Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van, aki nem végzete el ez...

Van, aki nem végzete el ez egyetemet és csak a képzési idő után hagxta ott?

Figyelt kérdés

Ebből ne lesz diploma, annyi csúszás van már...


Most kellene végeznem, most minek megmondani bárkinek, kivéve a szüleimnek. Leszarom, nem fogok még több időt, meg pénzt belefektetni.


2018. dec. 10. 23:19
 1/8 A kérdező kommentje:

*végezte, hagyta


Jézus, pedig amúgy helyesen írok.

2018. dec. 10. 23:20
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert most mélyponton vagy nem szabad elhamarkodott döntést hozni! Én is csúsztam pár évet, de mindig hajtott, hogy lassan de biztosan közelebb kerülök a célomhoz. Amennyiben nem elsősnek számítasz 5 év elteltével nem szabad otthagyni + 1 +2 +3 év simán belefér! Amikor majd állsz diplomaosztón mindent kárpótol az az érzés, hogy megcsináltad és képes voltál rá! Sokkal értékesebb amiért meg kell küzdeni...feladni egyszerű..
2018. dec. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen szakra jársz? Amúgy ez nehéz kérdés, mert én is rettentő sokat csúsztam: 3 évet a tantárgyakkal, majd még 1 év volt, mire a szakdolgozatomat be tudtam fejezni (és utána még 1 év, mire a nyelvvizsgám is meglett), de mondjuk én depressziós voltam egész idő alatt, és nagyon nem tudtam a tanulásra koncentrálni. Viszont így utólag azt gondolom, hogy ilyen állapotban bele se lett volna szabad kezdenem... A fene tudja, sosem derül ki mi lett volna, ha évekkel ezelőtt más irányt vesz az ember élete. Most mondjuk van munkám a szakmában, de lehet már az se sokáig... Minden összeomlik körülöttem... Amúgy viszont tuti ki fog derülni, tőlem is állandóan azt kérdezik, hogy hogyhogy csak ennyi idősen végeztem el, és lusta disznónak tartanak (volt aki szó szerint ki is mondta ezt) ahelyett, hogy sajnálnának, és együttéreznének velem...
2018. dec. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kit érdekel, hogy hány évig tart, mire megszerzed a diplomát? A lényeg úgyis az lesz majd, hogy megvan. Egyébként kár lenne otthagynod, mert akkor az eddig beleölt idő és pénz menne kárba. Ha mondjuk még az 1.félévben-évben lennél, akkor még mondanám, hogy nyugodtan hagyd ott. De ennyi beleölt energia után én mindenképp végigcsinálnám. Ha máshogy nem levelezőre átiratkoznék, közben dolgoznék és szépen apránként csinálgatnám a tárgyakat, hogy ne szakadjak bele. De ha megteheted, hogy nappalin csinálod, akkor használd ki még szerintem, mert levelezőn hatványozottan nehezebb.
2018. dec. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Rokonom otthagyta a 4. év kezdetekor, mivel 3,5 éves képzésre járt és előtte fél évvel kellet volna végeznie, viszont ők az az eset volt aki 4 félévig volt elsős és 3 félévig volt második féléves nagy vonalakban, mivel annyira nem ment neki és nem haladt. Így megértem ha ott akarnád hagyni és helyeselném is, de ha csak 1-1 tárgy miatt csúszol és mondjuk 1-2 éven belül befejed, akkor nem tanácsolom hogy ott hagyd.
2018. dec. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: sajnos érdekelni fogja az embereket, mert majd látják az önéletrajzában, hogy milyen későn végzett, és még nem dolgozott semmit... sajnos ez van.
2018. dec. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: Nem minden szaknál érdekes. Például egy mérnöki szaknál kb esélytelen, hogy rosszaljanak azért, mert sok évvel később végezte el. Tapasztalatból írom mérnökinfós diplomával, amit 6 év alatt tettem le. De egy useless nevenincs bölcsészkedés vagy egyéb humán szaroknál tényleg elég gáz, ha valaki több évet csúszik.
2018. dec. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok bölcsész, kutatószakot végeztem!
2018. dec. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!