Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen esélyem van bekerülni...

Milyen esélyem van bekerülni egyetemre művészetisként (rajz) építésznek?

Figyelt kérdés
Milyenek az esélyeim ott? Mert azt hallottam a rajz az ami nagyon sok és ezáltal nehéz. És mivel nekem az nagyon jól megy,mármint hozzá vagyok szokva a sok rajzhoz,ezért lehet hogy nekem az előny lesz? Matekoból emletezek és fizikából középszintűzök.

2018. dec. 9. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:
42%

Követelményeket nézted?

A rajz tényleg fontos, ebből lehet előnyöd. Nem véletlen van rajz alkalmassági vizsga sem. Plusz a műszaki rajzot is kell tudni majd.

Matek emeltnek viszont nem sok hasznát fogod venni, építészeknél csak két félév matek van. Javaslom az emelt fizikát, vagy az építészeti alapismereteket.

2018. dec. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

az emelt mateknak nagyon is hasznát fogod venni mert nálunk legalábbis úgy volt, hogy csak akkor tanultunk integrálást ha emelt faktra jártunk

miután végighallgattam az előadást az integrálásról rájöttem ha ezt suliban nem tanulom meg akkor itt tuti nem érteném, hogy mi történik

fizikából meg igazán csak a mechanika rész kell, de azt is megtanítják rendesen, ezért felesleges emletezni belőle

az építészeti alapismereteket nemtudom, mert én sima gimiből mentem így olyanunk nem volt

üdv egy bme-és építészhallgató

2018. dec. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!
2018. dec. 10. 17:35
 4/6 A kérdező kommentje:
És még az érdekelné, hogy mennyi szabadidő van az egyetem mellett? Tényleg nagyon sok a beadandó? Viszonylag jó tanuló vagyok, de kicsit félek, hogy nem fogom tudni végigcsinálni.
2018. dec. 10. 17:54
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

hát annyi biztos, hogy nem nagyon kell megtanulod magadnak beosztanod az időd, mert az összes bevan osztva helyetted

főleg a harmadik félév az elég halál

viszont az biztos, hogy ilyen sztorik sincsenek nagyon más egyetemen, mert semmi sem hozza úgy össze az embereket, mint a közös éjszakázás a leadás előtt, úgyhogy a bme-n pl a közösség nagyon jó :D

2018. dec. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor már nem félek annyira.
2018. dec. 10. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!