Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 22 évesen kezdtem el idén az...

22 évesen kezdtem el idén az igazságügyi igazgatási szakot. Szerintetek érdemes lenne befejezni, vagy inkább jelentkezzek át jövőre jogászra?

Figyelt kérdés
A dilemmám oka a tandíj, valamint az idő. Az IGIG 3 éves képzés, így 25 évesen már elkezdhetnék dolgozni, esetleg munka mellett levelezőn elvégezném a kriminológia MSc-t, vagy szintén levelezőn a jogászt. Ám sajnos most is önköltségesen vagyok, ami nyilván kevesebb, mint a jogász, viszont összességében nem tudom, hogyan érné meg jobban. Megtérül-e majd? Diákhitelt vettem fel, amit én fizetek, ezért megfontolandó minden kiadásom. Esetleg valakinek van tapasztalata ebben a témában? IGIG diplomával is el lehet helyezkedni jól kereső helyen, vagy inkább a jogászra jellemző a könnyebb elhelyezkedés/magasabb fizetés(tehát nem minimálbér)? Vagy éppen az utóbbiból van "túlkínálat"? Alapvetően a jogász képzésen gondolkoztam a felvételi időszakban is, csak elriasztott az 5 év. Nő vagyok, így arra is gondolnom kell, hogy mikor lesz lehetőségem gyereket szülni, lakást venni, egyáltalán valahonnan gyesre menni stb. Ráadásul a szüleim " nyakán" sem lóghatok majd' 30 éves koromig, Ők már most se nagyon tudnak támogatni. A Párommal albérletben élünk, Neki sem szeretnék a terhére válni. Viszont! Ha hosszabb távon a jogász érné meg, akkor váltanék.

2018. okt. 25. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Mint szintén újrafelvételiző leendő joghallgató nem akarlak lebeszélni, de azt kalkuláld be hogy 5 éves képzés után van még 3 év gyakorlat és szakvizsga, majd utána léphetsz feljebb. Ha az 5 év elriaszt akkor gondold ezt is hozzá.
2018. okt. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
1x élsz..
2018. okt. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elsővel értek egyet, mint végzett jogász tanácsolnám, hogy gondold át. Minimum 8 év mindent egybe véve, ha 5 év alatt végeznéd el, illetve ezután még kb. a nulláról indulsz, nulla tapasztalattal, nem a legnagyobb fizetéssel. Bár nem tudom merre helyezkednél el, pl. egy bírói kinevezésig még hosszabb idő kell. Eléggé karrier szakma, de persze minden megoldható.
2018. okt. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az 5 év egyetem nagyon szerencsés esetben van! Alapból kalkulálj 6-ot! De az abszolutóriummal még nem leszel jogász és a 4db államvizsga hidd el finoman fogalmazva is embert próbáló! Igazi szerencsefaktoros buli.........


Persze ha te abban a 10%-ban vagy aki mindig minden vizsgáján a jogon kb 115 vizsgán elsőnek átmegy és valami csoda folytán az államvizsgáidat is elsőnek abszolválod akkor 5év! De tegyük hozzá 300 elsősből ez vagy 40-nek jött össze!


Szóval vedd ezt számításba, mert ha elsőbe nem megy minden flottul már annyi a 5 évnek aztán vagy bevállalod és pánikolva tanulsz nehogy a 6 évből 7 legyen vannak még nagyon szép tantárgyak és 90% bukási aránnyal vizsgáztatnak, nem érdekli őket hogy te végezni akarsz ekkor vagy akkor! Szóval ezeket vedd számításba!


Ha elkezded vidd végig ha otthagyod akkor két székről essel a földre!



Nem akarlak ijesztgetni de ne majd elsősként szembesülj vele, hogy milyen kemény világ ez!

2018. okt. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindent egybevetve nem érné meg neked. Ahogy előttem is írták ahhoz hogy ügyvéd lehess 5+3 évet kell még minimum várnod. És az egyetemet sem sétagalopp 5 év alatt befejezni. Én most harmadéves vagyok, és rengetegen buktak már az ismerősi körömből, egy-egy tárgyból. Az igazságügyi igazgatási szak jövőképéről nincs sok információm, de talán azzal is tudsz majd jól boldogulni.
2018. okt. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!