Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemi szakot tartját...

Melyik egyetemi szakot tartjátok a legkönnyebbnek, illetve a legnehezebbnek az összes közül és miért?

Figyelt kérdés

2018. okt. 16. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az, hogy mi könnyű vagy nehéz az érdeklődés, képesség dönti el. Pl. nekem az orvosi és a jog nagyon nehéz lenne, most pedig csecsemő- és kisgyermeknevelő szakon vagyok, ami egyébként nem olyan könnyű, mint azt mások gondolják, de mivel megvan a motiváció a tanuláshoz és érdekel ez a hivatás, így könnyebben túl tudok jutni az akadályokon, annak ellenére, hogy sokszor nagyon fárasztó.
2018. okt. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

Legnehezebb BME, csak a matek zseni ismerőseim tudják elvégezni, így làtom.

Legkönnyebb Károli bölcsészkar, vagy tanítóképző. A károli jogi karára járok ez is meglepően könnyű (sok szünet, segítőkész tanárok, előre bejelentett számonkérések, semmi meglepi), de mégiscsak jog a tananyag, amit sok ember agya egyszerűen nem fogad be. Ezért a Károli vmelyik másik karát mondanám legkönnyebbnek.

2018. okt. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Ahj nem lehet kategorizálni :D Én pl simán megtanulok egy csomó kémiai reakciót egy ültő helyemben, de hogy annyi történelmi dolog megtanulására képtelen lennék, mint mondjuk egy töri szakos, az is tény. A töri szakosnak meg valószínűleg az én kémiám lenne "megtanulhatatlan".
2018. okt. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem erre a kérdésre csak annak van releváns véleménye, aki minden egyetem minden szakjára járt.
2018. okt. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ez nem lehet abszolút kijelenteni, mivel mindenki csak azt ismeri amire jár/járt/elvégezte!


Tartani sok mindenről sok mindent lehet, de attól még az igazság nem változik meg egy jogász agya elmenekül a mérnök tananyagtól ahogy egy mérnök sem lenne képes megtanulni a római jog szigorlatra a tananyagot vagy egy matek zseni sziporkázik alkalmazott matematika szakon de a nyála folyna egy magyar szakon.....hiába képzeli azt valaki, hogy X szak a legnehezebb attól még Y szakról első félévben kihullana! Aki pedig nem járt egyetemre annak a vélemény irreleváns mivel emberünk egyetlen szakon sem mérette meg magát és egyetemet csak filmekben látott! Minden szakhoz más készség kell hiába vagy penge fizikából ha óvópedagógus képzésen azt sem tudod hol kell megfújni a furulyát :-)

2018. okt. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3%

Eddig csak szubjektív vélemények érkeztek. Én viszont nem értek egyet azzal, hogy erre a kérdésre objektíven ne lehetne válaszolni.

Gondolkodás nélkül egyértelmű, hogy a legnehezebb szakok egyértelműen az orvosi (ált. orvos, fogorvos, állatorvos) és a gyógyszerészet. Ezen nincs mit szépíteni. Az, hogy "jaj én jó vagyok bioszból, nekem egy áok meg se kottyan, de irodalomból hülye vagyok szóval egy magyar BTK nehezebb lenne". Ez hülyeség szerintem. Egy szak nehézségét nem az egyéni képességekhez mérten mérik, hanem azt kell figyelembe venni, hogy hány éves a kepzés, hogy néz ki egy órarend és emellett mennyit kell tanulni. Az említett szakokon az ember bent van reggeltől estig, iszonyat nagy a tananyag és 5-6 évig tart megszerezni a diplomát (és még mindig nem vagy kész). A csúszások száma és a szak nehézsége is összefügghet.

Ezek mellett pedig az én meglátásom szerint azt is figyelembe kell venni egy szak nehézségének megítélésekor, hogy mennyire összeegyeztethető a magánélettel. Minél nehezebb, annál kevésbé összeegyeztethető.


Nehéznek szokás még mondani az építészmérnök meg jogász szakokat. Elhiszem, hogy sokakat kell tanulni ezeken is, meg sokáig is tart a képzés, de az órarend egy gyógyszerészeti vagy bármilyen orvosi órarendhez képest vicc.

2018. okt. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek!

Én személy szerint leginkább az utolsóval tudok egyetérteni, szerintem is meg lehet ítélni ez objektívan. Persze az érdeklődés is befolyásolja, hogy kinek mire könnyebb rávennie magát, de egy orvosnak, vagy jogásznak akkor is baromi sokat kell tanulnia, ha szívesen foglalkozik vele és egyes vizsgák még így is neccesek lehetnek. Másrészt meg mindennek van unalmasabb része, még ha alapvetően szeretjük is.

Lehet, hogy mondjuk egy agysebész nem ért az óvodapedagógiához, de ha úgy adódna, meg tudná tanulni akár különösebb érdeklődés nélkül is, fordítva ugyanezt elég nehezen tudnám elképzelni.

Amiket én a legnehezebbnek tartok: orvos, jogász, mérnök, közgazdász, informatikus (esetleg anglisztika)

Legkönnyebbnek talán a szabad bölcsészetet mondanám, mindazonáltal nem biztos, hogy igazam van és azért is írtam ki ezt a kérdést, hogy minél többféle állásponttal találkozzak. :)

2018. okt. 20. 09:16
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Erre csak úgy lehet objektív választ adni ,ha feltételezünk egy embert,akinek a minden szakhoz való tudása, (memória,probléma megoldó képessége,induktív gondolkodása,szöveg értése stb..) egyenlő,illetve minden szakot ugyan úgy szeret.Nyilván ilyen nincs.


Viszont ha lenne,szerintem ennek az embernek a legnehezebb szak a BME-n a villamosmérnöki/mérnökinfó szak lenne.Egyetértek azzal is,hogy az orvosi is nagyon nehéz,de egy ilyen embernek,akit feltételeztünk ,több komplexebb tudás alkalmazására lenne szüksége a felsorolt BME-s szakokhoz.

2018. okt. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Villamosmérnöki vs orvosi? Ne röhögtessetek. Azt meg végképp nem értem, hogy hogy lehet egy közgázt egy lapon említeni az orvosival. El vannak tájolódva itt egyesek.
2018. okt. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9: Te elvégezted a villamosmérnöki (vagy bármilyen más mérnöki) szakot az orvosi előtt/után (esetleg ha annyira könnyű, vele párhuzamosan), hogy ilyen magabiztosan terjeszted az egyébként téves és korlátolt tudásodat?


Bizony, egy komolyabb mérnöki szak tud annyira nehéz lenni, mint az orvosi. Persze más képességeket igényel a kettő, hiszen míg az orvosin inkább a szó szoros értelmében vett tanulás (értsd: lexikális tudás bővítése) kerül előtérbe, addig egy bármilyen mérnöki szakon sokkal hangsúlyosabb a gondolkodás képessége. Nem állítom, hogy emiatt a mérnöki szakok általánosságban nehezebbek lennének, de aki azt mondja, hogy az orvosi egyértelműen nehezebb ezeknél, az vagy téved, vagy hazudik, ezt döntse el maga.

2018. okt. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!