Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megéri 30 évesen elkezdeni az...

Megéri 30 évesen elkezdeni az egyetemen programozást illetve más informatikai szakirányt tanulni (ha sikerül 4-5 év alatt elvégeznem akkor olyan 35 évesen lennék pályakezdő)?

Figyelt kérdés

Most 26 éves vagyok, nemsokára 27 leszek.

Olyan 1 évet szánnék az angol nyelv tökéletesítésére.

És olyan 2 év lenen letenni az érettségit éjjelin.

Utána jönne a 4-5 év egyetem.


De találtam pár olyan cikket ahol eléggé eltántorító dolgokat írnak a 30-35 éves informatikusokról:


[link]


[link]



Örülnék ha olyanok írnának főleg akik értenek a témához és nem csak tippelgetnek. Én nem tartom magam öregnek meg hasonlók, sőt eléggé nyitott vagyok mindenre. Sosem leszek az a tipikus vénember aki nem ért az új dolgokhoz csak mert nem 20-on éves.


Azt szeretném tudni, hogy megéri belekezdenem?

Mert sok idő, türelem és pénz elvégezni a dolgot.

És nem szeretném úgy végezni, hogy megtanultam de nem tudok elhelyezkedni. Esetleg még egy olyan iránya érdekelne az informatikának ahol nem az számít, hogy mennyi vagy és ahol jól is lehet keresni.


2015. nov. 2. 19:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Én most végzem az egyetemet(ELTE), eddig 5 éve programozgatok, csak ilyen hobbiból, mégis nagyon távol érzem magamat a versenyképes tudástól. Ebből 3 év csak ilyen középiskolai egyszerű feladatok voltak, főként matematika. Persze egyetem mellett lehet dolgozni és sok tapasztalatot szerezni, de az egyetem elvégzésével nem igazán leszel programozó, az csak egy támpont, hogy mégis mit kellene csinálni. Konklúzió: vagy dolgozol a szakmában egyetem mellett vagy szerintem el se kezdd. Nagy eséllyel a 25 év körüli embereket fogják felvenni előbb. Mondjuk hiányszakma, szóval munkát fogsz valószínűleg találni, maximum nem álmaid állását.
2015. nov. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nem hianyszakma.. Csak azert mondjak ezt mert nagyon nehez jo fejlesztot talalni, igy sok ido mire egy ceg felvesz valakit.
2015. nov. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én is úgy hallottam, hogy hiányszakma.

Nem olyan mint a gyári munkás, hogy ha nem tetszik valami kidobnak és ott áll a munkáltató előtt 60 ember a helyedre várva.


Gondolom a tudást nézik elsőnek nem a kort nem?

Mert hiába vagy fiatal ha sík hülye vagy.

A másik meg az hogy ha egy programozó elmúlt 40 akkor más munka után kell néznie? Ennek nem látom sok értelmét. Ennyi erővel elkezdhetsz 20 évesen dolgozni 30 évesen meg nyugdíjazhatnának, mert hogy túl öreg lettél útközben.


Mert hogy a szépségiparban a fiatalok kellenek azt megértem.


De a lényeg az, hogy ha elkezdem mert ezen gondolkozom akkor utána simán elhelyezkedhetek benne? Mert azt mondják, hogy hiányszakma... tehát az elhelyezkedés nem nehéz benne.

2015. nov. 3. 08:00
 4/9 anonim ***** válasza:
En par honapja kerestem fejlesztot, ket het alatt 10+ interjun voltam tul, szerintem akkor sem hianyszakma a programozo, hulyet senki sem vesz fel es azokbol van a legtobb. A jo programozo amibol hiany van. Es ezt ugy mondom, hogy nekem nincs diplomam, annyit vartam el, hogy megkozelitsek az en ismereteim.
2015. nov. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Az utolsó teljesen tökéletesen írja! A JÓ programozókból irdatlan hiány van. Hidd el, ha jó vagy és fejleszted magad iskola mellett, kapkodni fognak utánad.

Az én unokabátyám már suli 2. évében elkezdett gyakornokoskodni valahol, így szerzett sok sok tapasztalatot, ma pedig már teljes állású, jól megfizetett és megbecsült programozó a cégnél, pedig(!) még nincs meg a diplomája.

2015. nov. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tudom, én se úgy értettem hogy minden hülyét felvesznek. :D Hanem hogy hiány van a jó szakemberben.


Csak félek elkezdeni, mert mi van ha minden tuti, megtanulok mindent aztán kitolnak velem, hogy hú már elmúltál 30 akkor menj sepregetni. -.- Tehát akkor nem késő elkezdeni és hogy ebben dolgozzak ha 35 évesen vagyok pályakezdő?

2015. nov. 3. 19:16
 7/9 anonim ***** válasza:

juniornak biztos nem fognak felvenni, max tesztelőnek.


Nehogy azt hidd, hogy tesztelni könnyebb: borzasztóan száraz, időrabló és figyelemőrlő egy munkakör, ezért is menekül át mindenki fejlesztésbe.

2015. nov. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Junior nem lehetek mivel nem vagyok junior ugye.

És még ha nem illetlen az érdekelne, hogy mennyit kereshetek így? Talán ha az érettségit letenném van amit le lehet egy év alatt akkor pár évvel hamarabb elvégezhetem a dolgot, még 35 éves korom előtt.

2015. nov. 4. 08:29
 9/9 anonim ***** válasza:
mi lett?
2021. dec. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!