Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van ilyen érettséginél? Nem értem

Van ilyen érettséginél? Nem értem

Figyelt kérdés

Ugye,ha bukás van év végén akkor ősszel lehet abból a tantárgyból megcsinálni a pótérettségit. Én is így jártam és holnap megyek is és egy barátom is így van,csak nem tud menni,mert a főnöke nem engedi el.. Azt mondja,hogy ő majd májusban fog.

Most akkor ennyi erővel én is kihagyhatom és akkor akár a saját sulimban is jelentkezhetek egy májusi matek érettségire? Ez új nekem. Mondjuk annyi a különbség,hogy ő dolgozik,én meg még ugyanoda járok OKJ-ra


2018. okt. 15. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Ugye,ha bukás van év végén akkor ősszel lehet abból a tantárgyból megcsinálni a pótérettségit."


Nem. Pótérettségi nincs, ez egy általános tévhit. Van nyári és őszi érettségi időszak, attól az még nem lesz "pót", hogy a nyári után van.


Érettségizni meg akkor mész, amikor úri kedved tartja. Senki nem kötelez arra, hogy a mostani őszi időszakban elvégezd, azonban addig érettségid sem lesz.


"Most akkor ennyi erővel én is kihagyhatom és akkor akár a saját sulimban is jelentkezhetek egy májusi matek érettségire?"


Abban az esetben, hogyha a volt iskolád engedi is, igen (külsős embereket nem köteles fogadnia, és ugye a helyek száma is véges).

2018. okt. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Téged valószínűleg azzal a feltétellel vettek fel az OKJ-ra, hogy még a tanév elején megszerzed a érettségit.
2018. okt. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, thx

Persze mert vannak akiknek rosszul sikerült és jobb jegyet akarnak szerezni valamiből,azok ugyanazt csinálják mint mi,de nekünk mondjuk úgymond tényleg pót,mert májusban nem csinálhattuk meg.

Hát már nem fordítom vissza,meg amúgy is,ahogy a 2.mondja. Lenne egy kis galiba belőle

2018. okt. 15. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!