Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az osztályfőnök vagy egy...

Az osztályfőnök vagy egy tanár megmondhatja, hogy a dobozba rakjuk ki a telefonjainkat?

Figyelt kérdés
Ez minden órára fog vonatkozni, de ezt az osztályból senki sem szeretné. Ezzel semmit sem fognak elérni, mert aki nem akarja úgysem a rendes telefonját rakja bele. És az egészben a vicc, hogy az osztályfőnök azokból a tantárgyakból amiből tanít semmit sem tanít, a mai órát is végigtelefonozta, de se rá és a többi tanárra sem vonatkozik ez a telefonkitevős dolog csak a tanulókra. Mert szerinte a házirend csak ránk vonatkozik, de nekik is van munkaköri leírvás vagy nem is tudom hogy hívják, de szerintem nekik sem engedélyezett a telefonozás ahogy nekünk sem? Szerintetek kötelezhetnek minket erre, ha nincs ilyen a házirendben és amúgy nem is szoktunk telefonozni?
2018. nov. 22. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem érdemes ezen pörögni, mert ha elkezdtek pattogni hogy nincs benne a házirendben, és akkor nem vonatkozik senkire, mert akkor majd szépen beleteszik, és utána egy szót nem lehet szólni emiatt.

A tanár és az osztályfőnök is megmondhatja, mert ő a nevelő és az van amit ők mondanak. Örök sláger, hogy tanuló kívülről tudja a jogait, de a kötelesség betartása már nem megy. Nem vagy egy szintén egyik tanárral sem, hogy neked bármit is számon kellene kérned rajtuk. Nyilván megvan az oka annak is, hogy miért nem lehet telefonozgatni órán, és miért hoznak szabályokat: "mert aki nem akarja úgysem a rendes telefonját rakja bele" <> "amúgy nem is szoktunk telefonozni" - ez kicsit ellentmondásos.

2018. nov. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi akadályoz meg abban, hogy lenémítsd és elrejtsd a táskádban a mobilt? Az ég világon senki nem fogja átkutatni azért a cuccaidat, hogy megtudja van-e éppen telefon nálad.
2018. nov. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen amiket írtok világos, attól még amúgy hogy nem az mostani telefonjat rakja bele nem biztos hogy hasznalja is. Én például azért nem raknám bele, mert drága volt és ha lelöki a tanár vagy az aki kimegy a táblához az asztalról véletlenül, senki sem fogja megfizetni a káromat. És nem tudom kívülről a jogaimat, de ahhoz van jogom, hogy a tanár tanítson és ne végigtelefonozza az óránkat ha már itt tartunk, úgyhogy ennyi erővel ő is használhatná a dobozt vagy a táskáját. És kb mindenki elrakja óra előtt és nem is szoktuk használni.
2018. nov. 22. 17:04
 4/10 kreténpali ***** válasza:
78%

"azért nem raknám bele, mert drága volt és ha lelöki a tanár vagy az aki kimegy a táblához az asztalról véletlenül, senki sem fogja megfizetni a káromat"


Jaj, hagyjuk már! Ha nem nyomkodnátok azt a kurv4 telefont óra közben, akkor a kutyát sem érdekelné kinél van. Elárulom, hogy nálunk dolgozatnál mindig összeszedték(ugye puska miatt), de valahogy volt bennünk annyi, hogy órán hanyagoljuk azt a sz4rt.

Gondolkodj el azon, hogy ha nem tanulsz meg 45 percig összpontosítani, mert a játék/f4szbuk stb mániád dobálja az interruptokat, akkor hogyan fogsz 8 órát dolgozni...


Mit érdekel a tanár mit csinál? Saját magát rombolja. Csak szívd magadba a tudást, ami lecsöppen, a többi mi't érdekel?

