Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek, Corvinus...

Mi a véleményetek, Corvinus Számvitel MSc diplomával mennyire színvonalas munkahelyeken lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is véleményeiteket
2018. okt. 19. 23:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Jellemzően multiknál, azok közül is leginkább Big4. Színvonalasnak színvonalas, bármit is jelentsen ez a te fogalmaid szerint. Meg is fizetnek, csak a beled ki fogod dolgozni.
2018. okt. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod, ezek szerint egy véleményem vagyunk. :)


Igen, dolgoztam már big4nál, és valóban kihajtották a belem :)) de bízom benne, hogy akad olyan munkahely, ahol megfizetnek, jó a társaság, de nem túlóráztatnak orrba szájba.


Kedves válaszoló, hogyhogy ennyire jól tájékozott vagy? Te is közgazdász végzettségű vagy?

2018. okt. 20. 01:09
 3/19 anonim ***** válasza:
10%

Valószínűleg akad, bár a munkakörök túlnyomó többségénél egy pénzügy-számvitel BSc is elegendő, kevés helyen várják el- és fizetik meg pluszban a mestert. Bizonyos, hogy van ilyen munkahely, amit felvázoltál, mindazonáltal fizetésben viszonylag kevesen tudják felvenni a versenyt a multikkal. Hatványozottan igaz ez vidéken.

Egyelőre nem, végzős vagyok alapszakon, de könnyen visszajutnak az iparági pletykák az egyetemre :)

2018. okt. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
20%
Gyakorlatilag bárhol el lehet vele helyezkedni pénzügyesként, az egyik legjobb diploma. A "kidolgozod a beledet" kitételt nem értem, mindenhol dolgozni kell.
2018. okt. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Kétségtelen, hogy mindenhol dolgozni kell, viszont ezek a multik a rugalmas munkaidőt tartják az egyik legnagyobb erényüknek. Ugyanis, ahogy mondják, nem kell napi 8 órát ott ücsörögni, csak addig, amíg kész nem vagy a feladatoddal. Viszont a gyakorlat inkább azt mutatja, hogy ehhez közel minden nap 8+ órát kell dolgoznod, nem ritkán hétvégén is. Nem a munka minőségével van gond, sokkal inkább a mennyiségével. Nyilván erősen munkakör függő a dolog, de szinte valamennyi multinál dolgozó közgazdász ismerősöm erre panaszkodott.
2018. okt. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
15%

Kifejezetten 8 órás munkaidő ma már nem nagyon létezik. A hivatalosan 8 óra is 9 óra, mert az ebédidőt beleszámolják. De való igaz, hogy a pénzügyesek sokat dolgoznak – 9--18-ig minimum, de sokszor bent kell maradni 19-20-ig, főleg zárásnál. Ez van. De hétvégén soha nincs munka, erre odafigyelnek a multik.


Nem tudom, kinek mi baja a munkával. Arra kell készülni, hogy napi 10 órát kell dolgozni. Ha nagyon pörögsz, akkor 11-12-t is. És ez így van a magyar cégekkel is meg a saját vállalkozással is.

2018. okt. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
19%
Ui: a legrosszabb, akinek munkaideje sincs. Akinek blokkoló órája van, az elmegy évente +1-2 hét szabira a túlóráiból. Akinek meg az sincs, sőt "rugalmas munkaideje", az meg ugyanúgy túlórázik, vagy még úgyabbul, kompenzáció nélkül.
2018. okt. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%
"De hétvégén soha nincs munka, erre odafigyelnek a multik." - Inkább csak a hétvégi nincs fizetve, de a határidők miatt gyakran hétvégére is marad bőven meló. De jah én se értem egyeseknek miért baj a napi 10-12 óra munka, mennének haza a családjukhoz vagy mi?
2018. okt. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

4es: Hidd el, ha hónapokon keresztül este 10ig benn vagy és hétvégén is 11 órányi túlórákat írsz fel, az nem a "mindenhol dolgozni kell" kategória. ;)


Azt a helyet szeretném megtalálni, ahol a felhalmozott tudásomat és a kreativitásomat kiélhetem (magyarul nem csak excelezésre tartanak)


És igen, ahogy az egyik válaszoló írta, nem a munka minőségével van baj, hanem a mennyiséggel. És mivel mindig ugyanazt a szegmensét végzed el a folyamatnak, szakmailag sem tudsz fejlődni. Olyan ez, mint egy cipőgyár, ahol a te feladatod az, hogy a szegecseket verd be a cipőbe. Attól még, hogy egy nap 5000 szegecset beversz, nem leszel jobb, csak elunod az életed.


Esetleg tanácsadói területen lehet kicsivel kreatívabb munkát lehet végezni

2018. okt. 20. 12:05
 10/19 anonim ***** válasza:
15%

“Hidd el”


Kérdező, most kérdezel és válaszra vársz, vagy egy 40+ éves nagyvállalati menedzsernek akarod elmondani, hogy mi a valóság? :))


Tehát. Nem kell éjjel 10-11-ig bent maradni sehol, max. tényleg nagyon extrém esetben, évente 1-2x. A legtovább (nálunk) a portfólió menedzserek maradnak bent esténként, mivel nekik az időeltolódás miatt rendszeresen vannak telefonhívásaik Amerikával. De azért a pénzügyesek, ha sokáig dolgoznak is, 19- max 20 órakor hazamennek.


Jogos, hogy ez nehezebbé teszi a családi életet. Mint ahogyan az is, ha egy kényelmes életet élsz, minden nap 17-kor hazamész, és 120 nettóból tartod el a családodat. Lehet választani.


Milyen területei izgalmasak a pénzügynek? Nem vagyok egy pénzügy-fan, de akik azok, azok izgalmasnak találják, hogy mindent precizen megcsinálnak. Ez egy személyiségtípus. A munka monotonsága egyfajta biztonságot ad (nem kell minden nap feltalálnod a meleg vizet, nem kell új és bombasztikus kreatívokkal előállnod). Van, akinek ez nagyon fontos. Cserébe nem szabad hibázni.


De vannak izgalmas részei a pénzügynek. A befektetési elemzés szerintem kifejezetten nagyon izgalmas, ahogyan az akvizíciók is – nyomon kell követni a technológiai, üzleti trendeket, nagyon sok érdekes üzleti ötletet ismersz meg, és elemzel. Nagyon izgalmas szerintem.


Izgalmas még a magas szintű piacmodellezés is, ahol mögé kell látni a számoknak, mi miért van. Illetve, a magas szintű kontrolling is nagyon izgalmas tud lenni, ahol szintén mögé kell látni a számoknak, mi miért van, mit hogy lehetne jobban csinálni, “hol van a kutya elásva”.


Az akvizíciós, befektetési, innováció-finanszírozási projektjeimben mindig vannak pénzügyes kollégáim a projektben.

2018. okt. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!