Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ha jogi egyetem...

Szerintetek ha jogi egyetem utan elvegzek egy szakjogasz kepzest elkerulhetem a munkanelkuliseget?

Figyelt kérdés
Ha minden igaz akkor iden kezdem a jogot es kicsit bizonytalan vagyok a sok munkanelkuli jogasz miatt. Szeretnem tudni, hogy erdemes e jogot tanulni ha utanna elvegzem mondjuk a tokepiaci es bank szakjogasz kepzest. Es azt is szeretnem megtudni hogy a jogi diploma utan kezdheto e azonnal a posztgradualis kepzes vagy szukseg van nehany ev gyakorlatra? A valaszokat elorre is koszonom.
2010. jún. 25. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell gyakorlat.

Azonban nem árt ha van, mert nem nagyon fognak alkalmazni.


Mennyi pontod van?

2010. jún. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mivel Nagyvaradon elek meg nincs meg az erettsegim. Csak hetfon kezdem a vizsgakat de van egy kozepfoku nyelvvizsgam(+35pont) es a 11-12 es bizonyitvanyom nagyon jo, 4-es, 5-os minden. Remelem eleg lesz az ELTE-re vagy max Debrecenbe.
2010. jún. 25. 21:28
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez hogyan működik? Mert július 8 a végső határidő a hiánypótlásra.

Lesz időd erre ?

Vagy ez másképp működik, ha valaki a határon túlról jelentkezett?

2010. jún. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Julius 5.-en kapom meg az erettsegi eredmenyeket, tehat lesz idom leforditattni es elfaxolni az Oktatasi Hivatalnak. Remelem nem hasalok el rajta es lesz mit elkuldeni :))
2010. jún. 25. 23:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Sikerült felvételizned? Egyébként a szakjogász képzést csak akkor érdemes elvégezni, ha bírósági végrehajtóként, vagy közjegyzőként szeretnél elhelyezkedni, egyébként ami fontos, az a szakmai tapasztalat. Munkanélküli jogi diplomával biztosan nem leszel, de egyből diploma után biztosan nem fogsz még sokat keresni, szakvizsga után talán.
2013. jan. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!