Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg olyan rosszak az...

Tényleg olyan rosszak az egyetemi kollégiumok?

Figyelt kérdés

Van több koleszos ismerősöm. Általában panaszkodnak (de van, akinek tetszik).

Egyikük ráadásul jobb egyetemre is jár, ő is arról panaszkodik, hogy az épületek lerobbantak, a mosdó is, meg általában létező jelenség a drog, a piálás meg a szex.


Én idén jelentkezem felsőoktatásba, pontosan a fentiek miatt nem akarok koli. Én ebből nem kérek.


Mi a valóság?



2018. nov. 24. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Én csak néhány hónapig voltam koleszos, aztán saját lakásban végeztem el ami egy áldás volt. Az egyik ami zavart, hogy vizsgák előtt bömböltették a zenét hajnalig és úgy "készültek" a másnapi vizsgákra vagy zárthelyikre. Volt aki még viccesen azt is mondta hogy azért bömbölteti nehogy elaludjon a könyv felett. Viszont elaludt másnap az írásbeli közben és lefejelte a padot, majd kórusban röhögés következett.
2018. nov. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Én a Schönherzben lakok, szobatársaimmal jól kijövök, rengeteg segítséget kapok tanulásban évfolyamtársaimtól, illetve az egyetem épületei is ott vannak a közelben, és rengeteget jelent az a napi + 10 perc vagy akár 1 óra is, amit ingázással kellene eltöltsek.


Sex, piálás és drogok vannak, de jellemzően mindenki reggeltől estig tanul és a viszonylag jól hangszigetelnek a falak, a klubszobából nem hallatszik át semmi hozzánk még akkor se, ha ott épp ivászat van.



Persze, függ az egyetemtől és kollégiumtól is, hogy milyenek a körülmények, és én csak arról tudok beszélni, ahol én vagyok. De szerintem aki VIK-re jön, annak a koli minden szempontból egy hatalmas előny.

2018. nov. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Ez a valóság. 2 hónapig laktam koliban. Nem lehetett tanulni, még az ágyamban is dugtak, hajnalig ment a buli minden nap. 4en voltunk egy szobában, volt hozzá wc, ami 2.héten tönkrement így a szomszedba kellett kopogni még pisilni is. Kosz, bűz, ki-be járkálás. Mérnöki szakon voltam Budapesten. Ennél azért többet vártam volna. Kár volt.
2018. nov. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

# 3/3 Időpont ma 16:24


Olyan szobatársakat kell választani, akikkel együtt tudsz élni. Ha dugulásik kulázzák a WC-t, és nem érdekli őket, hogy az a te ágyad, és azon dugnak, akkor talán nem ők voltak a megfelelő lakótársak számodra.

2018. nov. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Na. Akkor most én is elmondom az ÉN igazamat, amit ÉN személyesen tapasztaltam. A koliban vizsgaidőszakban általában kuss van, vagy nem olyan zavaróak a bulik hogy ne lehetne pihenni/tanulni.

Nem szexeltek még se az én, sem pedig egyetlen egy ismerősöm ágyában sem, max a sajátjukban. Az épületben max 4 személyes szobák vannak, jó ágyakkal, és jó bútorokkal, nem szakadt sz***kkal. Saját fürdőnk is van zuhanyzóval, egyes szobákban még konyha is.

Évközben heti egyszer van általában buli, de nem vészes.

Ezek a módfelett csuda jó kolik max 20 ezerbe fájnak havonta. Egy szobatársam van saját fürdőszobával. :) Voltam négy személyesbe is, ott 20-ért saját konyha is volt. A legnagyobb gond max. az volt hogy ki takarítson fel. A fiúk persze szabadabbak, ott több az esti sörözgetés, de nem borzasztóan.

Imádom a kolit, 1 percre van az egyetem, jó a felszerelés, és kevés a f**zfej. Persze van koli havi 10 ezerért is, ott szarabbak a bútorok és a rosszabb tanulók is oda keverednek. Közös wc van, sajnos sokan nem tudják hogy kell lehúzni. xD De fura még azokban a rossz helyeken is megélnek valahogy 300 (!)-an és senki nem halt bele. Plusz vagy 500-an a jobb minőségű kolikban. Prosztó alpári csövi emberek (pasik xD) persze mindenhol vannak. Vagy hogy a szoba társad kettőkor részegen esik haza. De mindent meglehet oldani, ugyanis van olyan lehetőség, hogy ha már ismersz embereket akkor velük kéred magad egy szobába.


