Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék informatikai vonalon...

Szeretnék informatikai vonalon tanulni, szeretem a programozást, de a magasabb szintű matekot nem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hová menjek felsőoktatásba tanulni?
2018. nov. 14. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:
25%

Matek nélkül nem lehet programozni!


Nem tudom mit értesz programozás alatt, de valószinüleg csak holmi bohóckodás lehet...

2018. nov. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk egyetemen az egyik programozó tanár kijavította az egyik csoporttársam, aki azt mondta, hogy "A programozás a matekon alapul." Azt mondta, hogy sokan ezt hiszik az igaz, de a fele sem igaz, mert nem azon alapul, csak kell hozzá valamennyi, de közel sem annyi mint amennyit az egyetemen tanítanak sokszor.


Magyarországon ezt eléggé túltolják, de sok külföldi egyetemnek például van olyan informatikai szakja, ahol programozást tanítanak, de matekot meg egyáltalán nem.

Szóval ha nem a kedvenced a matek, nem kell azonnal feladni mindent, és elfelejteni azt, hogy te valaha programozó lehess.


Én például Angliában járok egyetemre, proginfóhoz hasonló szakon vagyok. Csak 1 félévet van matekom a 3 év alatt. Viszont ugyanezen a helyen tanult hasonló szakon egy olyan személy, aki az Assassin's creed játékfejlesztő csoportjának egy tagja. Volt is nálunk előadást tartani.

Ezt csak azért írtam le, hogy ne vegyék el mások a kedved, mert nen vagy egy nagy matekos beállítottságú, és akkor már programozó sem lehetsz.

De egyébként az sem mindegy hogy mit programozni és milyen nyelven.

2018. nov. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudom, mennyire kell a matek ahhoz, amit csinálni akarok. Emiatt senki nem tántorít el. Inkább az érdekel melyik egyetemen nem tolják túl a matekot.
2018. nov. 14. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!