Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek, ha nem bírom a...

Mit tegyek, ha nem bírom a gimnáziumot (túl sok tananyag miatt), de nincs ötletem, milyen irányba mennék tovább - így szakiskola nem jöhet szóba?

Figyelt kérdés

Ezen kívül még van két évem itt, de egyre inkább azt érzem, hogy nem tudok a tanulásra koncentrálni. Konkrétan annyira fáradt vagyok testileg és szellemileg délutánonként, hogy még azokat a tananyagokat sem tudom megtanulni, amik amúgy érdekelnének. Nem mellesleg kollégista is vagyok, úgyhogy még saját időbeosztást sem tudok készíteni, meg van adva mit mikor csináljak.

Folyton stresszelek és aludni sem tudok rendesen éjszakánként.


Szerintetek mit tegyek?



2018. okt. 3. 20:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Válts egy gyengébb gimnáziumra a lakóhelyedhez közel.
2018. okt. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Az első válasz abszolút ésszerű.
2018. okt. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%
közmunka
2018. okt. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Nincs ott gimi ahol laksz? Szerintem ha nem lennél kollégiumban nem stresszelnél annyit. Kb 1 órányi távra simén be lehet járni.
2018. okt. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sajnos az otthoni környezetemben nincs egyetlen olyan hely sem, ahová szívesen mennék.

Igazából otthon sem jó, mert a szüleim is folyton stresszben tartanak, egy menekülés-kísérlet volt, hogy eljöttem ide. És szeretem is a nagyvárost, százszor jobban, mint a falumat.


Csak attól félek, hogy így meg fogok bukni valamiből és az egyelő az életem végével, a szüleim így is mindig dühösek, amiért csak közepes tanuló vagyok - ha még tovább rontok elveszik tőlem azt a kevés dolgot, amit szeretek :(

2018. okt. 3. 21:24
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Akkor meg menj gyengébb gimnáziumba. Lényeg, hogy érettségizz.
2018. okt. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Ne menj sehová. Mindenhol ugyanaz a tananyag. Kérj segítséget egy jó tanulótól, hogy tanuljon veled, nézzétek át együtt a leckéket stb. Valamit rosszul csinálsz (nem tudod hogyan kell jól tanulni), ha ennyire kikészít. Lehet, hogy a kollégium se tesz jót neked. A hétvégéket egyébként a koliban töltöd, vagy hazamész? Mert a hétvégéken tudnál nyugodt körülmények között tanulni.
2018. okt. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Döntsd el először is, hogy mit akarsz. Ha megvan szelektálj és csak érettségi tárgyakra koncentrálj. Ha jól szűrőm le 10.-es vagy, szóval neked meg nem olyan fontosak az év végi jegyek, mert nem számít sehova.
2018. okt. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12%

"Sajnos az otthoni környezetemben nincs egyetlen olyan hely sem, ahová szívesen mennék."


Ja hát az életben nem minden kívánságműsor kiscsillag.

Azt kell választani ami van, nem pedig mindig elégedetlenkedni.

Lesz még rosszabb is, jobb is.Majd kialakul.

2018. okt. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
4%

Érettsegi nélkül azt tanácsolnám, hogy keress egy szép csövet, mehetsz csövesnek.

Vavy valamelyik híd alatt nézz körül, hogy van-e még hely.

2018. okt. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!