Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Corvinus mesterszakjai...

A Corvinus mesterszakjai érnek bármit is nyugaton?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem ismerik az egyetemet, de ettől függetlenül van esélyem pl. LinkedIn-en jelentkezve felvételt nyerni egy szakmai állásra mondjuk Hollandiában vagy Írországban?


Vagy abszolút nulla bármelyik szak is?

(pl. marketing MSC angolul; nemzetközi gazdaság és gazdálkodás MSC angolul; vezetés és szervezés MSC magyarul)



2018. okt. 24. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
6%
Ritka, hogy egy állásnál nem csak a diploma megléte a kitétel, hanem az is, hogy honnan legyen a diploma. Egyébként a magyar oktatás - lexikális mivoltából adódóan - elismertnek számít "nyugaton", intézménytól függetlenül: a saját egyetemi jelentkezésemről tudok beszélni, ott a magyar érettségi eredményeimet sokkal jobb szorzóval számították be, mint mondjuk a német, angol vagy francia érettségiket (vagy azok megfelelőit). Ennek megfelelően a diploma is elismert, más kérdés, hogy az egyetemeken kapott tudással a gyakorlatban mit tudsz kezdeni (nem sokat).
2018. okt. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
20%

Az egyetem nevét nem ismerik, csak annyit fognak tudni, hogy marketing meg hogy Budapest. Kevesebbet ér a szemükben, mintha nyugaton végezted volna, de a szakmai tapasztalatok felülírják ezt. Ezért ha nyugatra vágysz


1/ Próbálj meg kijutni Erasmussal külföldre

2/ Próbálj meg multik gyakornoki programjára bekerülni

3/ Jelentkezz eleve egy külföldi multi gyakornoki programjára – egyik kollégám Prágából landolt egyből a cégnél Németországban. Prága meg kb olyan mint Budapest a szemükben.


Ha ez a kérdésed: nem, sehol sem ismerik az egyetem nevét, ezért a Corvinus nem ér többet nyugaton mint a BGE vagy a MÜTF.

2018. okt. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
20%

Sajnálom hogy akik lepontozták a válaszomat nem írták le a saját véleményüket, szívesen elolvastam volna, nem a seggemből beszélek. Divat a magyar felsőoktatást szidni, de egy külföldi munkáltató számára, önmagában az a tény hogy egy magyar egyetemen háromszor-négyszer annyi lexikális tudást "vernek beléd" mint egy angol egyetemen, marhára nem hátrány, sőt. Írtam azt is, hogy az, hogy ennek a gyakorlatban mi haszna van, az már egy egészen más kérdés. És azt is hangsúlyoznám még egyszer hogy az álláshirdetések 99%-ban maximum a felsőfokú (adott esetben szakirányú) végzettség az előírás, nincs megadva hogy ha Hollandiában, Angliában vagy Franciaországban végeztél akkor jó vagy, ha Magyarországon, Szlovákiában meg Dániában akkor nem. Ilyet nem is lehet és nincs is értelme.


Abban szeretnék rácsatlakozni a második válaszolóra hogy intézmények szintjén fogalma sincs senkinek hogy mi az a Corvinus, az ELTE, vagy a BME, de a magyar oktatásról úgy globálisan, a fentiek miatt, kedvező a kialakult kép. A kérdés szempontjából a külföldi elhelyezkedésnek szerintem sokkal inkább akadálya a nyelvtudás hiánya, nyilván lehet vitatni az egyetem felelősségét ebben a kérdésben, de alapvetően az egy olyan tudás amit az egyetemen kívül is meg tud szerezni az, aki akar. Sok tényezős a dolog, bejön persze a szakmai (adott esetben külföldi) gyakorlat is, ugyanakkor ehhez nem minden esetben kell külföldre menni, itthon is egyre elterjedtebb a duális képzés, ami végsősoron feloldja azt az ellentétet hogy a munkáltatók friss diplomásokat keresnek, 3 év tapasztalattal, a duális képzés ugyanis ezt tudja. És nem példa nélküli ott sem, hogy Siemens, Bosch, Knorr Bremse, Videoton, Grundig stb. gyakornokokból állandó munkatársak lesznek.

2018. okt. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!