Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az őszi szünet október...

Ha az őszi szünet október 27-november 4-ig tartott, akkor november másodikát miért kell "ledolgozniuk" az iskolásoknak?

Figyelt kérdés
2018. nov. 9. 07:37
1 2
 1/15 Székely Péter 3 ***** válasza:
93%
Nem tudok rá válaszolni, de nagyon okos kérdés. Teljesen igazad van, remélem jogásznak készülsz.
2018. nov. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert valójában 1-jéig tartott a szünet. Amúgy a hétvégéket sose szokták beleszámolni, szóval a szünet utolsó napjának ilyen esetben a pénteket szokták megjelölni, nem a vasárnapot. Hiszen a hétvége nem tanítási szünet, hanem eleve nincs aznap iskola.


Ha nem lenne ez a szombati ledolgozás, akkor bizony pénteken menni kellett volna suliba. Az meg mindenkinek kényelmetlenebb lett volna. Azoknak a szülőknek is egyszerűbb, akik amúgy szombaton nem dolgoznak, csak a munkanapnak nyilvánított szombatokon, hiszen ha ők munkában vannak, a gyereknek meg nincs iskola, akkor külön meg kell oldani a felügyeletét.


Az iskoláknak sem olyan borzasztó ez, mert a legtöbb helyen ezekre a napokra teszik a tematikus napokat (pl. érzékenyítő nap, pályaorientációs nap), így órákat nem kell tartani, a diákok is hasznosnak élik meg a napot.

2018. nov. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

eduline.hu:Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2018. október 26. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2018. november 5. (hétfő).

Szóval?

2018. nov. 9. 11:23
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az őszi szünet csak három napos volt (október 29-30-31). November 1 piros betűs ünnep. November másodika pénteket dolgozzuk le most szombaton.


A hétvégék, nov 1 és a pihenő nap miatt tűnik hosszúnak a szünet, de mint írtam valójában a tanév rendjében az őszi szünet csak 3 napos.

2018. nov. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kiemelném,hogy a SZÜNET UTÁNI ELSŐ tanítási nap.értelmezésem szerint akkor november 2. még szünetnek számított
2018. nov. 9. 11:25
 6/15 A kérdező kommentje:
Ja,es nem készülök jogásznak.Bár már elgondolkodtam rajta,csak nem tudom 30+osan lenne-e még esélyem...
2018. nov. 9. 11:29
 7/15 A kérdező kommentje:
sielok.hu:Őszi szünet: 2018. október 27-től november 4-ig
2018. nov. 9. 11:32
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A SZÜNET utáni első tanítási nap november 5 hétfő. Ez nem azt jelenti, hogy november 2 még az őszi szünethez tartozik. A jogalkotók értelmesen döntve ezt a napot felcserélték november 10 szombattal. Így hosszabbnak tűnik a szünet amelynek egy része csak az őszi szünet (3 nap).

Ennek azért van értelme, hogy ne legyen november 2-a tanítási nap. Az 1 napos tanítási hétnek nincs értelme.


181 tanítási napnak kell lenni. Mivel június közepe után nem kell suliba járni ezért van ilyen nyakatekerten megfogalmazva. Lehetne két hetes őszi szünet is de akkor június végéig járnánk suliba. Szerintem jó ez így (legalábbis nekem így tökéletes).

2018. nov. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Meg amúgy szerintem annyira nem gáz,ha a gyerek meg egy napot suliba van,legalább nem otthon van egyedül,hanem produktivan tölti a napot,viszont ha szeretnéd akkor igazold le neki és minden meg van oldva 😀
2018. nov. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem kell holnap menni. Szerencsére nem k*cs*g az igazgató , és általában a téli szünetet is hosszabbítani szokta pár nappal.
2018. nov. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!