Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Idei egyetemi gólyák! Így az...

Idei egyetemi gólyák! Így az első hónap után mi a véleményetek a felsőoktatásról?

Figyelt kérdés
Melyik egyetemre jártok, melyik szakra? Milyen az egyetem, milyen a közösség?

2018. okt. 7. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

OE KGK műszaki menedzser.

Jártam már ezelőtt egy évet másik szakra, ami egy mérnöki volt de nem tetszett.

Nos az egyetemmel nincs bajom, a TO borzalmas, ahogy az ügyintézés is.

Maga a szak tetszene, ha nem érezném túl könnyűnek(remélhetőleg nehezedik később kicsit). A közösség elég rossz, tele van feltűnősködő 18 évesekkel, lehet ez azért baj nekem mert már idősebb vagyok náluk pár évvel.

2018. okt. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Teljesen ki vagyok ábrándulva. Levelezőre járok, így ráadásul van tapasztalatom a munkában, és pont ez borzaszt el. Sokat hallottam, hogy az anyag elavult az informatikau szakokon, de hogy ennyire.. és hogy mennyi fölösleges dolgot kell megtanulni te jó isten... programozás óra meg 2x van a félévben...:D holottt ez lenne a lényeg. Minden nap eszembe jut h itt kéne hagyni a p--ba, de sajnos kell a papír, addig meg muszáj fölösleges dolgok miatt ölni az agysejtjeimet...
2018. okt. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%
utolsó vagyok, még visszatérve, így se voltak magasak az elvárásaim(pont az oktatási szívonal rossz híre miatt), de így is minde elvárásomat alulmúlta...
2018. okt. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

ELTE, csecsemő- és kisgyermeknevelő szak.


Az egyetem tetszik, az órák többsége is érdekes, hasznos, persze itt is van 2 olyan tárgy, ami csak úgy van és semmi haszna.


A közösség egész jó, megtaláltam azt a pár embert, akikkel jól elvagyok.


Max annyi a negatívum, hogy ebben a pár hétben volt egy kis fejetlenség a tanítás szempontjából, de betudom annak, hogy 30-an többen vagyunk a szakon, mint amire számítottak.

2018. okt. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

OE KGK műszaki menedzser


Nekem tetszik az egyetem és a szak is, a közösség annyira nem, de az talán még alakul :)

(Jelenleg az első évesek 3 csoportba vannak osztva a mi szakunkon, szóval van sok olyan ember, akit még nem ismerek :) )

2018. okt. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

PE-MIK

Az oktatás korrekt szerintem. A közösség eddig jónak tűnik. Pár hentente vannak programok (ez kollégium függő is) és akikkel találkoztam elég rendesek voltak.


Van persze 1-2 tölteléktárgy és a matek is piszok nehéz (legalább is nekem), de sok embertől hallottam, hogy csak az első év necces és onnantól könnyebb lesz minden.

2018. okt. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

BGE KVIK

Rossz döntés volt, de nem az egyetemmel van baj. Az előadások nagyrésze érdekes, a tanárok felkészültek, kedvesek, segítőkészek, talán 1 vagy 2 van, akibe bármennyire is bele lehet kötni. Jó őket hallgatni, jó tőlük tanulni, de komolyan. Új nyelvet kezdtem tanulni és azzal is minden rendben megy, nagyon aranyos tanárom van és jól haladunk.

De itt véget is érnek a pozitív dolgok. Társaságom nincs,1-2 emberrel ha néha beszélek pár szót, pedig az én korosztályom, de mégsincs közös témánk, szerintem a többség elég éretlen meg ez a fajta bulizás sem az én világom, amit ők csinálnak.

Ez még oké is lenne talán, de rájöttem, hogy nekem ez nem éri meg. Én nem fogok évekig szenvedni a matek felett, mert gyűlölöm. Már a felzárkóztató matek sem megy és igazából egyáltalán nem érzem, hogy itt lenne a helyem és hogy azon kívül, hogy érdekes dolgokat tanulok (mert alapvetően engem rengeteg dolog érdekel és szeretek tanulni) bármire is jó lenne a jövőben ez nekem. 7 félév az életemből, amit nappali tagozaton iskolában ülve töltök, nem tudok mellette rendesen dolgozni, nem szerzek rendes tapasztalatot és konkrétan nem értek semmihez. Ez nem nekem való, nekem szakma kell és gyakorlat. Úgyhogy a szívemre fogok hallgatni és otthagyom az egyetemet okj-ért. Nincsenek világmegváltó ambícióim, én sütni szeretnék vagy főzni, és abban elérni szakmailag a maximumot.

2018. okt. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!