Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha kávézót/teaházat akarok...

Ha kávézót/teaházat akarok majd felnőtt koromban nyitni, hová kell mennem tovább tanulni, és mik az esélyeit?

Figyelt kérdés
Gimnazista vagyok, utolsó tanévemet töltöm. Odavagyok a teákért, a tea a szenvedélyem. Nyithatnék egy teázót, de mi kell hozzá (természetesen a létrehozáshoz, és üzemeltetéshez szükséges pénzen kívül)? Gazdaságira kell mennem? És ha igen, mennyi az esélyem államira bekerülni? És ha bekerültem, akkor mik a kilátások a tervem sikerét illetően? Vagy meg tudom csinálni egyetem nélkül is, ha keresek annyit? Aki tud, kérem, segítsen!

2018. okt. 19. 22:04
 1/6 A kérdező kommentje:
*esélyeim (bocs a helyesírási hibáért)
2018. okt. 19. 22:06
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha vállalkozni szeretnél, és mindenképpen diplomában gondolkozol, akkor valóban egy üzleti diplomával jársz a legjobban, de ha egyébiránt nem szeretnél semmi mást kezdeni vele, akkor kissé feleslegesnek tartom. Ilyen szakon tanulok, és bizton állíthatom; azokat a tényleg rettenetesen alapvető vállalkozási ismereteket, amik ahhoz kellenek, hogy el tudj indítani, és működtetni tudj egy ilyen típusú vállalkozást, egy hosszúra nyúlt délután alatt (mondjuk egy jó tea mellett :D) el tudom neked mondani. Csak ezért teljesen felesleges egyetemre menni, akkor már többet ér, ha elkezdesz dolgozni, hogy legyen egy kis tőkéd.

Államira bekerülni egyébként igen nehéz, központi ponthatárok vannak, amiket bár tavalyhoz képest idén jelentősen csökkentettek, még mindig bőven 400+ pont kell hozzá. A terved sikere millió meg egy tényezőtől függ, és az, hogy van-e közgazdász diplomád csak a sok+egyedik kérdés. És igen, meg tudod csinálni diploma nélkül is. Ettől függetlenül javaslom, hogy valamilyen szakmát vagy diplomát szerezz, anélkül később nagyon nehéz lesz boldogulni.

2018. okt. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Élelmiszermérnöki?
2018. okt. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én két képzés együttes elvégzését javaslom. Szerintem csináld meg a kereskedelem és marketing felsőoktatási szakképzést mondjuk a BGE-n, ez csak két éves, és eleget ad ahhoz, hogy biztos kézzel üzletet nyiss, nincs szükséged 3 és fél éves diplomás képzésre. Másrészt pedig ha profi szeretnél lenni a teákban, végezd el a teaszakértői tanfolyamot (teaakademia.com).
2018. okt. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) ! A BGE sajnos nem jó nekem, mert Debreceni vagyok.
2018. okt. 25. 06:30
 6/6 anonim ***** válasza:
A BGE-n van levelező képzés is, azt biztosan meg tudod oldani debreceniként is. A teaakadémia is Pesten van, a kettőt párhuzamosan is csinálhatnád.
2018. okt. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!