Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig leszólják a döntéseimet...

Mindig leszólják a döntéseimet. Hogyan legyek olyan, aki nem foglalkozik velük?

Figyelt kérdés
Bármit csinálok nem tetszik a családomnak. Most lett átfestve a ház kívülről. Először örültem neki mert tetszett, aztán megkaptam hogy "Miért tetszett ez a szín? Annyi sok szép szín van, miért pont ez-?" Ezután elbizonytalanodtam, és már kb utálom ezt a színt ha vki dicséri az jut eszembe hogy gúnyolódik...De ugyanez van azzal hogy miért nincsen kapcsolatom, de ha meg lenne akkor meg őt kritizálnák. Vagy hogy miért vagyok ilyen önbizalomhiányos visszahúzódó.
2011. jún. 5. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz velük
2011. jún. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Én nem adok senki véleményére. Meghallgatom őket, szelektálom és kész. Legyél magadban biztos! Ha neked pl a hupilila szín tetszik, akkor az és kész! Akinek nem tetszik nem néz rá! Szóval mond meg mindenkinek: nem tetszik, ne nézz rá!
2011. jún. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincs jobb dolguk, mint csak kritizálni, és csak a negatívat meglátni. Nekik mindig félig üres a pohár, szánom őket, neked legyen mindig félig teli!!!

Ez a baj ma...

nekem ha valaki mutat valamit, vagy elmond egy döntését, mindenképpen jót mondok, még ha nekem nem is tetszik...mert akkor érzi jól magát, akkor jut előre, és akkor nő az önbizalma...

Szarjál rájuk légyszives...a kedvemért...

2011. jún. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos különbséget tenni a hasznos, építő kritika és a felesleges szekálás között. Meg kell fontolni, amit hallasz, ha logikus és van benne ráció, de az ilyen butaságokkal nem kell foglalkozni!
2011. jún. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ahhoz hogy magasról letojd a véleményüket (sztem legalábbis) kell egy törés. Valami, ami miatt már nem akarsz majd megfelelni még a családodnak sem. Nekem apámmal volt ilyen, az amikor részegen, nagyon alpári módon, rámordította azt, ami miatt akkor már hónapok óta evett a bűntudfat, és tudtam mia avéleménye a dologról, de a szemembe mindig csak a szépített, enyhe verziót kaptam tőle. Aztán egyszer, mikor már hónapok óta ment ez a színjáték, akkor berúgott és iszonyatosan viselkedett velem. Nem mondom, hogy nem volt igaza, meg amúgy is tudtam hogy valójában az a véleménye ami részegen előjött belőle, csak a stílus, meg ahogy mondta, a legutolsó rühes kóborkutyával nem beszél így normális ember, nemhogy a lányával, mellesleg 3 nappal a szülinapom után. Na mindegy, én ott jutottam el arra a pontra, hogy leszarom mit gondol rólam, vagy a döntéseimről, én úgyse fogok tudni megfelelni neki. ÉS azóta nem érdekel, nem veszem a lelkemre, bármit mondjon is. Ezzel azt akartam mondani, hogy ez se jó, szal nem jó, ha mindent felveszel és hagyod hogy elvegyék a kedved, de az se jó, ha eljutsz arra pontra, ahova én, hogy egyszerűen nem érdekel, mert ha ennyire nem érdekel, az már azt jelenti, hogy megszakadt a kapocs közted és az adott ember/emberek között, és már nem olyan fontosak neked, mint régen. Mert csak az tud megbántani bennünket, aki igazán fontos és számít nekünk.

Szóval próbáld meg nem felvenni, de tudom, hogy nehéz.

2011. jún. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálom megfogadni hogy "az egyik fülemen be, másikon ki" dolgot, de nehéz, mert amúgyis alapból bizonytalan vagyok mindenben. Elsősorban saját magamban. Rengetegszer volt már, hogy pl megvettem egy ruhát ami tetszett, és ha valaki bármilyen nem pozitív dolgot szólt rá, akkor azt többször már nem vettem fel...Meg egyéb esetek is voltak.
2011. jún. 5. 22:30
 7/11 A kérdező kommentje:

Még egy dolog:

Ha már házszín. Kerestem olyan árnyalatot amilyen a házunk lett. Mit gondoltok erről?

[link]


Az ablakaink szintén fehérek, de nincs rajtuk olyan minta. Csak a színezést kell nézni. Őszintén, szerintetek milyen? Nagyon randa?

2011. jún. 5. 22:34
 8/11 anonim ***** válasza:
Félre ne érts, nem negatív értelemben mondom, de tök átlagos házszín. Úgy értem nekem tetszik és nem is értem min akadtak ki. Nálunk ez elég gyakori szín. Ahogy írtad kb azt hittem hogy iylen sötétkék, vagy élénkzöld, esetleg piros, szal hogy valami extrémebbet, feltűnőbbet választottál és azért szóltak be a rokonok. De így már egyértelmű, hogy csak b@szogatni akarnak és épp nem volt más amivel lehetett volna:)
2011. jún. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi, most kicsit megnyugtattál.


Igazán azt mondogatták, hogy miért éppen rózsaszín. Mert néha olyan mintha rózsaszínes lenne. Attól függ mennyire éri a nap, meg más színt mutat reggel, és mást délután.

2011. jún. 5. 22:50
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem szép...kellemes, nem hivalkodó...
2011. jún. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!