És akkor most azt mondom mindenkinek aki 1 hétig/hónapig bírta, elment albiba, és mindenhol csak keveri a s***t gyakorin hogy ez egy FERTŐ, hogy legyen szíves nem minden embert lebeszélni a koliról, mert van neki árny de rohadt jó oldala is. :)

2018. nov. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem mindegy a város/koli sem.

Debrecenben például szerintem jó kolik vannak, annyi, hogy a miénkben például vékonyak a falak, és néha az is áthallatszik, ha pisilnek a szomszédban. Drogosokkal még nem találkoztam, ettől függetlenül biztos lehetnek, pia az fogy rendesen, de ezt leginkább a közvetlen környezetedben látszódik (szoba, szomszéd szobák), szex is biztos van, de kéretlenül még biztos nem feküdtek le senkivel, ha ettől tartasz. Ahogyan nem fognak bedrogozni és leitatni sem, ha normális emberekkel kerülsz össze.

Az épületek és a mosdók is rendben vannak.

Nekem egy szobatársam van, és saját fürdőszobánk (amit havonta takarítanak), csak a konyha a közös a folyosón, havi 23 ezer forintért szerintem tökéletes.

Ahol még Debrecenben jártam, ott közös fürdő volt, és négyen voltak egy szobában. Az már lepusztultabb volt, de olcsóbb is, annyira nem szívesen laknék ott, de ha mondjuk nem lenne más lehetőségem, csak az, hogy tudjak tanulni, szó nélkül ellaknék bennük.

Pesti kolikról viszont én is hallottam rosszakat, ezért se mindegy azért szerintem a város, de azokról személyes tapasztalatom nincs. Egy barátom szakkolis Pesten, ő szereti, a képek alapján, amiket láttam róla, teljesen kulturáltnak néz ki.


(4 hétig laktam katonai laktanyában is. Tízágyas szoba, kórházi ágyak, kórházas szekrény. Folyosó végén ténylegesen lepukkant fürdő, zuhanyzó, általában meleg víz se volt. Túléltem. Szerintem a laktanyától a pesti kolik is jobbak, bár az is igaz, hogy ez ingyen volt.)

2018. nov. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Nekem szerencsére jó tapasztalataim voltak. 2 egymás melletti szobának közös mosdója és zuhanyzója volt, szobánként 2 ember lakott így 4-en használtunk egy ilyen vizesblokkot. Mivel nem szintenként volt 1 helység, mint mondjuk néhány más koliban simán tisztán tudtuk tartani. Az épület nem volt lerobbant, mielőtt elkezdtem az egyetemet előtte pár évvel volt egy teljes felújítás, nem amortizálták le közben se az épületeket. Drogról nem tudok, a piálás és a szex meg szerintem elég gyakori dolog a huszonéves korosztályban, de azért nem tartottak orgiát vagy rendeztek heti szinten házibulit. Szemeszterenként néhány nagyobb buli volt (pl reghéten gólyabuli, szintverseny után volt party, 14. hét végén egy vizsgaidőszak felkészülő amiket mindig rendeztek, de ez is a földszintén külön teremben). Ha valaki a saját szobájában akart iszogatni barátokkal akkor azt azért illett előre megbeszélni vagy úgy időzíteni amikor a szobatárs nincs ott, este 10 után meg amúgy se lehetett nagyon hangoskodni. Szexnél hasonló a helyzet, úgy kellett kalkulálni, hogy amikor a szobatárs épp órán volt/dolgozott/hazalátogatott vagy előre szólni hogy kicsit később gyere vissza a szobába, de nem tudok róla hogy ez bárkinél problémás lett volna. Nyilván a szobatárson is múlik a dolog, ha olyannal alakkal kerülsz össze akit ki nem állhatsz elég idegesítő lehet, de ha már vannak ott ismerőseid kérheted, hogy kivel akarsz közös szobában lenni. Amúgy amit én eddig hallottam az alapján inkább a fővárosi kolik szoktak katasztrófák lenni, ahol nagyon sok hallgatót kéne olcsón elszállásolniuk, de bp-i koliban nem éltem még szóval csak szóbeszéd.
2018. nov. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
3as vagyok. Első éves voltam és nem ismertem senkit. Nem én választottam őket. Kaptam aki volt. Lányok vagyunk, nem hittem, hogy ennyire szélsőséges lesz. Az volt. Mondjuk a folyosón egyik szobat se választottam volna. Rettenet volt.
2018. nov. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez nagyon-nagyon változó. Függ attól, hogy melyik egyetem, melyik koli és azon belül melyik épület/szint/szoba és az sem mindegy, hogy hány szobatársad van és ők milyenek. Lehet, hogy tényleg rosszul jársz, de az is lehet, hogy szerencséd lesz.


