Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi gépészmérnöki végzett...

Egyetemi gépészmérnöki végzettséggel lehetek szakközépiskolában, főiskolán tanár, vagy óraadó?

Figyelt kérdés
Az adott végzettséggel taníthatok gépész szakos tárgyakat?

2018. szept. 24. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Én nem tudom, de mi vinne rá erre a dőreségre?
2018. szept. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Felsőoktatásban már csak az lehet tanár akinek phd-ja is van, de óraadó lehetsz. Viszont a legtöbb óraadó csak 1-1 alkalomra szól, kevesen visznek végig egy tárgyat egy egész szemeszteren keresztül.


Közepiskolában se taníthatsz, hacsak nincs tanári végzettséged.

2018. szept. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor a főiskolán ahol eddig tanultam, ott hogy lehet egy csomó olyan tanár akinek csak egyetemi végzettsége van és nem tanári? Illetve láttam hogy valamelyik középsuliba kerestek gépész tanárt ahol a követelmény gépészmérnöki vagy mérnöktanári végzettsége volt. Illetve ott is van egy két tanár aki 'csak' okleveles gépészmérnök. Ez hogy lehet?
2018. szept. 24. 19:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor a főiskolán ahol eddig tanultam, ott hogy lehet egy csomó olyan tanár akinek csak egyetemi végzettsége van és nem tanári?" - Egyszerűen, nem tudod értelmezni a leírtakat. Felsőoktatásban tanárnak PhD-val kell rendelkeznie, nem írtam hogy nekik is tanári diploma kell.


A másikra nem tudom a valaszt, de pillanat és megkeresem az ide vonatkozó törvényt abban elég pontosan ott van hogy milyen tanári vagy tanítói végzettség kell.

2018. szept. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

17. § (1) Ha e törvény másképp nem rendelkezik, nevelési-oktatási intézményben pedagógus-munkakörben az alkalmazható, aki az e törvényben meghatározott felsőfokú iskolai (egyetemi vagy főiskolai szintű) végzettséggel és szakképzettséggel rendelkezik. A megfelelő felsőfokú iskolai végzettségek és szakképzettségek a következők:

a) óvodában óvodapedagógusi;

b) az iskolai oktatás első-negyedik évfolyamán tanítói, konduktor-tanítói, konduktori (a továbbiakban a konduktori és a konduktor-tanítói végzettség együtt: konduktor), ha az iskolában a helyi tantervben foglaltak alapján emelt szintű oktatás folyik, a művészetek, az idegen nyelv, a nemzetiségi és etnikai kisebbségi nyelv és irodalom, a testnevelés és sport tantárgyaihoz tanítói vagy tanári;

c) az iskolai oktatás ötödik-hatodik évfolyamán a tantárgynak, megfelelő szakos tanári vagy a művelődési terület tantárgycsoportjának megfelelő képesítést nyújtó tanítói;

d) az iskolai oktatás hetedik-nyolcadik, továbbá a középiskola kivételével a kilencedik-tizedik évfolyamán a tantárgynak megfelelő szakos tanári;

e) középiskolában a kilencedik évfolyamtól kezdődően a tantárgynak, megfelelő szakos egyetemi szintű tanári vagy készségtárgyak esetén a tantárgynak megfelelő tanári;

f)

g) szakközépiskolában és szakiskolában a szakmai elméleti tantárgyat vagy szakmai előkészítő ismeretet, valamint a szakmai alapozó és a pályaorientáció ismeretet oktató pedagógusnak a képzés szakirányának megfelelő tanári vagy a képzés szakirányának megfelelő felsőfokú, a pályaorientáció és a szakmai alapozó oktatásban, továbbá a d) pontban meghatározott;

h)

i) szakközépiskolában és szakiskolában a gyakorlati képzést végző pedagógusnak, továbbá gimnáziumban a munkába állást előkészítő, illetve segítő elméleti és gyakorlati foglalkozást tartó pedagógusnak a képzés szakirányának megfelelő tanári vagy a képzés szakirányának megfelelő felsőfokú;

j) napközi otthoni és tanulószobai foglalkozáson az iskolatípusnak, kollégiumban az érdekelt iskoláknak megfelelő, a b)-f) pontban felsorolt vagy szociálpedagógus, pedagógiai szakpszichológus, pedagógia szakos, illetve nevelőtanár szakos

2018. szept. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Na olyan kivételt találtam hogy tanári nélkül szaktárgyat taníthat diplomával amennyiben az egyetemi szakirányú képzés során el kellett sajátítani a tantárgy oktatásának módszertanát. Magyarul ha megtanították hogy taníts gépész tárgyakat és ezt leckekönyvvel tudod igazolni vagy a képzőintezmén igazgatója igazolja.
2018. szept. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az alapos választ.
2018. szept. 24. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!