Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik nappalira járnak, miért...

Akik nappalira járnak, miért nézik le a levelezősöket? Mi ez a trend egyáltalán, hogy leszólják azt, aki suli mellett dolgozik, ezért csak levelezőn tud tanulni?

Figyelt kérdés

Rengetegszer találkoztam ezzel a jelenséggel, és szerintem ez bunkó dolog.

Abba bele sem gondolnak a nappalisok közül sokan, hogy a levelezősöknek közel sem rágják a szájukba az anyagot annyira, mint a nappalisoknak, sokan levelező mellett dolgoznak, és nekik egyedül kell megtanulni csomó mindent. Míg a nappalisok közül sokan csak élik világukat, a vizsgák előtt néhány nappal ülnek csak le tanulni (vagy rosszabb esetben bele se pislantanak), lógnak az előadásokról, és alighogy átmennek a vizsgáikon, vagy meg is buknak. Természetesen mindkét oldalon vannak kivételek, rendes nappalisok, és lusta levelezősök, ezért AKINEK NEM INGE, NE VEGYE MAGÁRA!


Meg úgy egyáltalán miért nem értik meg az emberek, hogy ugyan bekerülni viszonylag könnyű, de bentmaradni már nem annyira, meg, hogy a jó eredményekért tanulni kell folyamatosan? Attól még, hogy v.kit felvesznek, nincs arra garancia, hogy el is végzi a sulit!


2010. jún. 26. 17:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
50%

Azon nem gondolkodtál még, hogy sok helyen (lehet mindenhol?), nem ugyanaz a vizsga a levelezőnek és a nappalinak?

Valamint honnan veszed, hogy a nappalisok vizsga előtt 1 nappal kezdenek tanulni? Komolyabb szakokon meg nincs is levelező tagozat.

2010. jún. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
A dolog nagyon egyszerű. Van egy csomó sérült lelkű, nulla önbizalmú emberke. Nekik az egyetlen menedékük, hogy leszólhatnak másokat, mert akkor úgy érzik, hogy ők az erősek, a janik, a győztesek, míg a leszólt személy lúzer. Aki dolgozik, az lúzer, mert összekoszolja a kezét. Aki nem dolgozik, az lúzer, mert nincs munkája. Aki egyetemre jár, az lúzer, mert kockafejű. Aki nem jár egyetemre, az is lúzer, mert proli. Ajánlott irodalom: Buzı-e vagy a Bëlgától.
2010. jún. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
47%

a helyzet az h lenézés nélkül, én mindkettőt végeztem egyetemei szinten tehát van jogom megítélni, és a különbség kb ég és föld -.....


oktatási színvonalban is és követelményekben is ..

azért amikor napi szinten több órát van valaki "főfoglalkozásként" egy egyetemen vag ycsak heti egy hétvégét tömbösítve, aztán meg semmi ideje, na az nem ugyan az

2010. jún. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Elég hallani, hogy miket beszélgetnek az egyetemisták. Sokan félvállról veszik az egészet, és még nekik áll feljebb, ha meghúzzák őket a vizsgán. Levelező minden szakon meg gondolom azért nincs, mert sok nappali szakon végzett is jónéhány évig munkanélküli/nem azon a területen dolgozik, amiben a papírját szerezte, szóval minek kéne még ugyanannyi, azon a szakon, de levelezőn végzett munkanélküli?


Persze, más az anyag, meg a vizsgarend (lehetetlen volna ennyi főnél egyszerre lebonyolítani a dolgokat!), de ettől függetlenül a levelezősök között nagyon sokan dolgoznak is, szóval nem csak a suliban kell teljesíteniük. Míg sok nappalisnak meg piálásból, meg buliból áll az élete.


Írtam, hogy vannak kivételek, normális nappalisok, akik tényleg úgy állnak hozzá a dolgokhoz, ahogy kell, és nemtörődöm levelezősök is.

2010. jún. 26. 17:24
 5/25 anonim ***** válasza:
84%
Csak azt tudom mondani, ne törődj ezekkel már.... Én magasról lesajnálom ki fikázza a szakomat, a sulimat, mindent. A mérnök-bölcsész vitáktól is már hányok. A nappalis-levelezős meg szintén nevetséges. Amint feljebb írták, csak a bajos esetek keresnek mindenben olyat amibe bele lehet kötni, vagy piszkálni a másikat. Sok a rossz indulatú ember. Egyedül az érdekeljen, hogy élvezd amit tanulsz, vagy lásd a szemed előtt, te mennyit fogsz vele elérni és hogy tudod kihasználni! Nézd meg, kinek a szavára adsz!
2010. jún. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

17:20-asnak: valóban, de a te véleményed valószínűleg reális, mert mindkét oktatási formában tanultál, de sok nappalis nem tanul, és nem is fog tanulni mindkét oktatási formában, így a véleménye nem reális. Sokan még a kötelező gyakszit is ellógják, nem hogy még dolgozzanak!


Meg ez összetett dolog, a levelezőt, tudod, azért választják, mert KÉNYTELENEK dolgozni, hogy v.hogy a vízfelszín felett maradjanak, de tanulni is akarnak tovább, szóval a levelező sokaknál nem olyan "na, csinálok v.mit, mert már annyira unatkozom" sportág.

2010. jún. 26. 17:30
 7/25 anonim ***** válasza:
86%

Nem, nem azért nincs sok szakon levelező. Nálunk pl. azért nincs, mert a laborban használatos technikákat soha nem lehetne könyvből elsajátítani, muszáj bejárni.


Ha más a tananyag és a követelmény, akkor gondolom a nehézsége sem egyforma, viszont a diploma ugyanaz. Ezért nem kedvelik a levelezőt a nappalisok.


(én is dolgoztam nappali mellet, ha meg tudtam oldani, hogy ne legyen pénteken órám, valamint hétvégén, az sem volt könnyű) Soha nem nézünk le valakit azért, mert dolgozik!

2010. jún. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
66%
Ehhez van hozzászólni valóm. Én egyetemre járok nappalira. Nem nézem le a levelezősöket, de azért az szemet szúr mikor beülünk a vizsgaterembe a mellettem ülő csaj tud mindent, a puskájával /anatómia/ én meg amit puskát is írtam egyik kérdés sem az volt amit a vizsgában kérdeztek. A végén megkérdeztem tőle, h h-h mindent ki tudott írni. Erre azt mondta, h nekik a tanár leadta a vizsgakérdéseket. Nahát akkor köszönöm, hol itt a fer a nappali tagozatosokkal? A levelezősök a kérdések válaszait kiírják puskába bejönnek a vizsgára szemrebbenés nélkül kirakják a puskát az asztalra és kiírnak mindent. A nappalisok /mi/ pedig heteken át csak tanulunk csak tanulunk, hogy ötöst kapjunk. Ők meg csak beírják. Nahát ezekután tényleg azt mondom h a levelezősök kussoljanak be! Ha csak így tudnak jobb jegyet szerezni, gratulálok.
2010. jún. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
63%

ma 17:32

Szerintem ez nem a levelezősök hibája, hanem az egyetemé.

Direkt bennhagynak mindenkit, hogy nekik minél több pénzük legyen...

2010. jún. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
54%
Azért mert a levelezősök nem kínlódnak annyit a tananyaggal, tanulással, és a diploma pedig ugyanaz...
2010. jún. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!