Nekem pl. jó tapasztalataim vannak. Én egy vidéki egyetemen tanulok és itt a kolik nagy részét 10 éven belül felújították, szóval egyik sincsen olyan ramaty állapotban. Mindegyik kulturált, nem omladozik, nem hemzsegnek benne a bogarak vagy ilyesmi. Vannak azért különbségek pl. távolság az egyes karoktól vagy akár kolin belül épületenként/szintenként is változó a szobák mérete és felszereltsége vagy nem tudom, hogy hogyan mondjam. Vannak 4 fős blokkok (2fő/szoba), saját fürdővel,konyhával és különálló szobák is. Én jelenleg pl. egy két fős szobában lakom, ahol van saját fürdőnk és konyhánk is. Viszont korábban laktam olyan két fős szobában is, ahol a folyosón volt közös fürdő és konyha... ez egy kicsit kényelmetlen volt, hogy mindenért ki kellett járkálni, de egyáltalán nem volt annyira vészes. Nyilván nem egy 5 csillagos szálloda és nem olyan, mint az otthon komfortos szobád, de nálunk minden teljesen kulturáltan néz ki, van hely és normális bútorok is vannak. Illetve tudsz vinni saját cuccokat pl. szőnyeg, mikró, nyomató, pokrócok, szék vagy mit tudjam én, bármi amire szükséged van vagy le szeretnéd cserélni és máris sokkal otthonosabb lesz. Mindenki maga után takarít, tehát a saját szobád tisztasága csak rajtad múlik, de én egyébként a közös helyiségekben sem tapasztaltam, hogy óriási retek lett volna... A takarítónénik minden reggel takarítottak és szerencsére a többi kolis sem hagyott maga után disznóólat.


Nyilván sokan lakunk együtt, tehát olyan sosem lesz, hogy mondjuk teljesen csend van és egy pisszenést sem hallani, mert mindig van valaki, aki pl. mászkál/pakol/hangosan tanul/telefonál/filmet néz stb., de erre csak azt tudom mondani, hogy alkalmazkodni kell és meg kell szokni. Én eddig azt tapasztaltam, hogy mindenkivel lehet beszélni és megértőek az emberek, de amúgy én nem vagyok az a "reklamálós" fajta, mert úgy vagyok vele, hogy én meg biztosan máskor zavarok valakit és akkor így úgymond kvittek vagyunk. PErsze, tekintettel kell lenni a másikra, de egyszerűen nem lehet kivédeni, nem lehet megoldani azt, hogy mindig minden mindenkinek megfeleljen. A drog, az ivás és a sex nyilván létező dolog, de ez nem a kolik sajátossága.... Amúgy nem is gondolnám, hogy pl. baj, ha valaki a húszas éveiben bulizik, iszik, szexel, szeritnem ez teljesen természetes. Annyi, hogy nem mindegy, hogy ezt hol, mikor és hogyan oldja meg. Nálunk nagy hangzavar vagy féktelen bulik nem szoktak lenni a koliban...inkább helyi szórakozóhelyeken szoktak bulikat szervezni. Néha a közös helyiségekben vannak programok, iszogatós esték, activity vagy póker stb., de ezt meg sem érzed, ha nem akarod. Valamint ugyanez vonatkozik arra is, mikor néhányan összegyűlnek a szobában beszélgetni, filmezni, inni stb., nekem még nem volt ezzel kapcsolatban zavaró élményem. Nálunk vannak páros szobák is, tehát eleve van lehetőség arra is, hogy a pároddal élj együtt. Viszont én még senkitől sem hallottam olyat, hogy pl. a szemei láttára vagy az ágyában estek egymásnak a lakótársai... Szeritnem ezt meg lehet beszélni, hogy pl. mikro ki van otthon, mire lehet számítani stb. Egyébként szerintem leginkább a szobatárson tud elcsúszni a dolog, de a legrosszabb sztori, amit hallottam is "csupán" annyi, hogy pl. nem szeret takarítani vagy megeszi a kajádat. Persze, ez sem jó, de semmi ennél durvábbról nincsen tudomásom.

