Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kit lehet óraadó tanárként...

Kit lehet óraadó tanárként foglalkoztatni?

Figyelt kérdés

Amennyiben nincs pedagógus diplomám (jelen helyzetben ez az osztatlan, 2 szakos tanárképzés elvégzése), de viszont rendelkezem egyetemi diplomával valamilyen területen, úgy kellő szakmai tudás birtokában foglalkoztathatnak engem óraadó tanárként?

Például anglisztika szakos egyetemi diploma - angoltanár, mérnöki diploma - matek, fizika, diplomás művész - rajz, ének-zene, tánc, stb. Az ilyen jellegű munkavállalásnak mik a munkavállaló, ill. munkaadó oldali feltételei?

Mindig is közel állt hozzám a tanítás, bár nem pedagógusnak mentem. Úgy érzem szívesen vállalnék ilyen lehetőséget a volt iskolámban, amennyiben lenne rá lehetőség, ezért is szeretnék ennek utánajárni.

Köszönöm.



2018. nov. 30. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Nekem a szakmai tárgyakat nem tanárszakos, hanem a szakmából mesterdiplomával vagy doktori címmel rendelkező szakemberek tartották. Nem volt szükségük pedagógiai végzettségre.
2018. nov. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A válaszod alapján ez gondolom egy szakközépiskolában lehetett, ahol teljes mértékben indokoltnak tartom, hogy mondjuk egy közgáz targyat egy diplomás vágya PhD-s közgazdász tartson, vagy éppen programozni egy mérnök tanítson. A pedagógia, mint tudomány ilyen esetben szerintem mellékes. De ez megtehető egy “sima” gimiben is?
2018. nov. 30. 16:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, közgazdasági szakgimibe jártam. De tudtommal mesterdiplomával lehet tárgyakat tanítani. Alapból is elég nagy a tanár hiány. Így óraadónak várják, aki ért az adott szakhoz.
2018. nov. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

A tesóméknak a kémiatanára egy óraadó, aki eredetileg nem tanár végzettségű, csak kémia szakra jár (még egyetemi hallgató). Viszont nem is ért a tanításhoz, nem tud rendet tartani, pedagógiai képzettséget igénylő feladatokat ellátni. Pl.: nem tudja mit kell tenni, ha szekálnak valakit, nem tudja megállapítani esetleg valakinek azért nem megy-e a számolás, mert diszkalkuliás.

Szóval gondold át, hogy tanítani akarsz-e képzettség nélkül, mert a diákok szívják meg, ha nem értesz hozzá.

2018. dec. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Valóban nincs pedagógiai végzettségem, aminek lehetnek ilyen hiányai. Senkit nem szándékozom ezzel “megszívatni”, de úgy érzem, talán nem jelentene akadályt ilyen helyzetek megfelelő kezelése. Amennyiben mégis, úgy tapasztalatszerzésnek jó volt, és valóban nem az én asztalom.
2018. dec. 1. 14:25
 6/7 anonim ***** válasza:

2011. évi CXC. törvény 3. melléklete:


[link]


(Forrás: Google!)

2018. dec. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Óraadó vagyok és nincs pedagógiai végzettségem. Emellett már majdnem elvállaltam egy főállású közgáztanári állást, amelyre azt mondta az igazgató, hogy 5 év a követelmény egyáltalán ahhoz, hogy megkezd a közgazdász tanári mesterképzést. Tehát akár 7 évig is lehet valaki főállású szakmai tanár pedagógiai végzettség nélkül, nekem ugyan közgazdász "sima" mesterem van, így a pedagógiára elég lett volna egy év.
2019. szept. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!