Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van abban valami,...

Szerintetek van abban valami, hogy jó orvos bármelyik magyar diplomával lehet az ember, de sikeres, ismert orvosnak alap a Semmelweis?

Figyelt kérdés
Dr. Benyó Gábor, Dr. Novák Hunor, Dr. Krasznai Zsolt, Dr. Zacher Gábor, Dr. Krisztina Csernus Philips, Dr. Csernus Imre, Dr. Gyarmati Andrea, Dr. Lénárd Rita, Dr. Kunetz Zsombor, Dr. Kovácsy Zsombor, Dr. Drajkó Zsombor..stb egyedül Dr. Tizedes György végzett Pécsett az ismert orvosok közül, illetve Dr. Várkonyi Andrea Szegeden, de ő nem orvosként lett ismert. Nyilván, a szakmán belül sok elismert orvos végzett a PTE-n, SZTE-n vagy a DE-n. Én az országos ismertségről beszélek. És hiába dolgoznak vidéken végzett orvosok Budapesten, akár adjunktusi, docensi, professzori beosztásban (pl. SOTE uro klinika, aneszt osztályvezető docens stb), ők nem szerepelhetnek országosan, csak a Semmelweis diplomások.

2018. okt. 5. 21:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel utalok rá, hogy a szakmai elismertség elsősorban SOTE-s diplomától függ te értelmetlen??

Azzal, hogy odaírtam, hogy én oda járok? Mert én szakmailag elismert vagyok?

Azért írtam oda, hogy jelezzem, SOTE-s hallgatóként is rettenetesen unalmasnak és szánalmasnak tartom, hogy te meg pár trollhaverod folyamatosan szembeállítják a SOTE színvonalát a vidéki egyetemekével.

By the way, szerintem a szegedi képzés még veri is a miénket, a többi egyetem graduális képzésére pedig nincs rálátásom.

Amúgy pont l**zrnám, mert aki orvos/hallgató és van egy csöpp esze, az tudja, hogy teljesen alaptalan a vidéki egyetemek lenézése.

Ami zavar, hogy nagyon sok orvosira készülő középiskolás is olvasgatja az oldalon a különböző orvosi egyetemekkel kapcsolatos kérdéseket, és mivel nekik nincs rálátásuk semmire, jól össze lehet őket zavarni ezzel a sok baromsággal.

PS: nem mi nem tudunk szöveget értelmezni, ezek szerint te nem tudod magadat értelmesen kifejezni. Idézek a kérdésedből: " JÓ orvos bármelyik magyar diplomával lehet az ember, de SIKERES, ISMERT orvosnak alap a Semmelweis" Azt, hogy ezek szerint a celebség a siker abszolút mutatója, nem mi találtuk ki, ez jön le a kérdésedből.

Egyébként arra esetleg nem gondoltál, hogy vízfejű országunk teljesen Budapest centralizált, tehát "celebszempontból" eleve hátrányban vannak a vidékiek?

#9 voltam

2018. okt. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Budapesen végeztek, ott voltak gyakornokok, ott élnek, több a lehetőség, hamarabb megtalálja őket a média stb...

De azért mert valakit nem ismernek a hétköznapi emberek még lehet sikeres, és a szakmabeliek között országszerte híres és elismert.

2018. okt. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy halálosan unalmas már ez a SOTE vs. vidék trollkérdés-sorozat.


Csak azért nem jelentem a kérdést, mert a többiek tökéletesen érveltek ellened, és jó volt őket olvasni.

2018. okt. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!