Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozat formai követelmén...

Szakdolgozat formai követelménye? (WORLD)

Figyelt kérdés

A szakdolgozat formai követelményénél ez van írva:


A törzsszöveg Times New Roman betűtípussal, 12-es betűmérettel, normál sorközzel, nullás térközzel, sorkizárva íródik.


Már az összeset beállítottam, kivéve a sorközt. Ott nincs olyan lehetőség, hogy 'normál'. Van 1,5-ös, szimpla, dupla, többszörös stb. Itt az 1,5 felel meg normálnak?



2018. okt. 29. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:

A szimpla a normál. Ha másfél lett volna a követelmény, akkor másfelet írnak. A program neve WORD ("szó", mint a szöveg egysége. world = világ.


De szakdolgozatot elvileg konzulenssel csinálsz, aki ilyenekre is válaszol, ha nem egyértelmű. Már csak azért, mert a másfelest én még soha nem hallottam normálnak nevezve. Másrsézt a hivatalos szöveg szabványa viszont másfeles sorköz szokott lenni. Itt ez nálad vagy elírás, vagy szívatnak. Jóval kevesebb oldalba kerül másfelessel írni a szöveget.

2018. okt. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat, elgépeltem. Word-öt szerettem volna.

Köszönöm a választ. Sajnos én sem értem ezt, mert nem mindegy, hogy melyik. Mindenhol mást olvasok.

2018. okt. 29. 20:17
 3/4 anonim ***** válasza:
" Mindenhol mást olvasok." A szakdolgozat formai követelményeinél mindig azt kell használni amit a tanszéked kiadott. Ha nem tuti akkor konzulenst kérdezd!
2018. okt. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Több kiadványt találtam az egyetem honlapján, és ezért nem tiszta, hogy akkor most melyiket kell figyelembe venni. Biztos ami biztos, írok egy e-mailt, hogy küldjék el a hatályost. :)
2018. okt. 30. 09:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!