Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesten kommunikáció és...

Budapesten kommunikáció és média szak? (Lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy BP-n az ELTE-n kívül, hol jó még a kommunikáció és média szak? Azt mindenképpen beírom, de még 2 egyetem kellene, szintén Budapesten.

Aki esetleg ezen a szakon van kérem vagy tud arról, melyik egyetemre érdemes jelentkezni rá, kérem hagyjon egy választ. :)



2018. nov. 5. 17:18
 1/10 A kérdező kommentje:
A kérem a vagy elé véletlenül került oda, kérlek nézzétek el nekem. :)
2018. nov. 5. 17:20
 2/10 anonim ***** válasza:

Kommunikáció van még a Corvinuson, a Károlin, és a Metropolitanen, de az utóbbi csak költségtérítéses formában létezik.

A Corvinust sokan dicsérik, de a visszajelzések alapján a Metropolitan is nagyon szuper, ami most az egyik legdinamikusabban fejlődő egyetem.

2018. nov. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A Corvinust is néztem meg, szóval köszönöm. :) Esetleg ha valakinek van tapasztalata akármelyik egyetemről ilyen szakon, kérem küldjön ide egy választ.
2018. nov. 6. 14:41
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Nem tudom szoktad-e youtube-n követni, de egy videós a METU-n szerzett ezen a szakon diplomát és van fent egy videója amin a szakról beszél.

https://www.youtube.com/watch?v=xBtz6RP8acU&t=1296s

Az elején az Óbudai töltött élményeiről is szó van, meg kicsit a videóiról, de utána a METU-s élményeiről beszél. :) Remélem tudtam segíteni.

2018. nov. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kárpáti Rebi is a METU-n diplomázott. Az ő csatornáján is van erről pár videó, amit érdemes megnézni.
2018. nov. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok, igen láttam ezt a videót, anno szimpi volt a METU de mindenki lenézi és azt mondják nem lehet elhelyezkedni az ott szerzett diplomával, ez szerintetek igaz?
2018. nov. 8. 21:04
 7/10 anonim ***** válasza:
BME-n is van.
2018. dec. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az teljesen mindegy, hogy hol végzel. Az ELTE-n, a Corvinuson és a METU-n is ugyanazt a diplomát kapod meg.

Kb. 10 éve megy az a rosszmájú szlogen, hogy “a komédia egy büfészak, amivel soha nem fogsz elhelyezkedni”.

Igen, kb. 10 éve az embereket teljesen más platformokon és más módszerekkel reklámoztak pl., de most, a social media, az egyre fontosabb pr-érték, az influencerek világában már elengedhetetlenek a jó szakemberek.

Igen, azt is mindenki mondja, hogy rengetegen akarják azt csinálni, és nem terem babér mindenkinek a szakmában, de ha elég jó vagy, akkor nem lesz ezzel problémád.

Sokan mondják, hogy a filozófia, ilyen-olyan bölcsész szakok mennyire haszontalan, felesleges és pénzmosó szakok, és az elvégzésük után sehol nem fogják alkalmazni őket.

De én úgy gondolom, aki elég jó, nagyon ért a terûletéhez, és tud reprezentatívnak kommunikálni, az lehet pl. a következő generáció legjobb filozófia professzora is. Azokból tényleg nem lesz senki, akik eleve úgy állnak hozzá, hogy: “Bármilyen szak jó, csak jussak be valahova, és el tudjam végezni.”


Szerintem nem kell félni a METU-tól, ugyanis most ez az egyik legdinamikusabban fejlődő egyetem. Januárban és februárban lesznek nyílt napok, én már jelentkeztem is, mert nagyon érdekel engem is.

2018. dec. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én a Károliról tudok nyilatkozni. Én most vagyok végzős kommunikáció- és médiatudomány szakon. Ami a Károlit illeti, ez egy kiváló egyetem, sosem éreztem magam ilyen jól egyetlen iskolában sem, mint itt. Itt a tanárok nem csak ledarálják az anyagot, hanem oda is figyelnek a diákokra. Nagyon családias, barátságos a Károli, szóval ha tényleg tanulni akarsz és nem lázadozni meg orrba-szájba piálni és bulizni, akkor ajánlom.


A szakról: Én csak akkor jönnék erre a szakra, ha van valamilyen konkrét célod vele. Ha pontosan tudod, hogy te milyen területen szeretnél elhelyezkedni. Én annak idején azért jöttem, mert iszonyatosan gátlásos voltam és a szóbeli kommunikációs készségem a béka segge alatt volt, erre mindenképpen jó. Nekem a sok szaktársammal ellentétben az volt a szerencsém, hogy idő közben megtaláltam azt az irányt, amivel foglalkozni szeretnék, és az iskolában is ennek a szellemében teljesítettem. Elkezdtem kapcsolatokat építeni, dolgozni a szakmában, sajnos ez másként nem megy. Aki csak a diploma miatt akarja megcsinálni, annak nem ajánlom, mert annak tényleg büfészak. Már az egyetemi évek alatt érdemes elhelyezkedni a médiában, mert az iskola csak az alapokat fogja megtanítani, szóval ha diploma után nulláról indulsz, nem sok esélyed van.


A szak egyébként tele van felesleges tárgyakkal, amik logikátlan sorrendben követik egymást, de vannak érdekes kurzusok: például megtanulsz kamerázni, tv-műsort szerkeszteni, rádiózni, újságot írni, valamint médiakritikusan szemlélni a világot. Profi stúdiók vannak egyébként méregdrága felszerelésekkel :) Ráadásul a sulirádióban akármikor lehet saját műsorod, nekem például itt kezdődött el a "karrierem". Rengeteg előadást kell tartani, az utolsó évedre már akkor is le tudnál vezényelni egy prezentációt, ha álmodból felkeltenek.


A lényeg, hogy a szakot csak akkor ajánlom, ha motivált vagy, de ha eldöntötted, hogy ezt választod, akkor a Károlit jó választásnak tartom.

2019. febr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Vannak elképzeléseim és igen, az lenne a célom, hogy már első évben is találni valami olyan munkát ami ehhez a szakhoz kapcsolódik és úgy kiépíteni kapcsolatokat. Egyébként neked hogyan sikerült ez?
2019. febr. 7. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!