Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Passzíválás majd egy másikszak...

Passzíválás majd egy másikszakra jelentkezés?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Már 2 kérdést feltettem ezzel kapcsolatban , de még mindig vannak dolgok amik nem teljesen tiszták,jobban mondva olvastam más hasonlò kérdéseket a témában amiktől már teljesen össze

vagyok zavarodva. Nos röviden összefoglalva a történetem. Első éves egyetemista vagyok , egy felsőoktatási szakképzésen. Már az első hét után tudtam ,hogy ez nem az én utam , s a nem kötelező órákra bese jártam egyáltalán. S egy gyakorlati óra amire ugyan bejárok de sose ment, s valòszìnűleg bukni is fogok belőle ha bejárok ebbe a pár hétben ha nem teljesen mindegy.

A kérdéseim tehát ezek függvényében a következők lennének.

1. Passzíválhatok úgy ,hogy nem vizsgázom le semmiből ? Vagy automatikusan kirúgnak?

2. Kreditbűntetést kell fizetnem a tárgyak után?

3. Kollégista vagyok, onnan hogy megy a kijelentkezés?

Elnézést az össze visszasáfokért ,gyorsan írtam. Ha valaki volt hasonlò helyzetben tudna egy kis tanácsot / felvilágosítást adni? :)

Előre is köszönöm :)



2018. nov. 12. 10:06
 1/2 A kérdező kommentje:
*össze visszaságokért
2018. nov. 12. 10:27
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nálam is ugyanez a helyzet. Én a PTE-re járok(egyenlőre). Én is akkor passziváltattam mikor már elkezdődött a félév, nálunk úgy volt hogy október 5.ig lehetett passziváltatni mindenféle hivatalosabb kérvény nélkül. De ez úgy tudom változik egyetemenként, én a tanulmányi osztályra mentem be kétségbeesetten hogy most mi a teendő és ott mindent elmagyaráztak. Nekem egy kinyomtatott nyomtatványt kellett kitöltenem amit az egyetem honlapján lehet megtalálni. De azt mondták október 5. után is lehetséges a félévet passziváltatni, de csak egy hivatalos kérvennyel. Nekem az óráim automatikusan törlődtek és engem is automatikusan levettek az órákról. Én is kollégista voltam Pécsen, nekem csak egy papírt kellett aláírnom, amiben lemondok a kollégiumi helyemről. És nagyjából ennyi volt az egész. Most várok a következő évi felvételire, és teljesen megértem a helyzeted. Remélem tudtam valamit segíteni, de a tanulmányi osztályon mindig megértőek szoktak lenni, bátran érdeklődj ott. És sok sikert hozzá! :)
2018. nov. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!