Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha szeretnék az egyetemen...

Ha szeretnék az egyetemen szakot váltani, azt hogyan tehetem meg?

Figyelt kérdés
Nem tetszik a szak, ahol vagyok és szeretnék átmenni máshova. A tavaszi félévet ezért passziváltatni fogom és elmegyek dolgozni. A most megkezdett félévemnek lesz valami hatása a következőre? Már most van tantárgy amiből buktam a zh miatt. Ha átmegyek másik szakra ott 'tiszta lappal' kezdhetek? Nem szeretnék átkerülni fizetősre.
2018. okt. 7. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Szakot váltani csak azonos képzési területen belül (pl. műszaki, természettudományi, pedagógusképzés, stb.) lehet. Ha a volt szakod és az új szak más képzési területhez tartozik, akkor csak újabb felvételivel tudsz az új szakra bekerülni. Ha egyetemen belül váltasz szakot, akkor lehet esélyed állami finanszírozásról államira átkerülni. Ha más egyetemre mész át, akkor viszont csak költségtérítésesnek vehetnek át. Semmiképp ne passziváltasd a tavaszi félévedet, mert a szakváltáshoz két aktív félév mindenképpen előfeltétel, és sok esetben bizonyos, egyetemenként változó tanulmányi átlag is, amelyről a tanulmányi osztály tud felvilágosítani. Egy másik megoldás, hogy ha van elég pontod, akkor februárban újra felvételizel.
2018. okt. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Szerintem megpróbálom a februári felvételit mert szerencsére elég sok pontom van. Ebben az esetben mi fog történni 2019. szeptemberétől? (hallgatói jogviszony, diákigazolvány, finanszírozási forma, állami félévek száma, kreditek száma aminek meg kell lennie 2 félév alatt stb.) Minden indul a nulláról?

2018. okt. 7. 22:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha újra felvételizel és bekerülsz, teljesen tiszta lappal indulhatsz, kivéve azt, hogy elhasználtál egy állami finanszírozású félévet a 12-ből, így csak 11 marad.
2018. okt. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!