Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges-e, hogy másik...

Lehetséges-e, hogy másik iskolában menjek érettségizni középszinten?

Figyelt kérdés

Egy tanár ismerősöm szerint van egy ilyen szabály az oktatási törvényben, viszont átolvastam és nem találtam róla semmit.

Valakinek van erről információja?


2018. nov. 16. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha közoktatásban vagy, akkor a saját iskoládban érettségizel. A suli adja be a jelentkezésed is. Plussz minek szurnál ki magaddal. Teljesen más szóbeli tételek lennének, mint amit a te tanárod összeállított. Lehet, hogy olyan, mit ti rendesen nem is vettetek!
2018. nov. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hidd el, nyomós okom van rá, hogy ne a saját sulimban kelljen letennem az egyik érettségit.
2018. nov. 16. 19:28
 3/10 anonim ***** válasza:
Elhiszem. Csak nem tudom, mi a megoldás. Mert a sulid adja le a jelentkezést. Meg csak egyet máshol.. hát.
2018. nov. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát sajna én sem. Pedig egy barátnőm is mondta, hogy lehet ilyet és nekem is rémlik valahonnan egy ilyen szabály. De nem tudom mi az igazság.
2018. nov. 16. 20:14
 5/10 anonim ***** válasza:

100/1997. kormanyrendelet, 12.paragrafus, 4/a

Tanuloi jogviszony fennallasa alatt kozepszintut csak a sajat sulidban tehetsz, ha azt a targyat tanitjak ott. Kovetkezo vizsgaidoszakban johet a javito, potlo, szintemelo vagy ismetlo vizsga, ha nem megfelelo az eredmeny.

Masik lehetoseg, hogy meg most sulit valtasz.

2018. nov. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hát sulit váltani nem akarok, de azt amiből érettségit akarok tenni nem oktatják hivatalosan a suliban, úgyhogy ezt valahogy ki tudnám játszani.
2018. nov. 17. 19:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Olyatnból amit nem tanultál legalább két évig nem lehetséges érettségizni míg közoktatásban részt veszel. Az a ket év lehet fakt is. De két évig tanulnod szükséges az adott tárgyat, hogy érettségi tárgy legyen belőle! Ha már leérettségiztél, utána már bármiből lehet. (Persze díj fejében.)
2018. nov. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez nem igaz. Ez csak egy gyakorin terjedő tévhit, hogy minimum 2 évig kell valamit tanulni, hogy érettségit tehess belőle. Előtte osztályozó vizsgát kéne belőle tennem, azzal tisztában vagyok.
2018. nov. 18. 10:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat akkor rosszul írtam. De két évnyi tudásodnak kell lenni úgymons. S ezt így szokták megfogalmazni. Persze osztályozó vizsgával is jó.

De ha a sulid nem tanítja, akkor megis hogyan?

2018. nov. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Vannak a suliban ilyen szakos tanárok, de csak szakkörként tartják az órát délutánonként.
2018. nov. 21. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!