Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ebből a szempontból melyik...

Ebből a szempontból melyik gimnázium a legjobb? (Bp. )

Figyelt kérdés
Nyolcadikos vagyok, 8 éve németet, és 4 éve angolt tanulok. Olyan gimit keresek, ami első sorban nyelves, de azért rendesen törődnek a többi tantárggyal is, tehát ne legyen az, hogy a nyelvekre ráfekszenek, a többi meg nulla. Ebből a szempontból melyik iskola lenne a legjobb számomra? Jöhetnek vélemények is, lehetőleg jelenleg is az iskolába járó diákoktól (vagy azok szüleitől). Köszönöm szépen!

2018. okt. 22. 20:38
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Na, a sulikat jól lehagytam. :D

Szóval..


Bp. XX. Ker. Kossuth Lajos Gimnázium

Bp. VI. Ker. Kölcsey Ferenc Gimnázium

Xántus János Két Tan. Ny. Gimnázium

Kőbányai Szent László Gimnázium

Gödöllői Török Ignác Gimnázium

Bp. XVI. Ker. Szerb Antal Gimnázium

Teleki Blanka Gimnázium

Leövey Klára Gimnázium

Karinthy Frigyes Gimnázium (ez nem szimpi annyira, túl erősnek tűnik. Ellenérvek jöhetnek).

2018. okt. 22. 20:43
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Szent László,Madách
2018. okt. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
-*Madáchba jártam. Nyelv orientált. Középerős iskola.
2018. okt. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A Madáchban azért jó volt a többi tantárgy is, vagy csak a nyelvek?
2018. okt. 22. 20:55
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

Olyan gimit válassz, amely közel van a lakhelyedhez, ne utazgatással töltsd el a napodat. Nem érdemes napi 2x1 órát utazni egy gimi kedvéért. Fontosabb, hogy járj inkább sportolni mellette.


Ezek mind közepes gimik, nyugodtan mehetsz bármelyikbe, egyikben sem fognak megnyúzni.

2018. okt. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Sajnos a legtöbb gimnáziumba 1 óra oda, 1 vissza, de ezt már úgyis megszoktam, mert a mostani általánosom sincs olyan közel. Igazából azért ttte, fel a kérdést, mert hallottam néhány gimnáziumról rósszakat, és érdekelt, hogy mennyire igazak ezek.
2018. okt. 23. 09:19
 7/18 anonim ***** válasza:
78%
Nem csak az számít hogy közel légyen a suli ,hanem szeres oda járni,nem feltétlen legközelebbi a legjobb.
2018. okt. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%
A Madách nagyon erős, és túlságosan ráfekszenek a nyelvekre. A Kölcseyt ajánlom!
2018. okt. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Madáchban nem csak a nyelveken van azért hangsúly, vannak humán és reál tárgyakból is fejlődési lehetőségek, ezeken alapuló rendezvények,programok.és nagyon jó az diákközösség.
2018. okt. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
Én is a Madáchot ajánlom, egyáltalán nem csak a nyelveken van a hangsúly! Humán giminek szokták mondani, de szerintem a reál tárgyak is erősek, csak mivel eleve a humánosabb érdeklődők mennek oda, ezért pl, a mi évfolyamunkon csak 6-an voltak kémia faktosok, és közülük is 4-en vágtak bele az emelt érettséginek, de nekik jól sikerült, megkapták a megfelelő felkészítést. Ami még jó, hogy a nem olyan "átlagos" tárgyakból is lehet fakultációra menni és érettségizni, ha van megfelelő számú jelentkező, mint a rajz, média, társadalomismeret vagy a testnevelés. És ezeket sem veszik kevésbé komolyan a tanárok, mint pl, a magyart, matekot, törit, bioszt, kémiát stb.
2018. okt. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!