Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek miért unatkozik a...

Szerintetek miért unatkozik a legtöbb magyar diák szinte az összes iskolai tanórán, még az informatikaórán is?

Figyelt kérdés
És sokan olyanokat mondanak, hogy nem tanulunk szinte semmi használhatót! Ezzel csak annyiban értek egyet, hogy pl. a humán tárgyaknál nem lenne szükség annyi magoltatásra. De pl. a matekra, vagy a fizikára is ezt mondják. Vagy azt, hogy informatika órán sem tanulunk semmi használhatót. De tanulnak valójában: használható Office ismereteket: amiben szerepel Word, Excel,Power Point, amire manapság szerintem már szinte minden munkahelyen szükség van, értem hogy az adatbáziskezelés, és a webszerkesztési ismeretek, amit átadnak(egy átlag gimnáziumra gondolok),nem piacképesek, de szerintem középiskolában ezeknek csak az lenne a célja, hogy akit mélyebben érdekelnek, azoknak felkeltse az érdeklődését. Várom a véleményeteket.

2018. nov. 28. 11:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%

Mert unalmasak a tanárok. A jó tanárokkal nem unatkozunk.


A word excel powerpoint teljesen feleslegesek.

2018. nov. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%
A krumplipucolás is hasznos, mégsem érdekes.
2018. nov. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Visszagondolva: nálunk kiállt a tanár és csak mondta...csak mondta...csak mondta... Aztán kicsöngettek. Tanuld meg a 7-es leckét szerdára, dolgozat lesz. Ennyi. Egy óra legyen interaktív, vonja be a tanulókat, késztesse őket gondolkodásra, mondják el a véleményüket, ilyesmi.
2018. nov. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem ugyan olyan, lehet neked marha izgalmas az informatika, másnak meg inkább a töri. Gondolom te reálos vagy inkább :D Nekem a humán tantárgyakat sose kellett tanulnom figyeltem órán vagy ha az uncsi volt, elolvastam kétszer-háromszor, amit lediktáltak és már tudtam is a lényeget. A tanártól sok minden függ, régen nagyon nem szerettem az irodalmat, aztán jött egy másik tanár és az lett a kedvenc tantárgyam. Szóval ez függ több mindentől is, de a legtöbb tanár tényleg elég uncsin magyaráz (főleg, ha olyan dologról van szó, ami nem érdekel)
2018. nov. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Nem azzal van a gond hogy mit tanítanak, hanem azzal hogy ahogyan tanítják. Ugyanis a magyar iskolákban nagyon szeretnek olyan dolgokat is tanítani, amikre tényleg nincsen szükség. Amikor én általános iskolába jártam, ott olyan volt az informatika óra, hogy azzal telt el fél óra, hogy elsőnek a monitort kapcsold be és csak utána a számítógépet. Ha ez nem így volt akkor a tanár kiakadt és üvöltözni kezdett mindenkivel így csak meguntatta velünk a tantárgyat. De más tárgyaknál is hasonlóképp működött az oktatás. Csak az unalmas részeket tanítják, unalmas módon.

Azóta már külföldön tanultam általános után egészen egyetemig, és ott megmutatták az oktatás izgalmasabb részeit, ahol tényleg csak azt tanítják amire szükséged van és van is értelme. Örömmel jártam be az órákra, mert tudtam hogy ma is valami hasznosat tanulok, és semmi olyat amire ne lenne szükségem az életben vagy az épp akkori dolgozatban.


Érdekességként elmondom hogy programtervező informatikusnak (félének) tanulok itt külföldön, és egy magyar informatika tanár ismerősömtől akartam segítséget kérni programozásban egy olyan egyszerűbb feladatnál, amivel nem akartam nyaggatni az előadót, így hozzá fordultam. De egyszerűen nem tudott mit kezdeni a feladattal és csak küldött egy linket hogy vegyem át az alapokat, ami azt jelenti hogy nem csak a diákok tudásával van probléma hanem a tanárok tudásával is. Ami érthető, hisz ők is magyar rendszerben tanítottak. Az mégviccesebb a helyzetben, hogy kifejezetten programozást tanít ez az ismerős szakgimiben, ráadásul ugyanazon a nyelven amin segítséget akartam kérni.

2018. nov. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%

Magyar rendszerben tanultak*

És kész tények elé állítottam, mert csak egy "ez így rendben lesz" válaszra vártam mint megerősítés. Szóval nagyon magyarázkodnia sem kellett volna, csak ránézni és azt mondani hogy rendben lesznek ezek a sorok ahogyan írtam őket.

2018. nov. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Ha 20-30-40 diák van, nem lesz mindegyik egy szinten értelmi szempontból. Lesz aki nem bírja majd követni az órát, lemarad, oda se figyel, unatkozik. Lesz akinek túl lassú a tempó, neki azért unalmas.
2018. nov. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Azért, mert semmi hasznosat nem tanulnak. Nem érdeklik őket. Nem igazán tanulnak olyat, ami felkelti az érdeklősésüket.