2018. nov. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%

Én a miskolci kolikról tudok nyilatkozni. Az UNI-HOTEL nagyon modern, tiszta, jól felszerelt, csendes, nem is drága, 2X2 ágyas szobák vannak, saját fürdőszobával, konyhával. De az a gond, hogy csak akkor fognak felvenni, ha vannak ismerőseid a HÖK-ben, mivel ők döntik el, hogy ki melyik koliba és melyik szobába kerül és minden évben többszörös a túljelentkezés az UNI-HOTELBE.

Ezen kívül van még az E/1-es kollégium, ahol szintén 2x2 ágyas szobák vannak saját fürdővel és konyhával, de az már lepukkantabb, koszosabb, hangosabb, kevés a férőhely, de tűrhető a kollégium.

A többi viszont borzalmas (E/3 és E/5-ről tudok nyilatkozni), négy embert zsúfolnak össze egy kis szobába, kb 20 centi távolságra vannak egymástól az ágyak, rohadt kényelmetlenek (még támla sem volt rajta...), a négy emberre jut három asztal, szóval az egyiknél két ember fog ülni valahogy...ezen kívül van még 1-1 kisebb szekrény minden emberre, amibe egy bőrönd pl. már be sem fér és be sem lehet zárni, csak ha magadnak intézel lakatot és kulcsot. Az ötös koliban a hűtő rettenetesen kicsi és elavult, egész nap kattog és zúg szinte megállás nélkül. TV egyik koliban sincs, az internet sem túl gyors, valamint magadnak kell vinni net kábelt vagy wifit, ha használni akarod. Beléptető rendszer nincs, az járkál a koliba ki-be, aki éppen akar. A konyha és fürdő/wc közös folyosónként, ami egy darab gáztűzhelyt, négy darab wc-t és három darab zuhanyfülkét jelent. A konyhában szinte mindig foglalt a gáztűzhely, meg amúgy is rettenetes mocsok uralkodik benne, hiába takarítanak minden reggel. A folyosóra ki vannak b**va a ruhák száradni meg a kukák is, szóval elférni sem nagyon lehet. A zuhanyzó nagyon koszos, úszik a vízben az egész, még zuhanyfüggöny sincs, hogy ne fröcsköljön a padlóra az a rengeteg víz. Alkalomadtán valaki lenyírja a haját a fürdőben, eldugulnak a lefolyók és bokáig érő vízben kell gázolni, amiben úsznak a hajcafatok. Ja és tele van bogarakkal, lepkékkel, szitakötőkkel az egész koli, főleg a fürdő és wc, mivel a terület tele van fákkal, az ablakot pedig tárva-nyitva hagyják, hogy tudjanak cigizni mindenhol. Mindkét koliban van egy klub, ahol akár napi szinten is megy a bulizás hajnalig, meg egyébként is bömböl a zene, ordibálnak, járkálnak és piálnak az emberek állandóan, reggel, délben és este...a folyosón, konyhában, klubban, szobákban, a koli előtti téren, mindenhol. A falak pedig papír vékonyságúak, esélyed sincs aludni.

Összességében nem a legjobb, de Miskolcon nincs más lehetőség, ha nem vesznek fel az UNI-HOTELBE. Mármint albérleten és bejáráson kívül.

2018. nov. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!