Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy egyetemi hallgató, aki...

Egy egyetemi hallgató, aki még nem kapta meg a diplomáját, taníthat már iskolában?

Figyelt kérdés

2018. nov. 22. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2018. nov. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Tankerületenként más a szokás.

Van, ahol az utolsó éves gyakornokot már felveszik tanítani, mert nem találnak mást. Van, ahol a tankerület ezt nem engedi. Egyházi fenntartású iskoláknál más a "főnök", ott is eltérőek lehetnek a szabályok.


Én tanári szak alatt tanítottam, másodévtől kezdve végig. Nem volt tanár, örültek, hogy van, aki tud vállalni egy félállást

2018. nov. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Mármint a saját iskolájában? Mert nálunk pl. egyetemen van gyakorlat, amit másodéves hallgatók tartanak, és csak ámulok, milyen nagy tudással rendelkeznek, nagyon lelkesek, és ez engem is inspirál. :)
2018. nov. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, saját iskola -e az egyetemétől 100 km-re.Az előző tanár, elment és ő februárig, lesz itt.
2018. nov. 23. 09:34
 5/9 anonim ***** válasza:

"A főszabály szerint pedagógus-munkakört csak az arra előírt szakképzettséggel lehet betölteni. A köznevelési törvény hatályba lépésétől szűkült a mentesítések köre, 2015-től azonban a foglalkoztatási helyzet változásával folyamatosan, az idei évben jelentősebb mértékben fellazult a jogszabályi kötöttség a képesítések tekintetében.


A közoktatási törvény lehetővé tette, hogy a diploma megszerzése előtt, utolsó éves hallgatókat pedagógus-munkakörben foglalkoztassanak. Így 2015. január 1-jétől ez a szabály részben visszakerült az Nkt. 99. §-ának (14) bekezdésével. Eszerint ha a pedagógus-munkakör megfelelő végzettséggel és szakképzettséggel rendelkezővel nem tölthető be, akkor legfeljebb egy alkalommal a gyakornoki idő lejártáig gyakornokként alkalmazható az is, aki a nyelvvizsga letétele kivételével a pedagógus-munkakör betöltéséhez előírt végzettséget és szakképzettséget igazoló oklevél kiadásának feltételeit teljesítette. Ebben az esetben a minősítő vizsga letételének feltétele az előírt nyelvvizsga-bizonyítvány megszerzése. Amennyiben a gyakornok az előírt határidőig a nyelvvizsga-bizonyítványt nem szerzi meg, közalkalmazotti jogviszonya, munkaviszonya a törvény erejénél fogva megszűnik."


Nehéz lett volna gondolom a googleba beírni hogy "pedagógus diploma nélkül".

2018. nov. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez az oldal, azért van, hogy mások véleményét is megtudhatod, egy dologról, vagy meg kérdezheted.Ha mindenki mindent, a google segítségével keresne ki, nem lenne értelme az oldalnak.Lehet, hogy te úgy gondolod, hogy nehéz lett volna rákeresni a google-ba, de ez a te véleményed.
2018. nov. 23. 12:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért lettem lepontozva? Leírtam, hogy ilyen is van


Tök jó, hogy a törvény kimond valamit, gyakorlatban viszont más a helyzet. Az sem engedett törvényes keretek között, hogy az angolul nem beszélő történelemtanár tartson angolórákat, aztán olyan is van.


Kérdező, te most valakit be akarsz mártani, hogy jogtalanul tanít az iskoládban?

2018. nov. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De lenne értelme az oldalnak, ha az a kérdés kinek milyen véleménye van X dologról vagy mit tapasztalt valami kapcsán. Viszont hogy diploma nélkül taníthatsz-e nem a fórumozók véleményétől függ, hanem a köznevelési törvényben egyértelműen le van írva. Talán feltűnt, hogy itt is össze-vissza válaszolgatnak, mert sokaknak lövésük sincs a dologról, de tök jó hogy te inkább erre alapozol a konkrét szabállyal ellentétben, mert nem volt kedved normálisan utánaolvasni a dolgoknak.
2018. nov. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én még senkit nem pontoztam, nem tudom ki pontozott le.
2018. nov. 24. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!