Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez vajon plágiumnak minősül...

Ez vajon plágiumnak minősül szakdolgozatban?

Figyelt kérdés
A szakmában tevékenykedő egyik külföldi vállalat honlapján találtam az adott feladatra alkalmas technológiát. Ezt én felhasználhatom kisebb módosításokkal, az én feladatomhoz igazítva?
2018. nov. 6. 10:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a konzulensed, de alapvetően felhasználhatsz bármit, ha pontosan megjelölöd a forrást (persze ésszerű keretek közt).
2018. nov. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha megjelölöd a forrást és pontosan bemutatod a határát és a módosításokat akkor nem, ha összemosod a határokat vagy sajátodként mutatod be a megoldást az plagizálás.

Nem baj, ha idegen forrásokat hasznász fel, csak azt tudni kell, hogy az nem számít produktív munkába, csak a módosítások és a kutatómunkába számít bele az eredeti megoldás.

A konzulens segíthet abban, hogy megtippeli, hogy érdemes-e abba az irányba menni, elég lesz-e a szakdolgozathoz, ha meglévő megoldást módosítasz, vagy ki kell egészíteni mással.

Tudományágtól, témakörtől és a bírálóktól is függ, hogy menyire rugalmas a téma, ezeket pedig a konzulensednek jobban kell ismerni, mint gyk-n akárkinek.

2018. nov. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Egy szakdolgozatnak nem kell új dolgot kitalálnia, elég, ha bemutatsz egy problémát, és ismertetsz egy-két megoldást. Természetesen ez lehet külföldi cég megoldása, de hivatkozd végig az egészet, mit honnan vettél. És a végén legyen benne saját gondolat is, például a megoldás értékelése, mik az erősségei és gyengeségei, mit lehetne még ezen továbbfejleszteni stb.
2018. nov. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
10%
ne aggódj csak felfújják ezt a plágium dolgot.....minden kis apróságért nem csősztettnek...ahhoz nagyobb dolog kell pl 10 oldal full plágium....
2018. nov. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
8%

"Egy szakdolgozatnak nem kell új dolgot kitalálnia, elég, ha bemutatsz egy problémát, és ismertetsz egy-két megoldást."


Legfeljebb igénytelen helyeket, no name intézményeknél, no name szakoknál, amiket már rég meg kellett volna szüntetni...

2018. nov. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

">>Egy szakdolgozatnak nem kell új dolgot kitalálnia, elég, ha bemutatsz egy problémát, és ismertetsz egy-két megoldást.<<


Legfeljebb igénytelen helyeket, no name intézményeknél, no name szakoknál, amiket már rég meg kellett volna szüntetni..."


Ez bonyolult. Elméletileg tényleg csak doktorinál várják el, hogy feszegesd az emberiség tudásának határait és új dolgokat találj ki, de valóban, az igénytelenségre vall, ha valaki egy szakdolgozatot lemásol.


Amit én készítettem az úgy indult, hogy nem csinálta még senki, aminek részeire kész megoldásokat találtam, amiket be is emeltem és behivatkoztam, cserébe a konzulenssel megbeszéltük, hogy mit csinálok még pluszba, mert így túl egyszerű lett az eredeti feladat.


Nem kell újat kitalálni, de amiről nem tudsz, hogy létezik, azt ki lehet találni magadtól is, attól nem kell félni, hogy ha nem egyedi megoldásod van, azt nem értékelik.

2018. nov. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

63% megnézném, te milyen ÚJ dolgot fedeztél fel a szakdolgozatodban. Feltehetően max. a spanyolviaszt vagy a melegvizet. Újat mondani a DOKTORI dolga.


Természetesen kell a saját gondolat is, ezért írtam, hogy "És a végén legyen benne saját gondolat is, például a megoldás értékelése, mik az erősségei és gyengeségei, mit lehetne még ezen továbbfejleszteni stb."

2018. nov. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

"Nem kell újat kitalálni, de amiről nem tudsz, hogy létezik, azt ki lehet találni magadtól is"


Azért van a szakirodalomkutatás, de úgy látszik olyanról nem hallottál.


"63% megnézném, te milyen ÚJ dolgot fedeztél fel a szakdolgozatodban. "


Hiába néznéd, csak lesnél mint boci az új kapura, úgysem értenél belőle egy kukkot sem. Végül is mérnöki szintű munkáról van szó, nem óvodásszintű összeollózott selejtről, amelyet egy hasracsapásszerű "saját gondolat" zár...

2018. nov. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
Hagyjál már ezzel a nagyképű süketeléssel – ha mérnöki diplomád van, akkor pláne nem fedeztél fel semmi újat. Az, hogy tervezel egy n+1-edik valamit, vagy összeraksz egy megoldást, nem számít "újnak", csak a tanultak alkalmazásának. Ez pont az, amiről fentebb beszéltünk.
2018. nov. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 El vagy tévedve, fogalmad nincs az egészről. Részemről le is zárom a vitát, mert nem jut el az agyadig (létezik egyáltalán?) amit beszélek.
2018. nov. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!