Mennyire lesz "gáz"?

Figyelt kérdés
Hogy 18 évesen kezdtem el az egyetemet, de nem jött be az adott szak ezért váltok jövőre (akkor már 19 leszek...) és így egy évvel később végzek?
2018. nov. 9. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Hu hallod ez nagyon gáz, szerintem így el se kezd 😑😑
2018. nov. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Volt már ilyen a világon, ne aggódj!
2018. nov. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem végzel egy évvel később. Akkor végzel pontosan, amikor végzel. A kutyát nem érdekli melyik évben fogsz végezni, mikor kezdted, hány éves vagy, milyen okból vagy ott stb. Ez nem óvoda, egyetemre felnőtt emberek járnak, úgy halad mindenki, ahogy életkörülménye engedi. Ha 40 évesen kapod meg a diplomádat, akkor akkor kapod meg, ez van. A tanulásra koncentrálj, ne ilyennel foglalkozz.
2018. nov. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem lesz gáz. Én is így voltam vele és a volt gimis tanáraimtól megkaptam a beszólásokat, lenézést, aggódalmat stb., hogy meglátod mekkora hülyeség, elrontottad, egy év a kukában stb., stb., viszont egyáltalán nem érzem, hogy igazuk lett volna. Egyrészt a világon semmit nem számít az, hogy hány évesen végzel, főleg egy-két év eltérés esetében és ezt nem is tudod előre megmondani.... Persze, ideális esetben pl. 3 év, de honnan tudod, hogy minden ideális is lesz? Történhet csúszás, mert mondjuk az egyik tárgy nagyon nem megy és nem sikerül vagy nem tudtad felvenni időben az egyik kötelezőt vagy közbejön egy betegség stb., stb. Ne legyen ilyen, de én is az egyetemen jöttem rá, hogy azért nem működik minden olyan könnyen, egyszerűen és gördülékenyen, ahogyan az ember megtervezi vagy elképzeli. Másrészt pedig az egyetemen sem lesz ebből semmilyen hátrányod. A tanulásból sem estél ki, szóval szerintem azzal sem lesz gondod. Valamint ugyanannyi éves leszel, mint a többiek, nem fogsz kilógni. Vannak, akik eleve 19-20 évesen érettségiznek és csak akkor kezdik az egyetemet, szóval még "normál" esetben is lehet ilyen. Valamint hidd el, hogy nem te vagy az egyetlen, aki így járt.... Nálunk mondjuk az idősebbek (értsd: 30-as és afeletti korosztály) inkább levelezős volt, viszont nappalin 18-tól 30-ig voltak bőven és a többségük szintén a "kipróbáltam egy szakot, de nem jött be" kategóriába tartoztak.
2018. nov. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!