Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A készség tárgyakat minek...

A készség tárgyakat minek osztályozzák?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy csak én nem értem. Én speciel full béna vagyok az összesből. Tesiből nincs labdaérzékem, és hát ugye majdnem az összes sportot labdával játsszák. Borzalmasan rajzolok. Énekelni nem tudok szépen. És szülők csodálkoznak miért utálom a tesit.

2018. nov. 22. 16:08
 1/9 anonim válasza:
82%

Nem tudom, én már azt sem értem, hogy miért oktatnak, mondjuk rajzot, éneket, meg ilyeneket. Volt valaha a világtörténelemben ember, aki nem tudott rajzolni, de rajzórán megtanult?

Lehet, hogy lehetne oktatni ezeket a készségtárgyakat is, csak biztos, hogy nem így.

Én pont olyan botfüllel távoztam énekóráról, ahogy megérkeztem.

2018. nov. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Én meg hülye voltam matekból, más meg a nyelvtanulásban gyenge. Szerintem pont a készségtantárgyaknál elnézőbbek, jobban nézik az egyéni fejlődést.
2018. nov. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! elfelejtettem írni, hogy 8.-os vagyok.

Értem én hogy valakinek más nem megy, de legalább ne a kosárlabdával dobást osztályozzák mondjuk, hanem az órai munkát pl.

2018. nov. 22. 16:26
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Azért vannak ezek a tantárgyak, mert nem vagyunk robotok, akik bemagolják a tananyagot, aztán később felhasználják. A zenetanulás pl. fejleszti az agyat, bár a magyar énekóráknak pont nincs túl sok értelme. A lányom kanadai iskolába jár, itt hangszeren tanulnak játszani, minden osztály egy kis zenekar, ami jót tesz a közösségnek is. "Art" órán különböző technikákat tanulnak, és közös projecteket készítenek. De tanulnak varrógéppel varrni, most éppen egy tornazsákon dolgoznak. Nos ezeknek van értelme. Tesin pedig x hónapig 1-1 sportággal foglalkoznak, pl. röplabda, kosár, foci, baseball, hoki, curling, stb., aztán ami tetszik, arra beiratkozhatsz.
2018. nov. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak éneklés meg rajzolás meg labdázás van ezeken az órákon. Zeneszerzőkről is tanulsz, zenészekről, festőkről, szobrászokról, épületekről, építészekről, művészettörténeti korszakokról, stílusokról, megtanulhatsz legalább valamilyen szinten kottát olvasni (lehet, hogy amikor tényleg érdekelni fog egy dallam, rámegy a fél délutánod, hogy kihámozd a kottából, de nem lesz lehetetlen, ha nem is ránézésre fogod ledudorászni a dallamot a kottáról), esetleg kipróbálhatsz egy-két hangszert, megismersz egy csomó zenedarabot, festményt, szobrot, különböző technikákat a rajzolásban/festésben/stb., fejlesztheted a memóriádat, a koncentrációdat, a fegyelmedet, a türelmedet, a szépérzékedet, az ízlésedet, és az általános műveltségedet. Ezek közül aztán már sokminden van, amit már van annyira korrekt dolog osztályozni, mint a történelmet vagy az irodalmat, nem?
2018. nov. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Minden csak gyakorlás kérdése. A tesi is. Nem leszel egy Michael Jordan, de fejlődni fejlődsz. Na és AZT osztályozzák. A fejlődést.
2018. nov. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
#2: Tesinél konkrétan meg van határozva, hogy felmérőknél hányast adhatnak a teljesítményedre. Ha nem teljesíted az átlagszintet, akkor rögtön rossz osztályzattal indulsz. Nincs ott semmi egyénhez igazított osztályozás.
2018. nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"#2: Tesinél konkrétan meg van határozva, hogy felmérőknél hányast adhatnak a teljesítményedre. Ha nem teljesíted az átlagszintet, akkor rögtön rossz osztályzattal indulsz. Nincs ott semmi egyénhez igazított osztályozás."

Az viszont nincs meghatározva, hogy mi mindenre adhatnak osztályzatokat, úgyhogy simán kompenzálhatja a tanár az így megszerzett esetleges gyenge jegyet azzal, hogy ad mellé akárhány(!) jobbat akármire.

2018. nov. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tesin nem csak labda játék van emlékeim szerint! Anno én is gyenge voltam tesiből! Egy jó tanács! Vannak olyan gyakorlatok amik otthon is simán gyakorolhatók (én is ezt csináltam) és azokat gyakorold hidd el jobb jegyeid lesznek legalább azokból... Gondolok itt pl. fekvőtámasz, felülés, törzsemelés, futás... Ha godolod írj privátba beszélhetünk bővebben!
2018. dec. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!