Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az újra szeretnék érettségizni...

Az újra szeretnék érettségizni megtehetem egy másik, nem a korábbi iskolámban?

Figyelt kérdés
2015. aug. 14. 04:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nemcsak hogy megteheted, hanem valószínűleg nem ott fogsz. Ha jelenleg nincs tanulói jogviszonyod akkor a fővárosi/megyei kormányhivataloknál jelentkezhetsz érettségi vizsgára. Ők beosztanak valahova vizsgázni.
2015. aug. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát én most érettségiztem májusban egy 6. tárgyból és nekem nem kellett bohóckodnom az önkormányzatnál meg mindenféle hivataloknál.


Csak annyi a dolgod, hogy ott február környékén, amikor van az érettségi jelentkezés, bemész a szimpatikusnak tűnő iskolába, a titkárnak mondod, hogy érettségire szeretnél jelentkezni, ő ad egy lapot, kitöltöd, befizeted a vizsgadíjat és kész.

2015. aug. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kedves második és kérdező. Tényleg működik az iskolánál való jelentkezés, ha középszintre mész. Illetve, ha most őszire mész, akkor egyszerűbb a hivatalon keresztül jelentkezés, mert ugye ilyenkor kevés iskolában szerveznek vizsgát.
2015. aug. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"Ha a tanulói jogviszonnyal nem rendelkező vizsgázó a kormányhivatalban jelentkezik érettségi vizsgára, az érettségi vizsgáját a kormányhivatal szervezi meg. Az érettségi vizsga helyszínéről és pontos időpontjáról is a kormányhivatal értesíti a vizsgázókat. Ha a tanulói jogviszonnyal nem rendelkező vizsgázó egy középiskolában nyújtja be az emelt szintű érettségi vizsgára történő jelentkezését, az emelt szintű vizsgákat ebben az esetben is a kormányhivatal szervezi meg. Középszintű vizsgára történő jelentkezés esetén a jelentkezést befogadó középiskola szervezi meg a vizsgázó érettségi vizsgáit."
2015. aug. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. aug. 15. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!