Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-ÁJK VAGY DE-ÁJK?

ELTE-ÁJK VAGY DE-ÁJK?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy melyik egyetem jogász képzését ajánlanátok inkább. Mivel vidéki vagyok, elég tanácstalan vagyok, hogy érdemes-e felmenni a fővárosba jogi karra.

Ti melyiket ajánlanátok inkább?



2018. okt. 18. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy melyikre mész teljesen irreleváns, ami releváns az az, hogy mennyire vagy tehetséges, szorgalmas, milyen jegyekkel abszolválod a kollokviumaid, alapvizsgáid és a legfontosabb sikerrel és jól vedd az akadályokat az államvizsgáidon.


Anno ugyanez volt a középiskolákkal, aki erős gimibe végzett kitűnővel az esélyes a jogra aki gyenge suliba az kihullik.....bőven volt ellenpélda a sztereotípiára....kitűnő top gimis kihullott másodéven közepeske vidéki gimis summa végzett!


Mindegy hol szerzed jogi diplomád....a két feltétel az hogy vegyenek fel és diplomázz le...ezek konjunktív feltételek...hogy melyik intézménybe valósul meg eme két feltétel irreleváns és csak a laikusok illetve még "zsenge egyetemisták" kényszerképzete a hol kérdése :-)

2018. okt. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vannak nyílt napok - el kell menni mindenhova ahova esetleg szeretnél menni, és nézz szét a városban is (albérlet, közlekedés, infrastruktúra, közbiztonság stb.) és öntsd el te önállóan! Nehogy már egy névtelen véleménye alapján dönts 6 évről! Azért az égő lenne.
2018. okt. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 October15 ***** válasza:

DE. A klinika közel van úgyhogy ha felkötöd magad még menthető a dolog. XD Amúgy bemehetsz bármelyik előadásra bármikor. Ha külön megkeresed a tanárt akkor szemináriumra is simán beenged ha épp olyanja van.

Pl Árpád-kori hadtörténet szemináriumon van egy gimis lány velünk. Az ókoros szemináriumok 90%án [már amikor ráér] meg egy kardiológus jár be a klinikáról. :D Így 60 év körül rájött, hogy őt ez érdekli. :D

2018. okt. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 October15 ***** válasza:

Gondolom azért a DE mert vagy debreceni vagy, vagy kifejezetten közel laksz Debrecenhez. Mint mondottam betudsz menni előadásokra, ha ráérsz tedd meg. Többet elárul mint a DExpo.


De amúgy kétlem, hogy az egyetemen múlna.

2018. okt. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!