Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem igazán megy a szakdolgo...

Ha nem igazán megy a szakdolgozat készítése, ki lehet könyörögni a kettest valahogy?

Figyelt kérdés
Nagyon unom már az egész képzést, a szakdolgozat témám borzasztó, nem értek hozzá különösebben, folyamatosan elakadok. A szakirodalmi kutatás könnyű, de aztán méréseket kellett végeznem, kiértékelni az eredményeket és egy tervezési folyamatban felhasználni. Nagyjából megcsináltam, de vannak benne hibák, az ábrákat nem tudom elkészíteni, néhány helyen sehogy sem jön ki használható eredmény, tehát elég hiányos a dolgozat. Vannak benne elfogadható részek, de közel sem teljes. Megkaphatom rá a kettest vagy csak akkor fogadják el, ha elejétől a végéig teljesen kidolgozott és helyes?
2018. okt. 3. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Add be, és kiderül... Én nem látom esélyesnek, hogy egy összecsapott munkát elfogadnának a diplomához szükséges legfontosabb munkának. Ha még el is fogadják, kérdés, mi értelme van? A papír nem ér semmit, egyetemre tudásért jársz. Ez fogja meghatározni a diplomád értékét, a tudásod szintjét (nem jegyre gondolok, hanem szerzett értékre), állj már neki normálisan kidolgozni. Az életben egyszer bírd ki, hogy márpedig meg kell csinálni. Mondjuk alapból miért választottál olyan témát, amit utálsz, nem értesz hozzá? Ha elakadsz, kérj segítséget mástól, konzulenstől, nézd át az anyagokat újra, keress módszereket az ábrakészítésre. Nem akarásnak nyögés a vége.
2018. okt. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A tudással nincs baj, a teljes képzés alatt 4,50 fölötti átlagom volt minden félévben...a témát nem én választottam, nem lehetett választani, hanem ezt adták a Tanszéken. Az a legnagyobb baj vele, hogy ilyen dolgokat nem vettünk, a konzulens nem igazán segít benne, nem lehet megtalálni vagy éppen siet, nem ér rá...mások meg nem értenek hozzá, semmi anyag nincs róla sehol, teljesen meg vagyok lőve, foglalkoztam vele több hónapot, kutakodtam, számoltam, járkáltam, de egyszerűen nem megy.
2018. okt. 3. 12:02
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Ez milyen szak egyáltalán? Segítek, ha tudok, csak milyen szak ez?
2018. okt. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Akkor bocsi, nálunk minden fordítva működik. De ennél többet tényleg nem lehet mondani a kérdésedre. Amíg van időd, próbálj meg rajta dolgozni, aztán add be. Onnantól már úgy se tudsz mit tenni. Vagy elfogadják, vagy nem. Nálunk, műszaki egyetemen a leírás alapján nem igen látok rá esélyt, máshol lehet máshogy van.
2018. okt. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Ebből is látszik, hogy teljesen mindegy milyen az átlagod és hogy mit magoltál be, ha gyakorlatban semmit sem tudsz kamatoztatni. Én is olyanról írtam a szakdogámat, amiről sosem tanultunk, teljesen új volt, csak angol irodalom volt hozzá, még sem volt nehéz megírni, sőt.
2018. okt. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azokat a részeket simán meg tudom oldani, amiről tanultunk is valamennyit, de azzal nem tudok mit kezdeni, amiről nem is tanultunk, de még két sornyi szakirodalom sincs róla sehol.
2018. okt. 3. 12:27
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem a kérdező kérdéséből az derül ki, hogy mennyire xar a magyar oktatási rendszer. A diákok nem kapnak rendes segítséget, fel se készítik őket még a szakdolgozat kihívására se, teljesen magukra vannak hagyva. Az is "vicces" egyetem, ahol nem lehet saját szakdolgozat-témát választani. Meg hogy nincs egy rendes témavezetője, konzulense, aki segítene.
2018. okt. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
14%

"a témát nem én választottam, nem lehetett választani, hanem ezt adták a Tanszéken" - Ilyen nincs. Maximum javasolhatták. Menj be és tisztázd, hogy hogyan írhatnál olyan témából, amilyenből te akarsz.


"ilyen dolgokat nem vettünk... semmi anyag nincs róla sehol, teljesen meg vagyok lőve, foglalkoztam vele több hónapot, kutakodtam, számoltam, járkáltam, de egyszerűen nem megy" - Ez nem kisdedóvó, hogy előbb veszitek, aztán visszaböfögöd. A szakdolgozat önálló kutatás kell, hogy legyen. Olyan témát válassz, amiről legalább sejted, hogy hova fog kifutni. És mielőtt leadod a választott címet, olvass el egy-két szakdolgozatot ugyanabból a témakörből, hogy lásd, milyen szakirodalom jöhet szóba hozzá, hogy egyáltalán hogyan kell kinéznie egy szakdolgozatnak az adott témában, egyeztess a konzulenssel, hogy jó cím-e az, hogy ha ez a cím, ő fog-e tudni segíteni, vagy más konzulenshez irányít inkább.


"a konzulens nem igazán segít benne, nem lehet megtalálni vagy éppen siet, nem ér rá" - Hát ha nincs vele előre megbeszélt időpontod, akkor nyilván nem csodálkozhatsz rajta, hogy nem fog eldobni kapát-kaszát, hogy veled foglalkozzon csak azért, mert téged épp megszállt az ihlet, vagy megjött a munkakedved. Kérj időpontot tőle, előre mondd meg neki, hogy kb. mennyi időre lenne szükséged, és akkor rá fog érni olyan hosszú ideig, ahogy megbeszéltétek. De vedd észre végre, hogy nem körülötted forog a világ, van neki millió más dolga is, nem csak az, hogy azt várja, hogy mikor bukkan fel valaki, akinek ő a konzulense.

2018. okt. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem lehet tetszőleges témát választani, mivel csak aktuális ipari projektekből lehet írni és éppen ez volt szabad téma.

Az egyeztetés nem vált be, hiába írtam neki e-mailt, nem válaszolt.

És nem visszaböfögni akarok semmit, de ha egyszerűen nulla alapom van hozzá, nem fogom tudni megoldani.

2018. okt. 3. 17:09
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
Skacok, itt a felelős keresése, hibáztatás, oktatási rendszer jellemzése nem sokat segít a helyzeten. Bizonyára a legtöbb dolog igaz. Sok hallgató lustálkodik és nincs kellő önállósága, szorgalma, sok magyar egyetem színvonala nem túl jó, sok konzulens nem foglalkozik megfelelően a dolgával stb. Lehet mondani, hogy én így, ő meg úgy, de ehelyett keresse meg mindenki azt, amit maga tud tenni a lehető legjobb elérése érdekében. Kérdező, te vedd tudomásul, hogy nem fogjuk elhinni, hogy 0 lehetőséged van segítséget kérni vagy keresni. Ha létező ipari témát osztottak ki neked, akkor akár mit mondasz, nem lesz igaz, hogy nincs hozzá semmi szakirodalom vagy segédanyag, mert máskülönben nem működhetne az ipar. Még mindig nem tudjuk, melyik egyetem és szakról van szó, így nem tudjuk pontosan megmondani, el fogják-e fogadni, mert a mi tapasztalatunk más lehet. Vagy add be, és reméld a legjobbat, vagy ha kell, találd fel te a spanyol viaszt, de csak azért is dolgozd ki a témát. Olyan választ nem fogsz kapni, hogy egy alig részletezett dolgozatot könnyű szívvel bárki el fogja fogadni.
2018. okt. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!