesz.

(Mondom ezt úgy, hogy a szlavisztika engem is vonz, de nem mennék rá)

2018. okt. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy szeretem ezeket a hülye kommenteket.. Miért ne lenne munkája?? Elutasítanak egy diplomát? Vagy ha ennyire semmirekellő a szak, minek oktatják egyáltalán? Ami nem kell sehova, azt nem is indítják sehol.. Nem egy ismerősöm van, aki hasonló diplomával rendelkezik, jól fizető állással. Sok állásajánlatnál is annyi van hírdetve, hogy az elvárás "Felsőfokú végzettség". Humán diplomával sokhelyre mehetsz, jó szak ez is. Én nem BTK-n vagyok egyébként.
2018. okt. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

En most vagyok elso eves szlavisztikas orosz szakos az elten :)

Imadom!! Nagyon intenziven tanulunk oroszul, a csoportokban max 10-20 fo van, mindenkire figyel a tanar, a 0-rol kezdtuk. Segitokesz mindenki, a tobbi eloadas anyaga is emesztheto.

Az elso 2-3 het nagyon huzos volt, rengeteget alapoztunk szokincsre, egy heten kb 400-500 szot kellett bemagolni es irasgyakorlas is 2-3 napi hazi volt egy heten. Egy nap kb 4-5 orat oroszoztam itthon. Rendes nyelvi orak vannak de nem kezelnek kozepiskolas szinten vagy ilyesmi :)

Minden heten zht irunk oroszbol, igy nincs az, hogy majd vizsgaidoszakban tanulsz, folyamatosan tartani kell magad, de persze itt is vannak akik szrnak bele. Rengetegen vannak akik masik szakrol vagy nyelvszakrol jottek at, illetve aki videkrol jott at masik orosz szakrol :)

Rengeteg szabadidom van, de nagyreszet nyelvtanulassal toltom, viszont orakra pl csak h-k-sz jarok be max 2-3 orara egy nap, ugyhogy nagyon laza az egesz de a nyelvorak iszonyat intenzivek, meg is lepett, mert azt mondtak itt nem tanitanak semmit :)

A tarsasag es a szlavosok is nagyon jofejek, rendszeresen vannak iszogatos es visszafogott programok is, semmit se eroltetnek, az emberek 90%a normalis, lehet veluk beszelgetni.

2018. okt. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a válaszokat!
2018. okt. 7. 14:48
 5/5 Andrey7711 ***** válasza:
Jobb választás az pécsi orosz szak, szabadabb légkörű és szakmai alapú az oktatás. Az ELTE BTK oktatói gárdája egy átpolitizált és merev kapcsolatrendszeri kaszton keresztül szerveződő hatalmi hierarchia szereplői. Munkád lehet, ha választasz az orosz mellé egy nyugati idegen-, vagy keleti nyelvet. Utána BME tolmácsképző 1,5-2 év. Csak az orosz nyelvismerettel nehéz lesz érvényesülni. Tapasztalatból tudom.
2019. márc. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!