2018. nov. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Semmi alapja nincs a "mi van ha leesik"-érvnek, mert ez csak kifogás. Nem életszerű helyzet hogy az emberek csak úgy nekiesnek órán az asztalnak meg a kezükkel össze-vissza sepernek és pont egy telefonnal teli dobozt ver le majd valaki. Ilyen nincs. Másik tipikus kifogás ilyenkor, hogy a gyerek életvitele olyan fontos mintha rendezvényszervező lenne, hogy bármikor hívhatják és neki telefonközelben kell lennie, mert lemarad valamiről ha 45 percig nem látja a képernyőt vagy nem reagál azonnal valamire. Mert nyilván anyu majd a matekóra közepén hív téged, hogy folyik a magzatvíz, és neked kell ugranod azonnal.


Ha "kb. mindenki elrakja", akkor nem rakja el mindenki, ezek szerint van aki használja, és pont ez a baj. Nincs ügy, ha nem generálja valami. Ha pedig van ügy és problémázás, akkor azt valaki generálja, nyilván azzal hogy mégis telefonozgat órán. Ha csak 1 ember az 50-ből, az is pont eggyel több mint kellene. "ezt az osztályból senki sem szeretné" - vajon miért? Nyilván mert akkor nem lehet órán basztatni a telefont sunyiban, még egy fél percre sem, tehát van alapja a problémának.


Ha pedig bajod van a tanár viselkedésével, akkor nyisd ki a szád és mondd meg neki, vagy nyomd fel az igazgatónál. Ha ennyire tudod, hogy igazad van, akkor nincs mitől tartanod.

2018. nov. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Ha senki nem használná órán, fel sem merült volna ez az ötlet. De nem baj, pár év, és kikerülsz a munkaerőpiacra, ott majd lehet nagy szád, max. kirúgnak. És ne vidd el a drága telefonodat az iskolába, mert a táskádba is baja lehet, leverhetik, ráléphetnek.
2018. nov. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kioktatást már 2 átdolgozott nyáron vagyok túl (egy bolti kisegítés és büfézés), kibírtam telefon nélkül akkori is és most is, nem lógok egész nap rajta és nem játszok meg nézem az instát és a többit. A puskázást se így oldjuk meg (a pad van a feladatlap alatt végigírva és azon egy füzet...) és az én táskámra biztos nem lépnek, mert a fal és a padom között van. És szívnám magamba a tudást az órán, ha tartana a tanár órát és nem telefonozna. Meg amúgy itt a tanároknak a finn és a hasonló oktatási rendszerek a csúcs meg a világ magániskolái és náluk láttak ilyet, nekik meg rögtön utánozni kell azt ami máshol van. De amúgy értem amit mondotok.
2018. nov. 22. 17:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem kell személyes támadásnak venni amit írnak, mert nem konkrétan neked és rólad szól. Az iskolai órán való telefonálgatás és annak kezelése egy tipikus problémakör amire próbálnak valahogy megoldást találni. Sok lehetőség nincs, hiszen ha a szép szó használna, akkor nem lenne soha sehol semmilyen probléma. Ha pedig ez nem működik, akkor marad a drasztikusabb próbálkozás.
2018. nov. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De nem értem miért csak szóbeli szaktanárikkal dobàlóznak, az írásban figyelmeztetésnek van súlya, azzal többet lehetne fegyelmezni, mint a dobozzal, mert a dobozt kijátssza az aki akarja és esetleg használja a telefonját az órán, de akkor sem lesz következménye. Végig lehetne sétálni a fegyelmiig fokozatosan és ennyi, nem kell ilyen rossz megoldásokat használni, mert értem működik a finneknél meg a svájci magánsulikban is, de más a rendszer meg a szabályok és az ezt pártoló tanárok mindig harsogják nálunk, hogy ott ha nem tartod be a szabály akkor kivágják a gyereket, na akkor itt is lehetne hasonlót, hogy szépen lepkedni fel a figyelmeztetésekben és ebből megérti mindenki és még a telefon sincs kitéve veszélynek vagy ha igen (a táskámban) az az én hibámból van...
2018. nov. 22. 18:12
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk az óra elején az első padra kellett kirakni. Dobozba sose raknál, mert nagyon könnyen sérül a telefonom.

Gondolom máshol tapasztalta a telefonozást, s azért mindenhol be akarja vezetni. Sajna nincs mit tenni. Legfeljebb meggyözítek, hogy ne dobozba. Csak kérje, hogy óra elején rakjátok ki.

2018. nov. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!