Én magamból indulok ki. 2-ekkel, 3-masokkal bukdácsoktam, mert nem érdekelt az, amit tanulok. Az érettségim is 3-mas. A szakma már 4-es 5-ös, mert az érdekel enegem. Mivel nem érdekes ezért unatkoznak. Engem pl nagyon érdekelt diák koromban (és még most is) a csillagaszat, a kvantummechanika. És hol tanultunk ilyet? Még csak érintőlegesen sem. Úgy is az ember jön rá, hogy mi érdekli, annak utána néz és tanul rá. Szerintem mindenki így van ezzel, amit nem szívesen csinál/tanul azt unalmasnak tartja és egész órán az jár a fejében, hogy "mikor csöngetnek már ki? "

2018. nov. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Hát. Sokan mondják, hogy csak a kormány a hibás a szar oktatási rendszerért.. meg a nagy szart! Elég csak beülni egy 60 éves tanár órájára, nagyrészük nem ismeri a mai technológiát, magoltatnak, nem képesek segíteni sokszor, a füzetbe leírjuk a tankönyv tartalmát. Kitűnő példa nálunk a magyar, a tanár nem tud normális vázlatot összeállítani, mindenki lepuskázza a dolgokat, unalmas fosok az órák, nulla kreativitással. Természetes a görög jóslatokat megkell tanulni, a MAGYAR irodalom órán. A töritanárom azért akarta feleltetni az osztálytársaimat, mert használták a telefonjukat.. a szakmai angol tanárom a mondat egyik felét angolul másik felét magyarul mondja el. És ezt az ország egyik legjobb szakgimnáziumában. Bizony a tanárok is sokat javulhatnának minőségben és nyitottak lehetnének az új dolgokra, nem elátkozni a mai technológiát. Igen, attól még marad a sok tömény szar, de máris egy fokkal élvezhetőbben.
2018. nov. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk például elég pofátlan az osztály és akivel meglehet tenni annak elszórakozzák az órákat. Amit úgy igazán szeretek a tantárgyak közül az a biológia, angol. Nagyon szigorú tanárunk van bioszból, minden órán 1-3 emberfelel és utána a maradék 10-15 percben leadja az egész anyagot. Tőle félünk is, de nagyon jól tartja az órát és jó fej a felelővel is, mindig valami poént is rak az órába. Az angol az nem a tanár miatt, hanem én már tanultam régebben és minimális időbefektetéssel jó jegyeim vannak. Ebben az évben az órákon párbeszédet, fogalmazást, napirendet, életrajzot... írunk nem is keveset, mindig be lehet adni, hogy nézze meg és osztályozza is, igaz kis jeggyel, de a rosszabbak is könnyen tudnak így javítani, amúgy ezen kívül semmi jó sincs a tanárban. A törit is szeretem, szintén szigorú tanárunk van, minden órán poénkodik, nagy nagy arc, mellé rendesen és érdekesen tanít. Ha például alig él az osztály vagy csinál valami meglepőt, pl: feláll az asztalra és kb eljátssza az anyagot vagy pedig hagy néhány perc pihenőt, hogy összeszedjük magunkat. Ezt a 3 órát szeretem, a német és a rajz meg az ének hát ezek olyan elmennek kategória, a tanárok akik tanítják butának néznek minket, nem is haladunk gyorsan, ők is belealszanak a saját órájukba. A föci is még nagykn jó, ott is minden világos, érdekesen és követhetően magyaráz a tanárunk és idén még a téma is érdekes, meg szerencsére sok a topográfia. Aztán a matek a fizika kémia az katasztrófa. A fizika kémia tudásunk 0, a tanár nem készül, azt hidzi hogy vicces és vonyít az órán, a dogái se a tudást tükrözik hanem a lustaságát. Mindenbe belekezdünk de épp hogy csak érintjük a téma felszínét, nincs kedve tanítani és végigtelefonozza az órát ezert mi jegyzeteljük ki az anyagot a könyvből igaz senki sem ért semmit. Ha szólunk a válasz hogy pedig ez még nagyon egyszerű, miért nem értjük... majd egyszer megmutatja, milyen az igazi kémia vagy a fizika. Órákon keresztül videót nézünk az óráin olyanról ami nem kapcsolódik az anyaghoz, nem jegyzetelhetünk aztán a dogában számonkéri... A matek az szintén egy rakás fos, ez az a tanár aki még a könyvből is szarul írja ki a példát, a miérteket nem mondja el, a tételdk nevét nem tudja, a fogalmak se mindig jönnek össze neki, számológéppel rosszul oldja meg a feladatot... na ő nem is tanár volt, az eredeti szakmája után csinált valami tanárkepzőt, de nem lett túl minőségi az egész. Mindig irat, de nem mond el semmit, a házi szerinte gyakorlásra van ami igaz is, de ha nem ellenőrizzük az eredményt se nem hogy a megoldásmenetét ne várjon jót. Ja és az infó? Hát az kegyetlen megint. Gyakorlati tudás a tanárnál 0. Jelenleg acces a téma, de a saját feladatát nem érti a lekérdezésnél. Az irodalom és a nyelvtan jó, de a tanár hajlandó elkalandozni az órárólvsgy könnyen mi visszük el ha nincs kedvünk amúgy vele semmi baj sincs, ha nem tér el s tárgytól még jó is az órája. A tesi se rossz, fiatal tanárunk van, az erősítést meg s futást velünk együtt csinálja, nem tapossa ki a belünket, de azért megköveteli a teljesítést. A hittan se rossz, csak aki tartja néha nem jön ve órára, de amikor elbeszéljük az órát mindig *infokkal megyek haza. Az a legnagyobb baj, hogy dok tanár nem akar vagy nem tud tanítani, sőt olyan is aki nem is tudja azt se amiről akar tanítani. Meg sokban gügg, hogy milyen beállítottságú az ember (humán/reál) mi iránt érdeklődik (emberi test/kísérletek/ szépirodalom/ôsember/programozás...)
2018. dec. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!