Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozat. Kaphatnék abban...

Szakdolgozat. Kaphatnék abban segítséget a hivatkozásokat illetően? Harvard-rendszer.

Figyelt kérdés

Tehát,ha van egy mástól vett gondolat szó szerint idézve,akkor tudom,mit kell tennem.

Ha írok mondatokat ,amelyek tartalmát mástól veszem,de átfogalmazom,akkor ott hogyan kell hivatkozzak rá?


Mi számít mástól vett gondolatnak? Tartalomnak.

Azt értem ez alatt, hogy van egy tény,ami szerintem pl egyértelmű,így leírnám magamtól...vagy tegyük fel,elolvastam egy könyvet,és összességében jött egy gondolat,egy logikai levezetés valamiről..arra hogyan hivatkozzak?


Konzulensem most távol van,de szeretném elkezdeni.


Köszönöm szépen előre is a segítséget!


2018. aug. 28. 23:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez egy elég nehéz téma, sokszor még a konzulens sem tudja, hogy mi a jó...


Szóval. Ha valahonnan bemásolsz egy tartalmat, akkor arra hivatkoznod kell, akkor is, ha kicsit átfogalmaztad, ez gondolom egyértelmű.


Ha állítasz valami "tudományosat" (pl. "a Föld kerek"), akkor hivatkoznod kell a forrásra/bizonyításra, hogy ez az állítás úgy mégis honnan a jó istenből származik. - Vagy ha te magad állítottad fel ezt a teóriát, akkor fogalmazd meg úgy a mondatot, hogy ez kiderüljön belőle (pl. "a megfigyeléseim alapján a Föld kerek kell, hogy legyen") és ilyenkor nem hivatkozol semmire, hiszen a saját feltételezésed ez.


Ha egy könyv alapján született meg benned egy gondolat, akkor fogalmazhatsz úgy, hogy pl. "Stephen Hawking blablabla gondolataival egyetértve igazat kell adnom neki, ugyanakkor úgy gondolom, hogy a blablabla részben nincs igaza, hiszen az nem lehetséges, mert a megfigyelésem ennek ellent mond" - és ennél a mondatnál hivatkozol a könyvre. Vagy: "Ahogyan arra Hawking is rámutat a csodálatos könyvében, én is úgy gondolom, hogy ebben van ráció" - és hivatkozás a könyvre.


Nagyjából ennyit tudok segíteni. Sajnos néha tényleg nehéz eldönteni ezt. Próbáld meg, hogy a szövegeket mindig újraolvasod és ha látsz benne valami olyan állítást, ami vitatható lenne, akkor oda valószínűleg kellene fog vagy egy hivatkozás vagy egy tisztázó szöveg még, hogy miért pont azt állítottad. Gondolom láttál már wikipédián olyan szövegeket, ami alá van húzva pontozott vonallal és oda van írva fölé, hogy "hiányzik az állítás forrása", na az ilyen szövegrészletek megtalálására kellene ráérezned (de szerintem a témavezetőd is szólni fog, ha talál ilyet).

2018. aug. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!