Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A romantika a világirodalomban...

Timido kérdése:

A romantika a világirodalomban tételben melyek azok a fő írók, amelyekről KELL beszélni?

Figyelt kérdés
és egy kiválasztott művét elemezni is kell? Vagy csak azt kell elmondani, hogy miben látszódik, hogy az egy romantikus mű? Pl Hoffmanntól az aranyvirágcserép, vagy puskintól az anyegin. Elmesélni kell, vagy csak a romantikus vonásokat felsorolni és jellemezni arra a műre visszavonatkoztatva?
2010. jún. 26. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Orosz: Puskintól az Anyegin

Angol: Byron, Shelley, Keats - a romantikus trió

Német: Novalis, Hoffmann

Francia: Lamartine


Szerintem ők a legfontosabb romantikusok:)

2010. jún. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ja, a többi lemaradt:)

Mondd el a romantika kialakulását, általános jellemzőit, például egy mű rövid tartalmát, és hogy abban miként jelennek meg a romantikus stílusjegyek.

2010. jún. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nehogy elmeséld a történeteket, mert sikítófrászt kapnak :D
2010. jún. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :) Victor Hugo nem kell?
2010. jún. 26. 21:53
 5/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk ezt így nehéz megállapítani... Pótvizsgázol irodalomból?


Próbáld minél részletesebben megírni a tételt és inkább ott ne az egészet mondd el, csak ami a feladat, de ne kevesebbel indulj neki, inkább többel, ezzel még senki se járt rosszabbul.


Ha konkrét feladatod van, azt dolgozd ki, de ha nincs, akkor szinte mindent írj össze, fogalmazd meg!

Nálunk Puskin Anyeginje volt a tétel, kellett bele a romantika fogalma, korszakai, jellegzetességei, kialakulása, minden ami modern, az a romantikával kezdődött, nagy alkotók európai szinten, az Anyegin szereplőinek besorolása (ki romantikus, ki realista, ki mindkettő), akkor röviden a cselekmény, mennyiben hasonlít a romantikára, mennyiben van realista tulajdonsága... Nagyon jó, ha a tételedben idézel! Az garantált siker! :D Meg nem rossz lezárásnak sem... :)

2010. júl. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) nem pótvizsgázom, jövőre fogok érettségizni :) Csak most van időm bőven kidgolgozgatni a tételeket :)
2010. júl. 3. 23:04
 7/11 anonim ***** válasza:

A válaszod előtti vagyok... Fú, örülhetsz! :D Nekünk októberben adtak tételsort és néhány tételnél csak június elején derült ki, hogy mi kell végül bele... Annyi variálás volt vele!


Szerintem hálát adhatsz, hogy ilyen tanárod van, aki ennyit segít, mert év közben lehet nem lesz időd/kedved/módod rá. Sok sikert hozzá! :D


Egyébként melyik városban tanulsz?

2010. júl. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen én is örülök, hogy így alakult! :)

Szolnokon tanulok. Te? Hol tanultál?

2010. júl. 3. 23:50
 9/11 A kérdező kommentje:
De egyébként nővérem tételsorával kezdtem, mert ő már érettségizett, és voltak korábbról, amik márk észen voltak. :)Meg mondjuk csak a mostani érettségit kaptuk meg, ami ebben az évben volt a szóbelin!:) De kiindulásnak ez is nagyon jó! :):D
2010. júl. 3. 23:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Ózdon érettségiztem, közgázos suliban. :D Egyébként arra vigyázz, hogy a tavalyi tételsort egy adott %-ban meg kell változtatniuk... Szóval gyakorlásnak nagyon jó, mivel nekünk "kisérettségi" is volt, meg ugye a rendes, csak a "kisérettségi" 2 évvel korábban. Azok a tételek, amiket akkorra írtam, mérföldekkel gyengébbnek bizonyultak... :D
2010. júl. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!