Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek, Corvinus...

Mi a véleményetek, Corvinus Számvitel MSc diplomával mennyire színvonalas munkahelyeken lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is véleményeiteket
2018. okt. 19. 23:09
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Kedves 40+ éves nagyvállalati menedzser :)


Engedd meg, hogy pár állításodra reagáljak.


1: Szerinted a korból és titulusból meg lehet állapítani, hogy az embernek mekkora rálátása van az adott iparági trendekre? Én úgy gondolom sokkal inkább attól függ a tájékozottság ezen a téren, hogy ki hányféle helyen dolgozott már. Lehet, hogy a szakmádban nagy embernek számítasz, nem ismerlek, de ha csak 1-2 helyen dolgoztál az elmúlt 20 évben, akkor körülbelül ugyanannyi fogalmad van a munkahelyek színvonaláról, mint nekem :)


Személyes példámból kiindulva amelyik multinál én dolgoztam, ott annyi volt a munka, hogy este 9ig fel sem állhattunk a székből, valamint hétvégén is otthon túlóráztunk (tapasztalatból mondom), tehát amit állítasz, az maximum arra a helyre lehet jellemző, ahol te dolgozol.


2: "Jogos, hogy ez nehezebbé teszi a családi életet. Mint ahogyan az is, ha egy kényelmes életet élsz, minden nap 17-kor hazamész, és 120 nettóból tartod el a családodat. Lehet választani" -> az élet nem csak fekete vagy fehér, nem csak a milliárdos és az utcaseprő között lehet választani, ettől lesz érdekes a munkakeresés ;)


3: "Milyen területei izgalmasak a pénzügynek?..." -> a kérdésemben a számviteli tudást igénylő munkahelyekre kérdeztem rá (feltételezem, csak félrenéztél valamit, fel sem merül bennem, hogy egy ilyen nagy ember nincs tisztában a pénzügy és számvitel közötti különbséggel)

2018. okt. 20. 20:13
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Tudom, mi az a számvitel, de engem ez a terület nem igazán érdekel. Ezt nem együtt tanítják a pénzüggyel? Csak mert nálunk még együtt volt. A számvitel operatív része semennyire se izgat, nem is kell vele foglalkoznom semennyire szerencsére.


Rendben, volt 1 munkahelyed. Akkor ha mindent tudsz, meg kioktatsz, miért kérdezel? Akkor minden úgy van, ahogy te tudod. Nem értem, minek kérdezősködsz akkor.

2018. okt. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Alapképzésen a pénzügyet és számvitelt valóban együtt tanítják, mivel a legtöbb alapozó tárgy mindakét területhez szükséges, ezért is hívják úgy az ilyen szakokat úgy, hogy Pénzügy és Számvitel szak. Ettől függetlenül a két területnek annyi köze van egymáshoz, mint a dermatológiának a sebészethez; közös alapokra épül (mivel mindkettő orvostudomány), de teljesen más problémákat old meg. De hogyhogy egy ilyen alap dologgal nincs tisztába egy ilyen tapasztalt vállalatmenedzser? :)


A véleményemet kellően objektíven fogalmaztam meg ahhoz, hogy érdemi választ lehessen rá adni. Amennyiben meg szeretnéd osztani a tapasztalataidat, csupa fül vagyok, de a felesleges személyeskedést mellőzzük, ha lehet. A kérdésem hozzád továbbra is az, hogy miért a munkában töltött évek számától teszed függővé azt, hogy ki mennyire átfogó iparági ismeretekkel rendelkezik, miért nem inkább attól, hogy ki hány munkahelyen dolgozott.

2018. okt. 20. 23:12
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Egyelőre te személyeskedsz minden egyes hozzászólásodban, ahogyan a legutóbbiban is. Azt az egyet nem értem a hozzászólásodban, hogy nyilvánvalóan nem érted azt, hogy a vállalati pénzügyek hogyan működnek magasabb szinten – ami egyébként nem gond, mert gondolom pályakezdőként egy operatív területen végeztél adatbevitelt; csak akkor miért személyeskedsz és fölényeskedsz?


Na mindegy. Én elmondtam, amit szerettem volna, és mondtam pár területet a pénzügy területéről, amelyekre rálátok és szerintem izgalmas. A továbbiakhoz sok sikert!

2018. okt. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Megmondod kérlek, hogy melyik állításomat vetted személyeskedésnek? Elolvastam újra, amit írtam, és semmi ilyet nem érzek az írásomban. Valószínűleg félreértettél.
2018. okt. 21. 11:29
 16/19 A kérdező kommentje:
A kérdésemre pedig továbbra sem válaszoltál, feltételezem azért, mert nincs ellenérved, de ez nem baj, mindenki tévedhet, csak ilyenkor szimpatikusabb, ha elismered, hogy "erre nem gondoltam, igazad van" ;)
2018. okt. 21. 11:33
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

Melyik kérdésedre? Hogy hány munkahelyem volt eddig? Nem válaszoltam, mert személyeskedő a kérdés. De rendben: eddig 7 munkahelyem volt, ebből az utóbbi 3 multinál három országban, előtte meg volt saját cégem, amellyel beszállítóként dolgoztam kb 14 cégnek; és voltam alkalmazott két cégnél meg egy egyetemen. Előtte meg voltam freelancer, ismét beszállítóként mindenféle cégnél. Ahol most dolgozom, az egy nagy német multi, központi stratégián. Rendszeresen beszélek a leányvállalataink mindenféle osztályaival (van egy tucat leányunk mindenfelé), és külsős cégekkel is.


Kielégítettem a kíváncsiságodat?

2018. okt. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, az irásod alapján inkább egy önelégült 15 évesnek tűnsz. Remélem az állítólagos beszállítóiddal nem vagy ennyire érzelmes mint itt a gyiken. ;)


Ha másnak is vannak tapasztalatai a témával kapcsolatban nyugodtan ossza meg :)

2018. okt. 21. 22:10
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Mondom, hogy nem bírod abbahagyni a személyeskedést. :))
2018. okt. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!