Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha az őszi szünet október...

Ha az őszi szünet október 27-november 4-ig tartott, akkor november másodikát miért kell "ledolgozniuk" az iskolásoknak?

Figyelt kérdés
2018. nov. 9. 07:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Melyik suliba nem kell

menni szombaton?

2018. nov. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem kell bemenni, az igazgató nagyon jó, elintézi ilyen tanítás nélküli munkanap ürügyén az ilyeneket. Sőt december elsején és 15-én sem kell majd bemenni, ügyesen el vannak osztva ezek év közben, úgyis rengeteg más program van a gimiben. Ma pl nyílt nap lesz, a tanárok bemennek és egy csomó segítő, nekik jól jön a közösségi ötven órához és az érdeklődőket korbevezetik a suliban. Karácsony előtt meg nem szívatják az embert kétszer is szombatonként. Úgyhogy csak hozzáállás kérdése az egész.
2018. nov. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Székely Péter 3 ***** válasza:
100%
Nem akarok belefolyni a vitákba, már csak azért sem, mert én nagyon régen voltam iskolás, de az első kérdezőnél komolyan gondoltam, hogy van jogi érzéke, ha ilyesmi eszébe jut. Szóval nem viccből írtam, hanem tényleg okos felvetésnek tartottam és tartom, függetlenül attól, hogy minden kérdésnek sok oldala van, és meg lehet vitatni.
2018. nov. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"A szünet utáni első tanítási nap" gyönyörű megfogalmazás, csak gyenge vagy szövegértésből. Ez nem azt jelenti, hogy az előtte lévő napok mind a szünet részei, hanem azt, hogy ezeken nincs tanítás. November 2-án pénteken nem volt tanítás, mivel későbbi szombati ledolgozás miatt ez munkaszüneti napnak számított.


Hogyan kellene szerinted megfogalmazniuk? Minden más megoldás csak összezavarná a diákokat és fogalmuk sem lenne, hogy akkor mikor is kell suliba menni. A megfogalmazás lényege, hogy mindenki tudja, mi a legelső nap, amikor már újra vannak órák. Ez előtt pl. van egy hétvége, az sem tanítási nap, de nem is része valójában a szünetnek, hiszen ha nem lett volna szünet, akkor se kellett volna hétvégén iskolába menni. De semelyik iskola esetében sincs értelme annak, hogy kiírják, csütörtökig tart a szünet, pénteken van egy ledolgozott szünnap, és szombaton meg vasárnap hétvége van. Teljesen értelmetlen lenne.

2018. nov. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy szántatok időt bugyuta kérdésem megválaszolására!😉
2018. nov. 10. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!