Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mindenhol azt olvasom, hogy...

Mindenhol azt olvasom, hogy alig lehet elhelyezkedni bármilyen diplomával - melyek azok tehát, amelyekkel bebiztosít magam a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés
Bölcsész, társadalomtudományi, jogi, pedagógiai karokról 10/9 helyen azt olvasom, nem adnak hasznosítható tudást, nem lehet az itt szerzett diplomák egyikével sem elhelyezkedni. Nehéz elhinni, hogy egyetlen diploma sincs, ami bizalmat kelt a munkáltatókban, és egyedül az informatikusokból van még mindig hiány Magyarországon. Valóban csupán a gazdasági szakemberek és a programozók tudnak a szakmájukban elhelyezkedni manapság? Mi a Ti meglátásotok? Természetesen, elsősorban azoknak a véleményére vagyok kíváncsi, akik a fent felsorolt karok valamelyikén tanultak - el tudtatok helyezkedni?

2018. okt. 19. 13:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Cáfolnám azt, amit a jogról írtak. Frissen végzett jogász vagyok, a diploma átvétele után rögtön munkába álltam és a többi évfolyamtársam is, mindenki jogi területen dolgozik, nem volt ismerettségem sem nekik. A kezdőfizetés valóban nem bruttó 300 körül kezdődik mindenhol (itt is vannak kivételek) de 250 körül már bőven lehet kapni. Van olyan aki nem talál állást, nem tagadom. Az ok abban van, hogy sokan nem a jogi hivatás iránti elkötelezettségből választják ezt a pályát, elmennek egy interjúra ha netán felveszik őket a munkájuk során ez ki szokott tűnni, volt ismerősöm, akinek így mondtak fel rövid idő után.

A kulcs az, hogy ki kell tűnni jó készséggel, képességel, ambícióval, versenyképes tudással és nem lesz probléma.

2018. okt. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 23. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!