Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a Kölcsey Gimi (Bp)...

Milyen a Kölcsey Gimi (Bp) Francia-magyar kéttannyelvű tagozata?

Figyelt kérdés

Szeretnék jövőre a Kölcsey-be menni.


-4-es,5-ös tanuló vagyok (tavaly kitünő voltam év végen). A központikat összesítve kb 65-70 pontra írom meg.Mennyi esélyem lenne arra hogy felvesznek?


-1(max 2) évvel ezelött felvett diákokat hány ponttal vették fel ?


-Vélemények is jöhetnek!


Köszönöm.



2018. nov. 3. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a Kölcseybe járok a magyar-francia kéttanra és most vagyok kilencedikes. A központim nem lett túl jó. Mivel eléggé stresszes típus vagyok sajnos csak 64 pontot sikerült elérnem. Az átlagom 4.7 volt nyolcadik év végén. A szóbelik jók lettek. 1-2 pont híján max. A nulladik nagyon nehéz. Szinte csak franciát tanultunk. Az angol százszor könnyebb volt. Eleinte megbántam,hogy ezt a sulit írtam be elsőként de most már szeretem.
2018. nov. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Heti hány francia órád van ?
2018. nov. 5. 06:27
 3/8 anonim ***** válasza:
en is Kolcseys vagyok,bar nem francias de vannak ott ismeroseim es mindenki azt mondja hogy iszonyat nehez.Legtobben meg csak most kezdtek tanulni franciat es mar vannak francia nyelvu oraik.De ilyen jegyekkel&pontokkal siman fel fognak venni ha ez a cel tenyleg
2018. nov. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nulladik évben nyilván nagyon nehéz lesz a francia, mivel olyan szinten meg kell tanulnotok franciául a nulláról, hogy következő évben olyan nyelvű pl magyar órátok legyen, szóval nehéz, de megéri. Én most vagyok nulladikos de nem ebben az osztályban. A hangulat nagyon jó! Az egész évfolyam, suli király. A gólyatáborról pedig ne is beszéljünk, az valami hihetetlen jó volt! Én 74 pontos felvételit írtam és egyszer kítünő, egyszer pedig 4,7es voltam, viszont a szóbelim 40-43 korul volt, angolon. A magyar sajnos nem tidom milyen, de hajrá és nagyon ajánlom!!!!!
2018. nov. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Heti 20 francia óránk volt nulladikban,amibe beletartoznak azok a tantárgyak is,amiket franciául tanultunk (matek, föci,stb...)
2018. nov. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És a másidok évre mennyire lehet megtanulni a franciát?
2018. nov. 8. 15:28
 7/8 A kérdező kommentje:
*Második
2018. nov. 8. 15:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Nulladik végére középszint közeli nyelvtudásunk volt. Ja,és érettségi után felvételi nélkül tuduno menni Franciaországi Egyetemekre. És csak egy kis ízelítő: jövő márciusában cserediák program Normandiában,év végén pedig lehetőség nyílik arra,hogy egy évig Amerikában tanuljunk ösztöndíjjal. (Négyes feletti átlag) :-) Szerintem ez azért elég szuper
2018. nov. 9. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!